Messi'ye Değer Biçildi: 250 Milyon Avro | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Messi'ye Değer Biçildi: 250 Milyon Avro

lionel_messi_wideweb__470x314,0.jpg

Dünyanın en iyi futbolcusu olarak Messi ve Cristiano Ronaldo arasındaki çekişme devam ediyor. Çoğu kesim Messi derken, Cristiano Ronaldo diyenlerde çok fazla. Özellikle Cristiano Ronaldo bu yaz döneminde Real Madrid'e 94 milyon avro'luk bir transfer gerçekleştirip rekoru kırınca bu rekoru acaba kim kırar düşünceleri aklımıza geldi. Aklımıza gelen ilk isimde haliyle Messi oldu. Sözleşmesindeki 150 milyon avro'ya serbest kalır maddesi yüzünden adı Manchester City gibi arap sermayesi güçlü takımlarla geçti. Ama Messi çocukluğundan bu yana Barcelona'da forma giyiyor ve şu anda Dünyanın en iyi kulübünde. Sadece yıllık aldığı ücret konusunda bazı tartışmalar vardı ama Laporta kendisiyle sözleşme yenileceğini söylüyordu. Bana sorarsanız Messi ve Cristiano Ronaldo arasında öncelikle karakter farkı var. Cristiano Ronaldo en çok parayı kim verirse o takımda oynamaya can atar (formasının hakkını verir) ama Messi Barcelona'da kalmak için elinden geleni yapar. Barcelona'da forma giyen futbolcuların her zaman ayrı bir ruha büründüklerine inanmışımdır.

Geçtiğimiz sezon Barcelona bütün kupaları süpürürken en büyük pay sahibi olan ve Şampiyonlar Ligi'nin en iyi futbolcusu seçilen (Dünya'nın da en iyi futbolcusu seçilecektir) Messi ile Barcelona sonunda sözleşme yeniledi. 2014'de biten sözleşmesi 2016'ya kadar uzatıldı. Hepsinden önemlisi 150 milyon avro'ya serbest kalır maddesi 250 milyon avro'ya çıkartıldı. Böyle büyük bir parayı veren takım çıkacak mıdır bilmiyorum ama Messi için değer diyorum. Ayrıca İspanya medyası Messi'nin yıllık 10.5 milyon avro alacağını söylüyor.

Messi'nin 2014'e kadar olan sözleşmesi 2016'ya kadar uzatıldı. Geleceğe yatırım yapmak güzelde önümüzdeki 7 yılın yatırımını yapmak biraz uzun değil mi?

Elinde Me
ssi gibi bir futbolcu varsa önümüzdeki 10 yılın yatırımıda yapılır. Messi henüz 22 yaşında 7 sene sonra 29 yaşında olacak. Ayrıca Messi için bu yaşta Dünya'nın en iyi futbolcusu diyorsak futbolunun en olgun dönemlerinde kendisine ne deriz acaba. Şu aşamada Barcelona Messi'dir Messi Barcelona'dır felsefesi geçerli. Barcelona'da ruhunu satmak istemediğinden Messi'yi asla satmaz diyorum. Dünya üzerinde Messi'nin birçok hayranı var. Mükemmel bir strateji ile Barcelona Messi üzerinden yapacağı yatırım için harcayacağı parayı bu strateji ile mutlaka çıkartır.

Messi için Manchester City'nin devreye girdiği söyleniyordu. Bu sözleşme uzatma mevzusu dedikoduları bitirir mi?

Manchester City'nin zaten el atmadığı futbolcu kalmadı. Geçtiğimiz sezonun devre arasında da Kaka'ya olmadık bir ücret önermişlerdi. Eğer Kaka o transferi gerçekleştirse bugün Ronaldo'dan daha pahalı bir futbolcu olacaktı. Messi içinde mutlaka devreye girmişlerdir, girmeseler bile reklamlarını güzel yaptılar ama Messi'nin City'e gitmeyeceği zaten belliydi. 150 milyon avro değilde 10 milyon avro bile olsa Messi'nin serbest kalma bedeli Messi yinede ayrılmaz. Messi eğer ayrılmak istesin City 150 milyon değil o 250 milyon avro'yu bile ödemeyi göze alır. Bu sözleşme uzatılmasının ardından bir süre Messi dedikoduları duymayız ama kolpa basın ligin devre arasından itibaren haberlerine tekrar başlar.

Messi önümüzdeki 7 yıl Barça'lı olacak bu resmen belirlendi. Fakat bir takım Messi'yi almak isterse 250 milyon euroyu gözden çıkarmak zorunda sözleşmeye göre. Ronaldo'ya 94 milyon bonservis verilmişti ve rekor Ronaldo'da şu an. Sence Ronaldo'yu 3'e katlayacak bu miktarı verecek bir takım çıkar mı?

