MHP Milletvekili Sancaklı: "Sneijder ne yaptı Allah aşkına" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

MHP Milletvekili Sancaklı: "Sneijder ne yaptı Allah aşkına"

Kes lan. Milli takimin hali ortada hali kafatasci yerliler diyor ya. Yasin Öztekin, Sinan Gümüs bunlar japon herhal veya S.Inan mali.

Konuşacağınıza icraat yapın o zaman. Altyapıya önem verin, verdirtin, bu konuda somut adımlar atın. Bu söylediklerini kahvedeki amcalar da söyler.

“NEREDE BİZİM TÜRK’LER ARKADAŞ?”

“Ben devşirmeye karşıyım. Türkiye son 3 olimpiyattır tarihinin en kötü derecelerini alıyor. Doping skandallarıyla çalkalanıyor. Türk sporunu eleştirerek çözüm önerileri sunuyorum. Geçen gün atletizm şampiyonası vardı. Televizyondan izliyorum, bir baktım bizim atletlerin hepsi yabancı! Nerede bizim Türk’ler arkadaş? Şunu söylüyorum ben bir atletim diyelim. Ben turnuvaya gidemedim, yabancı arkadaşlar benim yerime gitti. Ne düşünürüm? Bu sporcuların psikolojisi çöküyor. Tüm spor branşlarında değişime ve yenilenmeye ihtiyaç var. Boşverin günlük başarıları. Türkiye’nin kaç binlik tarihi var. Türkler yetenekli insanlardır ama sistemi kurmadığın sürece hiçbir şey değişmeyecektir. Şimdi yeni bir Spor Bakanı geldi. Haydi başlayalım, ne kaybederiz?”

Son düzenleme:

“Ben devşirmeye karşıyım. Türkiye son 3 olimpiyattır tarihinin en kötü derecelerini alıyor. Doping skandallarıyla çalkalanıyor. Türk sporunu eleştirerek çözüm önerileri sunuyorum. Geçen gün atletizm şampiyonası vardı. Televizyondan izliyorum, bir baktım bizim atletlerin hepsi yabancı! Nerede bizim Türk’ler arkadaş? Şunu söylüyorum ben bir atletim diyelim. Ben turnuvaya gidemedim, yabancı arkadaşlar benim yerime gitti. Ne düşünürüm? Bu sporcuların psikolojisi çöküyor. Tüm spor branşlarında değişime ve yenilenmeye ihtiyaç var. Boşverin günlük başarıları. Türkiye’nin kaç binlik tarihi var. Türkler yetenekli insanlardır ama sistemi kurmadığın sürece hiçbir şey değişmeyecektir. Şimdi yeni bir Spor Bakanı geldi. Haydi başlayalım, ne kaybederiz?”

Ne düşünüyorsunuz bu segment hakkında?

Bunu mecliste gormektense Aurelioyu mecliste gormeyi yeglerim

Tüpçü konusunda haklıydı. Ama bir kulüp içinde olup bitenler onu ilgilendirmediğini düşünüyorum. Spor bakanı değilsin bişey değilsin.
Devşirme konusunda bizimkilerden olmuyorsa devşirme yoluna gidilmelidir. Gördük bizimkilerin ne yaptığını ne yapmadığını. devşirme ile gelen başarıları da gördük

E5303 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

“NEDEN KULÜPLER YASASI ÇIKMIYOR?”

“TFF böyle devam ederse, hiçbir şey iyiye gitmez. Örneklere bakalım. Şampiyonalarda torbalar vardır. Kura çekimlerinde kullanılır. Birinci torbada dünyanın futbolda en gelişmiş ülkeleri vardır. 2’ncide bir tık altı, 3’üncüde onun bir tık altı vardır. Bir de 4’üncü torba var. En zayıf ülkelerin bulunduğu. Türkiye bu torbada yer alıyor. Durumumuz bu kadar kötü. Sadece en büyük kulüplerimizin borcu 6.5 milyar lira. Faizlerini bile ödeyemiyorlar. Bitmiş vaziyetteler. Ben kimseyi TFF başkanlığı için hazırlamıyorum. İsimler umrumda değil. Benim tek karşı olduğum şey sistem. Sistemi değiştirmek de bazı kulüplerin işine gelmiyor. Çünkü sistem değişirse, güç savaşlarını yapamayacaklar. 5 yıldır Kulüpler Yasası çıkmıyor. Peki neden? Sebebi bunlar. Sadece bir maddesini söyleyeyim: Kulüp başkanları, kendi dönemlerindeki borçlardan sorumludur. Bu yasa çıksın, bakalım şu andaki harcamaları yapabiliyorlar mı?”

Son düzenleme:
“CUMHURBAŞKANI BİR ŞEY DEMEDEN YAPAMAZLAR”

“Daha önce mecliste de bunları anlattım. Akif Çağatay Kılıç ve Başbakan da birkaç kez dinlemişlerdir. Eski Spor Bakanı Kılıç, iyi niyetli, sürekli bir şeyler yapmaya çalışan bir kişi. Ama ne yaparsanız yapın, sistem buna müsaade etmiyor. Geliyor bir yerlere, sonra tıkanıyor. Yeni Spor Bakanı’nın da Sayın Cumhurbaşkanı’nın bir talimatı olmadan bir şeyleri değiştirebileceğini düşünmüyorum.”

“YENİ BAKAN’LA SIFIRDAN BAŞLAYABİLİRİZ”

“Mesela yeni Spor Bakanı meclisteki spor kökeni olan Milletvekillerini alsın, bir ekip kursun ve oradan bir şeyler çıkarsın. Eski milli sporcuları toplayalım, kimse para almasın, gönüllü olarak yardımcı olsun ve şu işi halledelim. Yeni Spor Bakanıyla sıfırdan başlayabiliriz, kendisiyle görüşeceğim ama görüşmem yetmeyecek. Talimat gelmeden, seferberlik ilan edilmeden bir şey yapamayız. Siyaseti bırakalım bir kenara, parti ayrımı olmadan hep birlikte hareket edelim, Türk sporunun önü açılsın.”

Üst Alt