Messi mi ? Hagi mi ? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Messi mi ? Hagi mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Messi mi ? Hagi mi ?

Hagi 90 ve 94 dünya kupalarında Romanya'yı sırtında taşımıştır. Messi Arjantin formasıyla ne yapıyor?

Barcelona'da ortam daha güzel. Ergenler de ilahlaştırmış iyice...Ne yapacak adam Arjantin'i sırtında mı taşısın.....

Kesinlikle Hagi !

Maradona : "Hagi'nin futbolunu özledim"

Fakat karşılaştırma için yine de yanlış futbolcular. Neye göre olduğu tartışılır...Genel manada Hagi daha iyidir...

Messi'yi abartmayın bu kadar. 4-5 aylık hazırlık döneminden sonra Messi kadar ben de oynarım. Ayrıca Messi benim kadar defans da yapamaz.

Şimdiki oyun düzenine uyan bir futbolcu Messi.Direkt skora etki eden futbolcu,oyuna etki etmekten ziyade. Artık tüketim çağındayız,geçti üretim falan. E tabi ki çok yetenekli,hani kötü futbolcu falan denemez....

Ama ilahlaştırılması,efsaneleştirilmesi saçmalık.

messinin yaptigi hicbirseye agzim acik bakmadim

haginin her macini agzim acik izledim

Şimdiki oyun düzenine uyan bir futbolcu Messi; C. Ronaldo ile birlikte.Direkt skora etki eden futbolcu,oyuna etki etmekten ziyade.

Artık tüketim çağındayız,geçti üretim falan.Zidane'dan,Hagi'den sonra da playmaker'ların devri kapandı maalesef.Taraftar profili "oyun içi futbol"dan çok "gol" izleme isteğine kaydı.

Zaten Maradona da buna dikkat çekip şöyle demişti : ''Son yıllarda Avrupa çok klas oyuncular yetiştirdi.Buna örnek verecek olursak Zidane ve Hagi diyebiliriz. Ben büyük bir keyifle izlediğim bu yıldızların futbolunu özlüyorum. Bu oyuncuları benim futbol yapıma en yakın isimler olduğu için çok beğeniyor olabilirim. Dünya Kupası'nda Hagi'nin Kolombiya'ya attığı gol hala hafızamda. Gerçekten ustaca bir goldü.''

Messi tabi ki çok yetenekli,hani kötü futbolcu falan denemez....Üstün yeteneklerini de Barcelona gibi bir takımda sergilemesi olağandır.

Ama ilahlaştırılması,efsaneleştirilmesi saçmalık.Barça dışında henüz kariyer yapmadı.Yapsa bile oyun tarzı açısından Hagi,Maradona,Cruyff veya Zidane gibi futbolcularla karşılaştırılması doğru değil. Bunun için Messi'nin liderlik vasıflarının olması gerekiyor,orta sahada hemen hemen tüm yükü çeken oyunu kontrol edebilen yapısı olması gerekiyor.Barça'da o işi yapan Xavi var. Messi'nin işi daha kolay...

O yüzden benim için Messi muhteşem bir futbolcu ama efsane değil...Ve Barcelona dışında kariyer yapmadığı sürece öyle olacak.

Hagi efsanedir çünkü Hagi GS'yi zamanında Real Madrid seviyesine taşımış bir futbolcudur.Maradona efsanedir çünkü Maradona Napoli'ye hayat vermiştir.Bu adamlar liderdir,tutkudur...Herşeydir....

Soru su olmali; hangisinin futboluna doyuyoruz? Messi skora direk etki eden standartin cok uzerinde bir futbolcu. Hagi ise maci ve bir orduyu yonten gercek bir profosor.

Ben Hagi'ye doyamadim, Messi'yi ise denk gelmedikce aramam.

Güzel bir özet olmuş.Günümüzdeki futbol taraftar profilinin gözünden kaçan ince ayrıntı da bu: Liderlik !

Biraz ayrıntılı olarak şunları yazmak isterim :

Şimdiki oyun düzenine uyan bir futbolcu Messi; C. Ronaldo ile birlikte.Direkt skora etki eden futbolcu,oyuna etki etmekten ziyade.

Artık tüketim çağındayız,geçti üretim devri.Zidane'dan,Hagi'den sonra da playmaker'ların devri kapandı maalesef.Taraftar profili "oyun içi futbol"dan çok "gol" izleme isteğine kaydı.

Zaten Maradona da buna dikkat çekip şöyle demişti : ''Son yıllarda Avrupa çok klas oyuncular yetiştirdi.Buna örnek verecek olursak Zidane ve Hagi diyebiliriz. Ben büyük bir keyifle izlediğim bu yıldızların futbolunu özlüyorum. Bu oyuncuları benim futbol yapıma en yakın isimler olduğu için çok beğeniyor olabilirim. Dünya Kupası'nda Hagi'nin Kolombiya'ya attığı gol hala hafızamda. Gerçekten ustaca bir goldü.''

Messi tabi ki çok yetenekli,hani kötü futbolcu falan denemez....Üstün yeteneklerini de Barcelona gibi bir takımda sergilemesi olağandır.

Ama ilahlaştırılması,efsaneleştirilmesi saçmalık.Barça dışında henüz kariyer yapmadı.Yapsa bile oyun tarzı açısından Hagi,Maradona,Cruyff veya Zidane gibi futbolcularla karşılaştırılması doğru değil. Bunun için Messi'nin liderlik vasıflarının olması gerekiyor,orta sahada hemen hemen tüm yükü çeken oyunu kontrol edebilen yapısı olması gerekiyor.Barça'da o işi yapan Xavi var. Messi'nin işi daha kolay...

O yüzden benim için Messi muhteşem bir futbolcu ama efsane değil...Ve Barcelona dışında kariyer yapmadığı sürece öyle olacak.

Hagi efsanedir çünkü Hagi GS'yi zamanında Real Madrid seviyesine taşımış bir futbolcudur.Maradona efsanedir çünkü Maradona Napoli'ye hayat vermiştir.Bu adamlar liderdir,tutkudur...Herşeydir....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt