Merih Demiral'dan Tokat Gibi Cevap | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Merih Demiral'dan Tokat Gibi Cevap

Juventus'ta forma giyen Milli yıldızımız Merih Demiral, kulübün eski futbolcusu Claudio Marchisio'nun Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili yaptığı suçlayıcı paylaşıma alkış toplayan bir yanıt verdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzeyinde YPG/PKK ve DAEŞ terör örgütleri tarafından oluşturulmaya çalışılan terör koridoruna karşı yaptığı Barış Pınarı Harekatı'na Juventus'un eski futbolcusu Claudio Marchisio'dan suçlayıcı bir instagram paylaşımı geldi.

Marchisio, "Anne Frank 1942 yılında tuttuğu günlüğünde 'Dünyanın gitgide ıssız bir yere dönüştüğünü görüyorum; bir gün bizi de yok edecek olan fırtınanın yaklaştığını duyabiliyorum. Milyonların çektiği acıyı hissediyorum.' demiş. Bugün, bundan tam 77 yıl sonra Türkiye, Suriye'deki Kürtleri bombalamaya başladı. Bu, tüm dünya toplumları için büyük bir utanç. Oradaki her kurbandan kendimizi sorumlu hissetmeliyiz" yazdı.

Merih Demiral ise Marchisio'nun bu paylaşımına karşılık olarak, "Türkiye ile Suriye sınırında terörist koridor oluşumu var. PKK/YPG kadınlar, çocuklar ve bebekler dahil 40 bin kişinin ölümünden sorumludur. Türkiye'nin misyonu, güney sınırımızda terör koridoru yaratılmasını engellemek ve 2 milyon Suriyeli'yi güvenli bölgeye yerleştirmek" ifadelerini kullandı.
Merih demiral'ın bu paylaşımı dakikalar içerisinde binlerce kişi tarafından beğenildi.

19

22

Sözde özgür ülkelerin tavırlarını görüyoruz

Türkiye'ye her fırsatta sallayan kesimi bu tarz konularda da görmek isteriz
Kamuoyu ve medyanın yansıtma şeklinden dolayı öyle düşünmeleri normal. Oradaki vatandaş nereden bilsin haklıyı haksızı nasıl ayırt etsin yalanı propagandayı? Bizim ligde oynayan bi Israilli olsa ve bu şekilde devletini destekleyen ifadeler kullansa bizde de en az bu kadar tepki gösterilir belki de çok daha fazlası. İsrail ile aynı durumdayız diye demiyorum ama oradakiler için farkı yok.

Kamuoyu ve medyanın yansıtma şeklinden dolayı öyle düşünmeleri normal. Oradaki vatandaş nereden bilsin haklıyı haksızı nasıl ayırt etsin yalanı propagandayı? Bizim ligde oynayan bi Israilli olsa ve bu şekilde devletini destekleyen ifadeler kullansa bizde de en az bu kadar tepki gösterilir belki de çok daha fazlası. İsrail ile aynı durumdayız diye demiyorum ama oradakiler için farkı yok.

Filistin'e saldırıp ondan sonra dediğin gibi paylaşım yaparsa tepki yemesi normal

Burada paçavra bir oluşumdan bahsediyoruz.Binlerce masum insanın ölümünden sorumlu

Bunu bile normalleştirmeye çalışman komik

Filistin'e saldırıp ondan sonra dediğin gibi paylaşım yaparsa tepki yemesi normal

Burada paçavra bir oluşumdan bahsediyoruz.Binlerce masum insanın ölümünden sorumlu

Bunu bile normalleştirmeye çalışman komik
Ne normalleştirmesi Aydın? Tabii ki Israil tepkiyi hak ediyor ama Israil'i savunanları dinlersen Filistin'deki örgütlerin terorist olduğunu ve Israil'in guvenligini tehdit ettiğini söyleyecekler sana. Avrupalı vatandaşlar için bizim şu an yaptığımız Israil'in yaptığından çok farklı değil. O şekilde lanse ediliyor onlara. Kimseyi savunmuyorum, herhangi bi yorum yapmıyorum. Sadece olanı söylüyorum. Avrupa halkı suçsuz ya da çok iyi de demiyorum. İtalya faşist ve ırkçı kaynıyor mesela. Ama kürt meselesinde durum dediğim gibi.

Ne normalleştirmesi Aydın? Tabii ki Israil tepkiyi hak ediyor ama Israil'i savunanları dinlersen Filistin'deki örgütlerin terorist olduğunu ve Israil'in guvenligini tehdit ettiğini söyleyecekler sana. Avrupalı vatandaşlar için bizim şu an yaptığımız Israil'in yaptığından çok farklı değil. O şekilde lanse ediliyor onlara. Kimseyi savunmuyorum, herhangi bi yorum yapmıyorum. Sadece olanı söylüyorum. Avrupa halkı suçsuz ya da çok iyi de demiyorum. İtalya faşist ve ırkçı kaynıyor mesela. Ama kürt meselesinde durum dediğim gibi.

Doğru yorum.

Suriye paramparça halde terorist yuvası olmuş.Eğer Suriye tam bağımsız bir devlet olsaydı yapılan algı bir nebze anlaşılabilirdi.Hatta bizim halk bile tepki verirdi

Doğru tektir madem bu kadar doğrucu Marchisio ve onun gibiler önce Abd'nin oradaki varlığını sorgulasınlar.Güvenlik derlerse bir tarafımla gülerim.Yani az çok uzaktan takip eden insanlar bile neyin ne olduğunu anlayabilir,hiç öyle propagandaya kanacak zamanda değiliz

Suriye paramparça halde terorist yuvası olmuş.Eğer Suriye tam bağımsız bir devlet olsaydı yapılan algı bir nebze anlaşılabilirdi.Hatta bizim halk bile tepki verirdi

Doğru tektir madem bu kadar doğrucu Marchisio ve onun gibiler önce Abd'nin oradaki varlığını sorgulasınlar.Güvenlik derlerse bir tarafımla gülerim.Yani az çok uzaktan takip eden insanlar bile neyin ne olduğunu anlayabilir,hiç öyle propagandaya kanacak zamanda değiliz
Maalesef düşündüğün kadar bilinçli değil insanlar. ABD'nin ışid'i bitirmek için girdiğini düşünüyordur çoğu zaten. Kürtlerle beraber yaptılar birde yani bu ciddi bi propaganda malzemesi hem ABD hem kürtler için. Ayrıca ben vatandaşları kastediyorum sadece Avrupalı siyasiler ve medya dediğim şeye sebep olan şerefsizler zaten.

İtalyanlar'da faşizm olması normal. Her toplumu kendileri gibi bilmeleri ve girilen her yere aynı şey yapılacağını sanmaları da.
Zaten bir yere de girebildikleri yok... Somaliye gireceklerdi somalilanda giremediler :) Trablusgarpta biz durduk kıyıda orada da 40 sene taciz altında kalıp pıllarını pırtlarını toplayıp kaçtılar... Adamların milli kahramanı Dannunzio bir şair... Dandik bir ülke... Katolisizm dışında güncel bir şeyleri kalmadı...

Üst Alt