Mesut Özil: "Kazanacağımıza inanıyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mesut Özil: "Kazanacağımıza inanıyorum"

169575_m3t1w475h316q75v10671_jpeg-1479AE00F802E30A-20100623-img_25279670.original.large-4-3-800-0-0-1606-1203.jpg

Mesut: "Benim için özel bir maç"

Real Madrid'in Türk asıllı yıldızı Mesut Özil, İstanbul'daki maç öncesi çarpıcı açıklamalar yaptı.

Euro 2012 Elemeleri A Grubu'nda mücadele eden Milli Takım, 7 Ekim Cuma günü İstanbul'da Almanya'yla karşılaştı.

İlk kez Türkiye'de bir maç oynayacağını belirten Mesut Özil, Welt am Sonntag'a yaptığı açıklamada, "Futbolda zirveye yükselmek, zirvenin en yükseğinde olmak hedefim. Bu hedefi gerçekleştirmek için çalışıyorum. Babamın doğduğu ve kökenlerimin geldiği Türkiye'de Almanya formasıyla oynayacak olması benim için büyük onur. Çok zor bir deplasman olacak ancak kazanacağımıza inanıyorum" dedi.

İstanbul'da taraftar tepkisiyle karşılaşması halinde moralinin bozulmayacağını belirten başarılı orta saha oyuncusu, "Berlin'deki maçta da birçok Türk beni ıslıkladı. Ancak bu durum beni etkilemedi. Her maçta dış etkenlere kulaklarımı tıkarım. Türkiye'yi seçmem için çok çaba sarf edenler oldu. Ancak ben Almanya'yı tercih ettim. Nuri Şahin ile de bu konuyu bir çok kez konuştuk. Onun Türkiye için oynaması ve seçmesi kararı kendisini bağlar. Nuri küçük yaşlarda Türkiye genç takımlarında oynaması onun bu karar almasını sağladı. Kararlara saygı duyumalıdır" diye konuştu.

Almanya, geride kalan 8 puanda topladığı 24 puanla liderliğini sürdürüyor.

Cevap: Mesut Özil: "Kazanacağımıza inanıyorum"

bu adamın sureklii turk asıllı futbolcu olarak haber yapılmasına uyuz oluyorumm

Bu adam Turk asilli degil. Alman Asilli Alman futbolcu.

Bu adam Turk asilli degil. Alman Asilli Alman futbolcu.
aynen almanya icin oynadigi ilk mactan sonra sunlari söylemisti almanya disinda herhangi bir ülke icin oynamam sözkonusu deildi.herhangi bir ülke derkende bir asagilama vardi türkiyeyi,ozamandir gicigim bu cocuga.sadece avusturya macinda diger alman oyuncular durdu artik kendisi icinmi yoksa türkiyedeki mac icinmi bilemem tek basina yendi avusturyayi.

Yavas kazan Mesut. Seni sahada görecegiz o gün. Bakalim baski altinda nasil oynayacaksin. Ispanya Ligine, Rahat Deplasmanlara benzemez bu isler.

Almanya'da yasayan biri olarak Almanya'yi secmesine kizmiyorum, kendimi onun yerinede koyunca dahada mantikli oldugunu anladim.

Yalniz Türkiye'ye karsi sahada olmasina ve kazanacagimiza inaniyorum demesine gerek yok, kendi istegiyle oynamamasi lazim, zaten garantilediler isi.

Seviyorum bu adamı. Kazanmaları mantıklı olan ama belli olmaz kısmet :eek:

bu adama türk asıllı diyorlarya sinir oluyorum .bildiğin alman bu .

umarım sunları arenada ezip alamanyalara geri göndeririz

Almanya'da yasayan biri olarak Almanya'yi secmesine kizmiyorum, kendimi onun yerinede koyunca dahada mantikli oldugunu anladim.

Yalniz Türkiye'ye karsi sahada olmasina ve kazanacagimiza inaniyorum demesine gerek yok, kendi istegiyle oynamamasi lazim, zaten garantilediler isi.

bende kendimi onun yerine koyuyorum dünyaları verseler AY-YILDIZ dan vazgeçmem.nerede yaşadığının bi önemi yok ne hissettiğin önemli.

Açıkçası ben Mesut Özil adının geçtiği her konuşmada, Türk-Alman, Milli takım muhabbetinin geçmesini çok saçma buluyorum.

Mesut dünyanın sayılı orta saha oyuncularından biri olacak. Dünyanın en iyi oynayan milli takımlarından birinin oyuncusu aynı zamanda.

Müthiş :tiphat:

Hayır sıkıntım şu, varsa yoksa Mesut Türk mü Alman mı?

Aynı soru Veli için, Ekrem içi, Yasin için, Eren için, Murat için zamanında Kubilay için, Gökhan için hiç tartışılmıyor? Neden sadece Mesut üzerine gidiliyor?

Ekrem Dağ, Veli Kavlak zaten milli takıma yarar sağlamazdı ondan olmasın?

Üst Alt