İspanya'da sözleşmelerin sonuna serbest kalma maddesi koymak kural diye biliyorum veya son zamanlarda kalktı mı bu kural bilmiyorum. Messi'nin değeri 250 milyon avro'dur falan diyemeyiz bu yüzden. Takımlar yıldız futbolcularını kolayca kaptırmamak için olmadık maddeler koyuyorlar. Benim görüşüm Ronaldo'ya 94 milyon avro veriliyorsa Messi'ye 120 ile 150 milyon avro arasında bir rakam verilebilir. Yalnız Messi transfer olur mu onu düşünmüyorum. Messi Barcelona'dan kolay kolay ayrılmak gibi geliyor.

Resmi bir açıklama yok fakat basın ve medya yıllık 10.5 milyon euro alacağını yazıyor Messi'nin. Messi'ye değer diyebilir miyiz?

Bu ücret tabiki Messi için değer. Beckham'ı ayrı tutarsak (çünkü o özel bir örnek) günümüzde süper yıldız futbolcular 10 milyon euro tabanında maaşlar alıyorlar. Barcelona Ibrahimoviç'i transfer ettiken sonra takımın en çok kazananı oydu. Messi'de maaşının düzeltilmesini bekliyordu. 10.5 milyon euro hatta 12 milyon eurp bile değer Messi'ye.

Adnan Polat geçen sene bu sene için takımı Arda'nın etrafına kuracağız demişti. Messi ile olan 7 senelik anlaşma da Barça'nın Messi'nin etrafına kurulacağının göstergesi midir?

Bir takımda Messi gibi kaliteli bir futbolcun varsa takımı doğal olarak onun etrafında kurarsın. Şu an Barcelona'da birçok yıldız olmasına rağmen akıllara ilk olarak Messi geliyor. Barcelona önümüzdeki yıllar yapacağı transferlerde de takımı Messi'nin etrafında oluşturacaktır. Tabi iş sadece Messi ile bitmiyor ama takımında Messi varsa öncelikle onu kadroya yazacaksın.

https://sportifcumleler.blogspot.com/2009/09/messiye-bedel-bicildi-250-milyon-avro.html

Cevap: Messi'ye Değer Biçildi: 250 Milyon Avro

Ya abartmayın 150'ymiş. Yahu siz Ronaldo'ya Kaka'ya verilen ücretlere göre yorum yapıyorsunuz. Onlara da çok para verildi. Madrid'in bonkörlüğü. Açıkçası Zidane'ın ücretini geçen her futbolcu o verilen paranın karşılığı değil. Ve o ücreti geçmeyi hak eden tek adam da Messi. O da 100'ü geçmez.

Ben tek bacağı 100 demiştim inanmayanlar vardı :coffee:

70 sağ bacağı

130 sol bacağı

50 oyun zekası

Var mı ulen Messi'den iyisi.

1248955551.jpg

O bir futbol tanrısı :cool:

Öncelikle ben bir Realli olmama ragmen Messi hayranıyım ama onu belirteyim

Ama objektif olmaya çalışıyorum

Herkes cümlesine C.Ronaldo şu kadar ederse Messi bunu eder diyor

yahu C.RONALDOdan bahsediyoruz mahalle topçusu degil adam

Barçalılar siz fanatikliginizi işe karıştırıp Ronaldoya sallasanızda sizin takımdaki Xavidende,İniestadanda,İbrahimovictende,Henrydende çok daha degerli Ronaldo

ve siz begenmesenizde Messi ile kıyaslanıcak tek oyuncu Bütün dünya kabul ediyor

Ve Messi hayranı olarak Messiye 100den fazla veren enayidir

Bundan sonra benim gibi fanatikliginizi işe karıştırmayıp objektif yorum yapın

Yemin ederim Antudakilerin yaptıgı yorumdan farkı yok neredeyse sizin bu yorumlarınızın

Ronaldo Messi'den iyi bir topçudur. Messi, Ronaldo'nun yanında ağır vasıta gibi kalır. Messi çok büyük topçu ama 1 takımı alıp götüremez. Arjantin milli takımı sefilleri oynuyor, gelenden 3 gidenden 6 yiyor. 250 milyon avroluk topçuysa önce ulusal takımını kurtarsın. Bu ulusal takım da Makedonya, Gana, Azerbaycan falan değil, Arjantin.

250 milyon euro'ya değer mi diyorsun ?

hiç bir futbolcu o paranın çeyreğine bile değmez... veriyolar o ayrı...

