Messi'ye Değer Biçildi: 250 Milyon Avro - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Messi'ye Değer Biçildi: 250 Milyon Avro

Cevap: Messi'ye Değer Biçildi: 250 Milyon Avro

Arkadaslar Ben xavi yi izledegim de sanki Ardayi goruyurum bence frank rijkaard arda yi xavi olarak kulaniyor?

Yazıya aynen katılıyorum fakat ronaldo Messinin 10/1 kadar futbol zekası yok..Ha messi senin tabirinle xavi gibi paraşütle inmiş gibi top atamaz ama verkaçları araya kaçması hızlı oynaması ronaldodan farklı kılıyor..

6-2 lik real maçında 'parasütle inmis gibi' tabir ettiğiniz bi pas atıp asist yapmıstı :)

Eğer Ronaldo,kendini beğenmiş,çapkın biri olmasaydı,şu an Messi diyenlerin %50si Ronaldo derdi.Karaktere çok fazla takıyoruz.Adam hiç antrenman kaçırıyor mu?Kaçırmıyor.Maç kaçırıyor mu?Kaçırmıyor.Olaylara böyle bakalım biraz.Bana göre Ronaldo Messi'den daha iyidir.Şurda Messi'nin şu özelliği takıma Ronaldo'nun yaptığından fazla katkı sağlıyor diyebiliyormuyuz?Hayır.O yüzden bana daha göze hoş gelen Ronaldo daha iyi geliyor.He dünyanın en iyisimidir?Hayır ikiside değildir.Steven Gerrard hem teknik hem mental hem de fiziksel özellikleriyle dünyanın en iyisidir.Sonra da Lampard,Xavi,İniesta diye gider.

Ronaldo, Real'de kaybolur diyenleri görelim...

Lig başladı ve kimin şu an daha iyi gittiği ortada.

Messi iyidir hoştur ama Ronalda 1 numaradır.Real'de de şu an çok iyi oynuyor.Sezonu belki Barça daha iyi bir konumda bitirebilir ama Ronaldo her açıdan Messi'den önde olacaktır.

İnter ve Chelsea.İki sert defans yapan takım.Ve Messi etkili olamıyor.Ama bak Ronaldo'ya...

Onu bunu bırakın yahu.Son iki karşılaşmalarında ne yapmış ikisi ona bakın.OldTrafford'da Messi Evra'yı yatırıp yatırıp kaldırırken aynı maç Ronaldo ne yaptı?Hiç.CL finalinde bikaç uzaktan şut dışında neredeydi Ronaldo'nuz?Yine hiç.Messi etkili olamasa da skora etki yapmış,gol atmıştır o maç.Messi'nin üzerinde futbolcu yok dünyada.Herkes bunu söylerken neden neye göre Ronaldo deniyor ki hala?Inter ve Chelsea maçında etkili olamamışmış.Chelsea maçında golün asistini yaptı Messi.Bu da direk skora etkisi var demektir.Inter maçında ise sadece gol atamadı.Herşeyi yaptı.Inter karşı yarısahaya geçemedi.Bunda Messi'nin etkisi yok mu?İki artistik hareket yapıyor,göz zevki alıyorsunuz diye Ronaldo demeyin.El Classico'da yine,yeniden göreceğiz kimin daha iyi olduğunu.

Onu bunu bırakın yahu.Son iki karşılaşmalarında ne yapmış ikisi ona bakın.OldTrafford'da Messi Evra'yı yatırıp yatırıp kaldırırken aynı maç Ronaldo ne yaptı?Hiç.CL finalinde bikaç uzaktan şut dışında neredeydi Ronaldo'nuz?Yine hiç.Messi etkili olamasa da skora etki yapmış,gol atmıştır o maç.Messi'nin üzerinde futbolcu yok dünyada.Herkes bunu söylerken neden neye göre Ronaldo deniyor ki hala?Inter ve Chelsea maçında etkili olamamışmış.Chelsea maçında golün asistini yaptı Messi.Bu da direk skora etkisi var demektir.Inter maçında ise sadece gol atamadı.Herşeyi yaptı.Inter karşı yarısahaya geçemedi.Bunda Messi'nin etkisi yok mu?İki artistik hareket yapıyor,göz zevki alıyorsunuz diye Ronaldo demeyin.El Classico'da yine,yeniden göreceğiz kimin daha iyi olduğunu.

