mesaili çalışanların köle olduğu gerçeği - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

mesaili çalışanların köle olduğu gerçeği

Mesaili Çalışanların Öneriniz?

• Kullanılan toplam oy
    23
Çalışan insan neden köle olsun ki ? Tamamen şartlarla alakalı bir durum. Ha Türkiye şartları için tartışıyorsak konuyu belki %90'ları aşan oranda emek sömürüsü vardır. Gördüğüm kadarıyla ya parasından ya izninden ya vaktinden ya yemeğinden ya çalışma şartlarından...Mutlaka çalarlar. Kaçarı yok.

Parası olan herkes kendi işini kurup patron olabiliyor. Yok uykusuz gecelermiş de yok bilmem neymiş de nağme yapmayın la. Paranız var ve kendi işinizi kurmuşsunuz anladık. Öyle yöneticiler patronlar gördüm ki insan ilişkilerinden, yönetmekten bihaber.

Herif koskoca ajansın yönetici ortağı ve freelance olarak projelendirdiği ve yaptırdığı işin parasını ödememek için 40 tane takla atıyor ve ödemiyor. Diyor ki kasada para yok lakin altında 250 bin liralık son model Volvo var :) 5 ay sonra geliyor yeniden iş yaptırmak istiyor. Önce paramı verin deyince masal anlatıyor. Yani verdiği sözü bile tutamayan adamlar bu ülkede patron olabiliyor.

Velhasıl kelam hiçbir vasfı olmayan herifler sırf babadan zengin diye bu ülkede kendi işinin sahibi olabiliyor. Sağa sola yalaklanarak da bir şekilde ayakta kalmaya çalışıyor. Kimisi kalıyor kimisi kalamıyor. Yok maaş ödeme zamanı uykusuz kalıyorlarmış da yok bilmem neymiş :D Güldürmeyin allasen. Bu dediğiniz olsa olsa çok küçük bir azınlıktır.

He ya her parası olan multitrilyonerliğe doğru yol alıyor .. Kardeşim madem iş kurmak ve ilerletmek bu kadar kolaysa neden herkes gayrimenkule yatırım yapıyor ? Taşrada bile bir ev 200-300 bin büyükşehirlerde 500 binin üstünde bu paralarla kral gibi işler yapılabilir ama ne hikmetse ülkede emlak sektörü şişiyor habire..
3kağıt olayına gelirsek sanki bu ülkede sadece işverenler fırıldak gibi lanse etmişsin..Ülkenin %90ı bu durumda zaten bu ülkenin vatandaşı düzgün olursa vekili de başkanı da işvereni de düzgün olur geçin bu işleri..

Ayrıca kesinlikle kendi halinde bir adamım öyle zengin olduğumu falan zannetme ama şu klavye başından ekşiciler gibi her işi basit görenlere sinir oluyorum

O işleri freelance yaptırmasının da genel sebepleri,

- Bünyesinde adam çalıştırmayıp SSK, sabit maaş, tazminat v.s. gibi yükümlülüklerden kurtulmak.
- Şirketinde bulunan huzursuz ortam yüzünden bir çok kez adam değiştirip şirketinin adının çıkması sonucu çalıştıracak adam bulamayacak hale gelmiş olması.

Bu sebepler farklı gözlemler sonucu mutlaka daha da artar.
Ben bu freelance olarak çalıştığım ajans firmasında 4-5 ay mesaili olarak çalıştım lakin baktım olmuyor bir bahane uydurup ayrıldım. Ne kadar gereksiz ne kadar vasıfsız adam varsa yönetici yapmışlar. Neden çünkü akrabaları :D Bir noktadan sonra katlanamadım dediğim gibi ayrıldım. Sonra home office olarak bize destek ol lütfen kaliteli iş yapıyorsun seni kaybetmek istemiyoruz dediler tamam dedim. Freelance proje vermeye başladılar. Birkaç projeden sonra arıza çıktı. Ödeme yapmamaya başladılar. Ödeme istiyorum diyor ki e-ticaret sistemlerimizde bir sıkıntı çıktı kusura bakma. Ondan sonra bir daha istiyorum kasada para yok kusura bakma :) Böyle adamların ipiyle kuyuya inilir mi? Tabi ki inilmez. Çok aradılar ama bir daha da yüzlerine bakmadım zaten.

