Meyhaneciler Buraya

Ünsal Vardar

Moderator
Yönetici
Moderatör
Eski sayfalara gitmeye üşendim. Anason kokusundan tiksinene kadar rakı favorimdi, Porto şaraplarını da çok severim, bir ara viski takıldım. Lakin her daim bira müptelasıyım, şu anda da yudumlamaktayım; bira candır...
yok bira hamallık yok fakir işi
bilmiyorlar abi biranın keyfini
ama efes içen vurduruyordur
söyliyim

Can BÜYÜK

I am the one who knocks!
GSC Efsanesi
Bir kere de Benim için açıklar mısın?
Lise dönemleri böyle affedersin manyakca ictigimiz dönemler vardi gören alkolik sanardi gercekten. O zamanlar Italyan ickisi Sambuca iciyorduk genelde, bir aralar o kadar abarttik ki adam basina bir sise gidiyordu bir gecede. Uzun lafin kisasi gecenin birinde cok fenaydi, isin ucunu kacirdik o geceden beri ölesiye tiksiniyorum.

Isin kötü tarafi Sambuca bizim Raki ya benzeyen Anason iceren bir icecek, bu yüzden ne Raki ne Yunanlarin Ouzo'su ne de Sambuca icebiliyorum o zamandan beri. Aradan 10-11 sene falan gecmesine ragmen hala tiksiniyorum, kac defa icmeye denedim olmadi kokusunu alinca midem kalkiyor, agzima sürünce kusasim geliyor. Hatta 2-3 hafta önce bir arkadasin dogum gününde shot iciyorlardi bana da verdiler, elime alir almaz kokusu geldi direk reddettim midem kalkti yine.

Genclik hatasi yüzünden her türlü raki sofrasindan mahrum kaliyorum.

Mustafa Canaslan

GalataSarayı Efendileri
GalataSarayı Efendileri
Anason kokusu menem bir şey. 20 yıl önce tiksindim, daha da barışamıyorum, defalarca denemiş olmama rağmen...

Mustafa Canaslan

GalataSarayı Efendileri
GalataSarayı Efendileri
bira da bulantı mı yaşadın?
hmm

o zaman efes içilir
Aklın sıra ironi mi yaptın, n'aptınsa bilemiyorum, arkasında duracak birikimin yoksa hiç de umurumda olmazsın!. İçki değil, herhangi bir ilaç-yiyecek filan da bazı insanlarda bulantıya sebep olabilir. Bir doktor olarak söylüyorum bunu; vasfını-sıfatını belirtirsen ona göre konuşurum!...

Uğur Bulut

GalataSarayı Efendileri
GalataSarayı Efendileri
Web sitesi
www.murhan.de
Aklın sıra ironi mi yaptın, n'aptınsa bilemiyorum, arkasında duracak birikimin yoksa hiç de umurumda olmazsın!. İçki değil, herhangi bir ilaç-yiyecek filan da bazı insanlarda bulantıya sebep olabilir. Bir doktor olarak söylüyorum bunu; vasfını-sıfatını belirtirsen ona göre konuşurum!...
Sifati bos adam Dr.um
Sallamayiniz lutfen

ub.msji

Ünsal Vardar

Moderator
Yönetici
Moderatör
sucukçuyum ben

Ibrahim Özveren

Parçalı Üye
Bir dertli insan icki kadehlerinde derdine care bulamaz benim kanaatim. Anca derdini bir nebze unutmak icin icer, ama ayni zamanda beyinde frontal cortex, cerebellumden tut, nekadar bölge varsa hepsini yok eder.

Boyle yalan isler yerine seccadeyi alip Allaha yonelse insan mesela.. Beyini yaniltmak yerine maneviyat ile tedavi olsa? Huzura kavuşsa.

Bu benim kisisel dusuncem

Ünsal Vardar

Moderator
Yönetici
Moderatör
Bir dertli insan icki kadehlerinde derdine care bulamaz benim kanaatim. Anca derdini bir nebze unutmak icin icer, ama ayni zamanda beyinde frontal cortex, cerebellumden tut, nekadar bölge varsa hepsini yok eder.

Boyle yalan isler yerine seccadeyi alip Allaha yonelse insan mesela.. Beyini yaniltmak yerine maneviyat ile tedavi olsa? Huzura kavuşsa.

Bu benim kisisel dusuncem
inanmıyorsa?

Mustafa Canaslan

GalataSarayı Efendileri
GalataSarayı Efendileri
biz de burda yapıyoruz ama sizinki gibi olmuyordur
ne zaman yolluyorsun?
sucuk ekmek bira efsane olur
Bak işte şimdi mahcup oldum sayın mod!:(. Ha diyince bana da göndermiyorlar; her daim hazırda bulunmuyor, biraz da naza çekiyorlar sanki, rahmetli anamla babamın çocukları!:mad:...

Üst Alt