Ona bakılırsa ondan önceki yıl yarı finaldede Ronaldo Puyol'u yatırmıştı.Hatta bir hareketi vardı Puyol'un başı dönmüştü.Belkide geçen sene finalde formda değildi Ronaldo_Ondan önceki senede Messi formda değildi belkide.Ayrıca Ronaldo arkasına 37lik Giggs,düz ön libero adam Fletcherve ilk defa kanat oynayan Rooney ile oynarken Messi Xavi ve İniesta ile oynuyordu.Ayrıca şu da var:iki oyuncunun maça etkisinde bir fark var mı?Messi'nin yaptığı hangi işi yapamıyorda Ronaldo daha kötü oluyor?Bana göre daha atletik olmasından,daha iyi frikik çekmesinden vede daha göze hoş gelen futbol oynamasından dolayı Ronaldo daha öndedir.

Ronaldo şu anda Real Forması altında yaptığı asist sayısını bilmiyorum ama 7 gol attı. :)

Ayrıca Messi'den iyi futbolcunun hala var olduğunu düşünüyorum.

Bunlar bence Kaka ve C. Ronaldo'dur.

biri 27 mayıs 2009 fc barcelona manchester united maçının 5. dakikasına kadar 3 organize atağı uzaktan şutla öldürür öne çıkmak için, o dakika bu takım bu maçı bu adam yüzünden alamaz dedirtir.

diğeri ceza sahasına girerken kaptırdığı topu orta sahaya kadar inançla kovalar.

2 futbolcu da takımlarının karakterindedir: biri yardımlaşmayı ön plana çıkaran, pas almak için çaba harcayan. diğeri; ilerde top bekleyen gelirse oynayan.

biri sahayı görür, kim nerde bilir topa dokunmadan önce. biri kendini bir derginin kapağında görür.

(ekşiden alıntıdır) :asd::asd:

İnter ve Chelsea.İki sert defans yapan takım.Ve Messi etkili olamıyor.Ama bak Ronaldo'ya...

Chelsea o maç sürekli defansta kaldı böyle oyun karşısında bireysel olarak fazla etkili olamazsın zaten..

Normal oyununu oynadığında 2006 yılında olanları biliyoruz..

YouTube - Messi vs Chelsea [ Video 04 ] ;)

Ayrıca ronaldo dediğin adam hiçbir büyük maçı kurtaramaz..

not:video açılmazsa iki kere tıklayın üstüne siteye gidecek..

Ronaldo büyük maç kurtaramaz?O da güzel.Bir oyuncuya hayran olun ama diğer oyuncuları bu kadar küçümsemeyin.

Messi...

Messi...

Allah aşkına doğru söyleyin. 3 sene önce Lionel Messi diye bir kişinin esamesini okuyor muydunuz ?

Manu chelse Manu liverpool maçlarında ronaldonun bi numarasını görmedim..

Ancak Messi her Real maçı şov yapıyor..

Ronaldo o maçlarda gayet güzel oynuyor.Adı üstünde ''sen'' görememişsin.Ayrıca Real dediğin takıma Liverpool 4 attı.Kimin hangi takıma oynadığını bir gözden geçir istersen.

Ronaldo Messi'den çok daha komple bir futbolcu.Fiziksel kapasite olarak Messi'nin çok üstünde,ayrıca savunmayada yardım ediyor.1-2 yıldır olan gereksiz çalımlarıda bıraktı.Takım oyununun içinde.Ayrıca şutlarıda Messi'den çok daha iyi.Ayrıca Ronaldo'nun futbol tarzı daha göze hoş geliyor.O yüzden kesinlikle Messi'nin fiyatı 94ü geçmez.

2 bilek hareketine tav olmayın yahu. Sen CR9'a fiziksel kapasitesi messi'den iyi diyorsun ama hiç messi'nin omuz omuza yere serildiğini gördün mü? Niye cüsseye bakıp karar verirsiniz anlamam. Messi'nin bi artısıda hızı ve çalımları dışında akılalmaz pasları. Ara paslarından bahsetmiyorum. Pirlo, xavi'nin havadan pasları vardır ya. top yere çarpsada hız kazanıp çarşıya gitmez. ya bi arkadaşımızın tabiriyle 'parasütten iner gibi'.

Üst Alt