Messi, Xavi, CR7! Avrupa’nın en iyisi hangisi? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Messi, Xavi, CR7! Avrupa’nın en iyisi hangisi?

Cevap: Messi, Xavi, CR7! Avrupa’nın en iyisi hangisi?

ya ronaldo ıyı futbolcu olabılır ama futbolda çag mı atlattı? bu iş milli takımda iyi orda kotu gibi basit şeylerle ölçülmemeli. ronaldo bildigimiz futbolu cok iyi oynayan oyunculardan birisi. bir ekolü yok yetenegini o anki duruma göre kullanıyor. zaten yıllarca hep ronaldo gibi futbolcular geldi gecti her takımda oynayabilir. ama messi xavi gibi kendi sistemlerini dunyaya kabul ettirmis bir takımdan bahsediyorsunuz. yıllarca bunu uygulayan sabreden insanlar. 100 milyon euro verip 2 senede basarı bekleyen insanlar degiller. '' messi arjantinde kotu yhaa'' degildir olay. bilgisayarı icat eden adama '' e kardesim ben bunda bulasık yıkayamıyorum ki'' demek gibi bişey bu.

ya ronaldo ıyı futbolcu olabılır ama futbolda çag mı atlattı? bu iş milli takımda iyi orda kotu gibi basit şeylerle ölçülmemeli. ronaldo bildigimiz futbolu cok iyi oynayan oyunculardan birisi. bir ekolü yok yetenegini o anki duruma göre kullanıyor. zaten yıllarca hep ronaldo gibi futbolcular geldi gecti her takımda oynayabilir. ama messi xavi gibi kendi sistemlerini dunyaya kabul ettirmis bir takımdan bahsediyorsunuz. yıllarca bunu uygulayan sabreden insanlar. 100 milyon euro verip 2 senede basarı bekleyen insanlar degiller. '' messi arjantinde kotu yhaa'' degildir olay. bilgisayarı icat eden adama '' e kardesim ben bunda bulasık yıkayamıyorum ki'' demek gibi bişey bu.

Ronaldinho attigi goller ilen ve hareketleriyle futbola damgasini vurmustu. Ronaldo'da aynisini yapiyor. Yildiz futbolcu dedigin futbolda hangi takimda olursa olsun basarili olmasi lazim. Pele tek santos icin mi iyi oynadi? Maradona tek milli takim icin mi iyi oynadi? hayir.

Barcelona nerde cag atlatti? Goren de takim oyununu onlar icaat etti sanar. Brezilya, desen tamam derim, onlar futbola cag attirdi. Barcelona iyi bir sistem kullandi ve basarili oyuncular ilen buraya geldiler. Zamainda onlarda 40 milyon, 60 milyon transfere verdiler

Eger bir futbolcu ayni performansi heryerde gosteremiyorsa demek ki okadar iyi bir futbolcu degildir.

Ulan adam CL finalinde attı.Yarı finalde attı.Çeyrek finalde attı.İlk turda attı.Gruplarda attı.El Clasico da attı.Ligde eşek yüküyle asist yaptı.Üstelik Xavi-İnesta toplamından daha fazla asist yaptı hala cart curt.Bu sene yanına yaklaşabilen yok.

1-Messi

2-Varsa Mesut olabilir yoksa Xavi

3-Ronaldo

Ronaldo gibi bir futbolcu bir daha gelir mi su dunyaya? gelir.

Messi gibisi gelir mi? Geldi daha once, yine gelir.

Xavi? Bence gelmez kolay kolay. Nesli tukenen bir turun son temsilcilerinden. Coktan haketti uluslararasi bir alanda buyuk odul almayi.

xavi hem dünya kupası aldı hem şampiyonlar ligini...

messili arjantini gördüğümüz gibi xavili ispanyayıda görüyoruz..

Bu sene ödülü %60 Xavi %40 Ronaldo alır. Messi geçen sene aldığı fakat haketmediği ödüle saysın bunu.

Tepki toplayacağımı biliyorum ama Messi'nin bırakın bu ödülü almasını, bu ödüle aday gösterilmesi bile benim garibime gidiyor. Ya göz var nizam var arkadas adam Xavi-İniesta ve sistemin olmadığı yerde oynayamıyor. Ayrıca milli takımda da oynayamaması var ki üstelik aynı dili konusuyorlar düşünün.

Kaç yıldır kıyaslandığı Ronaldo kendi milli takımı dahil oynadığı her takımda dominant.

Valla hem Ronaldo ile kıyaslanması hemde Avrupa'da-Dünya'da yılın oyuncusu ödülüne layık gösterilmesi bana cok ilginc geliyor.

Ronaldo milli takımda dominant mı? :D

Ronaldo milli takımda Dominant teyze olur ancak.

Arjantin elensede Messi kötü değildi copa americada, milli takımlarda Ronaldodan daha fazla şey başardı diyebilirim.

10 u penaltıdan 40 gol attı, Guiza penaltısız 32 gol atmıştı. :D Herşey istatistik değil, oyun içinde çok daha iyi Messi.Pasları oyun zekasıda Ronaldoyu katlar.Ronaldo Barcelonada olsa daha kötü oynar çünkü takım oyunu bilmeyen egoist bir adam.

Buda sana gelsin, Messi Xavi iniesta olmadanda tek başına gol atabiliyor, yiyorsa Ronaldo yapsın bunu Barcelonaya. :happynew:

messi02-rm-ucl3ngb.gif

Arjantin elensede Messi kötü değildi copa americada, milli takımlarda Ronaldodan daha fazla şey başardı diyebilirim.

10 u penaltıdan 40 gol attı, Guiza penaltısız 32 gol atmıştı. :D Herşey istatistik değil, oyun içinde çok daha iyi Messi.Pasları oyun zekasıda Ronaldoyu katlar.Ronaldo Barcelonada olsa daha kötü oynar çünkü takım oyunu bilmeyen egoist bir adam.

Buda sana gelsin, Messi Xavi iniesta olmadanda tek başına gol atabiliyor, yiyorsa Ronaldo yapsın bunu Barcelonaya. :happynew:

messi02-rm-ucl3ngb.gif

Gole bak lan :bid:

66 maç 57 gol 32 asist. Hani sadece mal gibi gol atmamış.32 asist lan 32

messi02-rm-ucl3ngb.gif

Ronaldo milli takım çok daha kariyerli olm Messi'ye göre ve evet bariz bi şekilde artık milli takımda dominant Ronaldo. Bir adamı eleştiricem diye at gözlerinizi takmayın olm gözünüze. Ben de oraya Ronaldo'nun Barca'ya finalde attıgı kafa golunun gifini koyarım böyle şeylere gerek yok yani.

Ronaldo milli takım çok daha kariyerli olm Messi'ye göre ve evet bariz bi şekilde artık milli takımda dominant Ronaldo. Bir adamı eleştiricem diye at gözlerinizi takmayın olm gözünüze. Ben de oraya Ronaldo'nun Barca'ya finalde attıgı kafa golunun gifini koyarım böyle şeylere gerek yok yani.

Sorun koyabileceğin tek gif olması, Onur'un koyduğu sadece dolu giften bir tanesi.

Üst Alt