Meyhaneciler Buraya - Sayfa 326 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Meyhaneciler Buraya

bira iciyorum mide yaniyor, hay sansima.
Dur hemen ortalığı velveleye verme geçici bir durumdur umarım. Yakın zamanda ben de aç karnına önce 1 litre şarap içmiştim. Üstüne 4 tane bira hepsi aynı günde toplasan 4-5 saat içinde sonra gece yattım ve ertesi 3 gün boyunca mide ekşimesi, mide yanması, inanılmaz mide ağrısı ve ishal olmuştum. Doktora gitmedim 4. gün kendiliğinden geçti ve sonra bir daha hiç olmadı.

Doktor değilim ama bazı sağlık konularında doktor kadar bilgim var. Her insan kendinin doktoru olmalı sonuçta. Yoğun şekilde mayali ve/veya yagli urun tuketiminden bitap dusmus midenin bosken de ayni miktarda sivi asit salgilayarak hinc almasi durumu.. bol bol su icilmesi onerilir.. Gastrit veya reflü tetiklemiş olabilir. Bira ve şarapta maya olduğu için mideyi yorar. Mide için en iyisi rakı ve votkadır. İlla bira içeceksen aç karnına içme ve yanında fındık, fıstık kuru yemiş peynir zeytin gibi aperitifler olsun ve en önemlisi abartma işin b.kunu çıkartma. Çakır keyif oldu mu durmasın bil.

Senin kisi de anlık bir durum olabilir. 3-5 gün bilemedin 1 hafta ara ver alkole. Geçip geçmediğini kontrol et. Bol su iç, maden suyu, yoğurt, süt iyi gelir. Acılı ekşili yağlı yiyeceklerden alkol ve sigaradan uzak dur.

Tekrardan geçmiş olsun renktaş.

Son düzenleme:
Üst Alt