Ronaldo Messi'den iyi bir topçudur. Messi, Ronaldo'nun yanında ağır vasıta gibi kalır. Messi çok büyük topçu ama 1 takımı alıp götüremez. Arjantin milli takımı sefilleri oynuyor, gelenden 3 gidenden 6 yiyor. 250 milyon avroluk topçuysa önce ulusal takımını kurtarsın. Bu ulusal takım da Makedonya, Gana, Azerbaycan falan değil, Arjantin.
:2aloh1::2aloh1:

Yahu senin Ronaldo'n Portekiz de ne halt yapabiliyor onu anlatsana sen ilk önce.Portekiz en az Arjantin ayarında bir takım ama Ronaldo da orda rezalet oynuyor..O ikiyüz elli milyon euronun temsili bir ücret olduğunu buradaki herkes anlamıştır.Messi'nin bir değeri yok.Barça'da bitirecek futbol hayatını.Ağır vasıta Messi...Yılın sözüdür bu.:2aloh1::2aloh1:

Mesaj göndermişler City'e.Messi'ye paha biçilmez gibisinden.Yoksa ben 250 milyon avro dahi verseler satacaklarını düşünmüyorum adamı, tabi Messi gitmek isterse ayrı.

Sabah sabah amma güldüm ya,Messi ağırmış :D:D:D:ciftetelli:

Ronaldo Messi'den çok daha komple bir futbolcu.Fiziksel kapasite olarak Messi'nin çok üstünde,ayrıca savunmayada yardım ediyor.1-2 yıldır olan gereksiz çalımlarıda bıraktı.Takım oyununun içinde.Ayrıca şutlarıda Messi'den çok daha iyi.Ayrıca Ronaldo'nun futbol tarzı daha göze hoş geliyor.O yüzden kesinlikle Messi'nin fiyatı 94ü geçmez.

Ronaldo ile Messi'nin kıyaslanması artık sıkmaya başladı sahiden. Ama soruları hazırlarken Ronaldo'yu sormaya mecburdum :D adam dünyanın en pahalı futbolcusu konumundaysa bu benim suçum mu Perez'in suçu mu :D

C. ronaldo 94 milyon euro, Messi 250 milyon euro

Deli ibraam; paha biçilemez ! :D

İyi güldüm :D:D:D

Ronaldo messinin yanına gelemez . Tamam ronaldo iyi guzel guzel hareketler yapıyor ama futbol zekası hiç bir zaman messi gibi olamaz. ister hızlı olsun ister fizikli olsun herşey zekaya bakıyor.

Ozaman Arda Arshavinden çok kötu bir oyuncu arshavin çok hızlı ,çok teknik vsvs. Arshavin 20 m avro ediyorsa Arda ozaman 10 m avro eder sizin mantığınıza göre ...

Ama şunu futbol zekası olarak bakarsak arshavin 20 ediyorsa arda da 25-30 eder.

Ronaldo messinin yanına gelemez . Tamam ronaldo iyi guzel guzel hareketler yapıyor ama futbol zekası hiç bir zaman messi gibi olamaz. ister hızlı olsun ister fizikli olsun herşey zekaya bakıyor.

Ozaman Arda Arshavinden çok kötu bir oyuncu arshavin çok hızlı ,çok teknik vsvs. Arshavin 20 m avro ediyorsa Arda ozaman 10 m avro eder sizin mantığınıza göre ...

Ama şunu futbol zekası olarak bakarsak arshavin 20 ediyorsa arda da 25-30 eder.

Güzel kardeşim, seni seviyorum, yorumların güzel genelde.. Ancak, Ronaldo Messi'nin yanına gelemez dersen, bu sadece çifte standartlı düşünce, art niyettir...

Size ikilinin gerçek kıyaslamasını yapıyım.

Ronaldo, frikikçidir.. Messi diğildir... Birebirde, yakın top kontolünde, Messi adamı direkt geçer, Ronaldo show yaparak geçer.. Messi, daha etkilidir, ama Ronaldo göze daha hoş gelir... Futbol zekaları, eşit düzeydedir, ancak ikiside, futbol profesörü olmaktan uzaktır. Bu adamlar, top profesörüdür.. Bu sebeple, Hagi'lerin, Xavi'lerin, Lincoln'lerin sınıfından diğildirler. Ben Lincoln'ın zekası Messi'den, Ronaldo'dan daha iyidir derken, -tüm forum bana gülerken- bunu kastettim. İstediğiniz kadar dalga geçin, bu adamlar futbol profesörü diğildirler. Bu adamlar, oyunun gidişatına göre oynarlar ve takıma bağlı olarak etkisiz gözükebilirler. Ancak, her halükarda, gerekli pozisyon oluştuğunda, topu alıp adamı geçip, duvar pası yapıp gol atabilirler... Ancak, ikiside, Xavi'nin futbol seviyesine asla gelemezler.. Maestroluk, ayrı bir olaydır... Bu adamlar, direkt hücum oyuncularıdır... İleri alanlarda topu bunlarla buluştur, yeter... Gider golü yazarlar... Hatta orta sahadan çalım çalım gidip atarlar... Bu adamlar budur.. Şu daha iyidir, bu daha iyidir demek olmaz. İkisininde, birbirlerine kıyasla üstün yönleri vardır. Ancak önemli olan, ikiside, ne kadar meşhur olurlarsa olsunlar, disiplinden asla taviz vermezler ve hırsla oynamaya devam ederler.. Önemli olanda budur.. Onları en iyi hücumcular yapanda budur...

Üst Alt