Velhasıl kelam maaşlı çalışan bir insan için en iyi patron ölü patrondur. Ben bunu bilir bunu söylerim. Bu söz kimilerine etik gelmeyebilir lakin söyleyene değil söyletenlere bakın.

He ya her parası olan multitrilyonerliğe doğru yol alıyor .. Kardeşim madem iş kurmak ve ilerletmek bu kadar kolaysa neden herkes gayrimenkule yatırım yapıyor ? Taşrada bile bir ev 200-300 bin büyükşehirlerde 500 binin üstünde bu paralarla kral gibi işler yapılabilir ama ne hikmetse ülkede emlak sektörü şişiyor habire..
3kağıt olayına gelirsek sanki bu ülkede sadece işverenler fırıldak gibi lanse etmişsin..Ülkenin %90ı bu durumda zaten bu ülkenin vatandaşı düzgün olursa vekili de başkanı da işvereni de düzgün olur geçin bu işleri..

Ayrıca kesinlikle kendi halinde bir adamım öyle zengin olduğumu falan zannetme ama şu klavye başından ekşiciler gibi her işi basit görenlere sinir oluyorum
Paran varsa gayrimenkule yatırım yaparsın veya dolara yatırım yaparsın vs... her neyse. Bu dediğinin konu ile bağlantısı nedir? Bir laf söylemişsin ama belli ki ne dediğini sen bile anlamamışsın. Şu an ekonomi beton ve Arap doları ile dönebiliyor zaten. Betona bu kadar yatırım yapıyorsan mecbur bir şekilde satacaksın. Satamazsan batarsın çünkü üretimin yok.

Ülkenin vatandaşının önemli bir bölümü düzgün olmayabilir lakin düzgün olanları anlayabilme ve ayırabilme yetisine sahip olması gerekenler işverenlerdir. Ha bunu yapamıyorsan o zaman işveren olmayacaksın. Gideceksin gayrimenkule yatırım yapacaksın :)

Bana ekşici falan demişsin ama gördüğüm kadarı ile ne anlattığını kendisi dahi anlamayan bomboş bir adamsın.

Çalışan insan neden köle olsun ki ? Tamamen şartlarla alakalı bir durum. Ha Türkiye şartları için tartışıyorsak konuyu belki %90'ları aşan oranda emek sömürüsü vardır. Gördüğüm kadarıyla ya parasından ya izninden ya vaktinden ya yemeğinden ya çalışma şartlarından...Mutlaka çalarlar. Kaçarı yok.

Şu yorumuma bir ekleme daha yapayım.

Yalnız bu çalma işi tek taraflı değil. İşçilerden yani emekçi sınıfından da öyle hırsızlar var ki patronları veya daha da kötüsü diğer emekçileri acayip zor durumda bırakabiliyorlar. Kısacası [FONT=arial, sans-serif]et değil tuz kokmuş. [/FONT]

Parası olan herkes kendi işini kurup patron olabiliyor. Yok uykusuz gecelermiş de yok bilmem neymiş de nağme yapmayın la. Paranız var ve kendi işinizi kurmuşsunuz anladık. Öyle yöneticiler patronlar gördüm ki insan ilişkilerinden, yönetmekten bihaber.

Herif koskoca ajansın yönetici ortağı ve freelance olarak projelendirdiği ve yaptırdığı işin parasını ödememek için 40 tane takla atıyor ve ödemiyor. Diyor ki kasada para yok lakin altında 250 bin liralık son model Volvo var :) 5 ay sonra geliyor yeniden iş yaptırmak istiyor. Önce paramı verin deyince masal anlatıyor. Yani verdiği sözü bile tutamayan adamlar bu ülkede patron olabiliyor.

Velhasıl kelam hiçbir vasfı olmayan herifler sırf babadan zengin diye bu ülkede kendi işinin sahibi olabiliyor. Sağa sola yalaklanarak da bir şekilde ayakta kalmaya çalışıyor. Kimisi kalıyor kimisi kalamıyor. Yok maaş ödeme zamanı uykusuz kalıyorlarmış da yok bilmem neymiş :D Güldürmeyin allasen. Bu dediğiniz olsa olsa çok küçük bir azınlıktır.

Şu postun bana birilerini hatırlattı, zengin olduğunu sürekli söyleyen, her şeyi bildiğini iddia eden, gündemde esen rüzgara göre yönünü değiştiren, bunu açık açık da yazan birisi.

Suriyelilerin zaten vasıflı olanlarını Avrupa ülkeleri aldı, bize de varoş diye tabir edilen bölgelerde yaşayanları geldi.

Kısaca bunların içinde ne kadar vasıflı olan var ?

Söylemek istediğim tecrübeli bir Art Direktör, bir Yazılım Mühendisi veya bir Sistem Mühendisi, bu tip kitle piyasayı aşağı çekiyorsa var gerisini sen düşün.

Suriyelilerin piyasaya girmesiyle bu önerin hayal oldu. İşçilik çok ucuzladı. Asgari ücretin çok altında sigortasız Suriyeliler piyasaya dolmuş durumda.

Son düzenleme:
Ben ikisinide aynı anda yaşayan birisiyim.
Bir yerde işveren olarak bir yerde ise sigortalı maaşlı eleman olarak iş hayatımı sürdürüyorum.
Emin olun bu hayatta ne işçiyi ne işvereni tatmin edebilirsiniz.
İkiside kendine göre haklıdır.

Bence iş dünyasında herkes haklarını ve yükümlüklerini bilmeli. Buna göre hareket etmeli ve buna göre haklarını aramalı.
Birisi haksızlığa uğruyorsa dönüp kabullenmemeli.
En önemlisi kendisine olan saygısını yitirmemeli.

P9 Gscimbom Mobile

Büyük firmalara girin !!! ( tavsiye)
Isim yağver giderse Daimler AG (Mercedes) e gireceğim...çok rahat ortam...hele hele akademisyen olarak.

Olmazsa YouTube Star olacağım :D

Son düzenleme:
Dubai ve modern kölelik
a6005cb9ea9fe831cdd942dacd3cd5f0.jpg

Eğitim şart

Paran varsa gayrimenkule yatırım yaparsın veya dolara yatırım yaparsın vs... her neyse. Bu dediğinin konu ile bağlantısı nedir? Bir laf söylemişsin ama belli ki ne dediğini sen bile anlamamışsın. Şu an ekonomi beton ve Arap doları ile dönebiliyor zaten. Betona bu kadar yatırım yapıyorsan mecbur bir şekilde satacaksın. Satamazsan batarsın çünkü üretimin yok.

Ülkenin vatandaşının önemli bir bölümü düzgün olmayabilir lakin düzgün olanları anlayabilme ve ayırabilme yetisine sahip olması gerekenler işverenlerdir. Ha bunu yapamıyorsan o zaman işveren olmayacaksın. Gideceksin gayrimenkule yatırım yapacaksın :)

Bana ekşici falan demişsin ama gördüğüm kadarı ile ne anlattığını kendisi dahi anlamayan bomboş bir adamsın.

2gündür yoktum yeni görüyorum yazdığını... Yazılanı anlayamayıp benim beni anlamamakla suçluyorsun o da güzel kafaymış...Diyorum ki madem iş kurmak bu kadar basit neden adamın eline 200-300 bin geçince iş kurmuyor da hemen gayrimenkule yatırım yapıyor ? Üstelik dünya kadar da devlet destek veriyor işletmeciye..

2gündür yoktum yeni görüyorum yazdığını... Yazılanı anlayamayıp benim beni anlamamakla suçluyorsun o da güzel kafaymış...Diyorum ki madem iş kurmak bu kadar basit neden adamın eline 200-300 bin geçince iş kurmuyor da hemen gayrimenkule yatırım yapıyor ? Üstelik dünya kadar da devlet destek veriyor işletmeciye..

Akif bey ne işle meşgulsünüz bizimle paylaşabilir misiniz?

Renktaş ne iş yaptığının önemi yok kırdıysam kusura bakma..

Buradaki herkes iş adamı değil sende, bende ekmek paramızı kazanıyoruz.

Dürüst olayım sen kazandığın parayı daha çok hak ediyorsun, çünkü emek veriyorsun.. Gece gündüz demeden sokaklarda gerçekten zor..

Allah yolunu açık etsin.

argo-küfür olmadığı sürece sıkıntı yok renktaş kırılacak bir durum yok ortada karşıt fikirler tartışılmalıdır

Üst Alt