Michel Platini, Başbakan'la Görüşecek | Toplantı Başladı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Michel Platini, Başbakan'la Görüşecek | Toplantı Başladı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Michel Platini, Başbakan'la Görüşecek

Başbakan ne akla hizmet Platini'yle görüşür ki.Akıllarda şüphe uyandırmayacak bir şey yapılmasa olmazdı zaten.

Bu lavuklar ceza almazlarsa,bundan sonra şikenin önünü kesemezsin.Bağırtıra,bağırtıra bu eziklere koyacaklar.

Vallahi bu görüsme herhalde 22 mart daki kongre ile ilgilidir diye düsüniyorum. RTE belki Fenerbahce'yi kurtarma niyeti ile beraber Platiniye düsme felan olmasin diyebilir, ama bunu yaparsa hepimiz icin kötü olur, yani UEFA'nin bir numarasina karsi böyle taleplerde bulunmak herhalde cok büyük sacmalik olurdu. Medya'ya bile gerek kalmaz, Platinin birinci agizdan devletin ve RTE'nin bu ise el atigina sahit olur o zaman. RTE'ci olmasam bile bu hataya düsecegini sanmiyorum (en azindan umuyorum), UEFA ve FIFA devletin Futbol islerine karismasina en az sike kadar kil olan bir birlikdir.

Platini başbakanla görüştükten sonra "Şike yapan kulüplere ceza verilmese de olur" gibisinden laflar ederse yer yerinden oynar.

Bu durum futbola siyasetin müdahale ettiğini gösterir ve Platini büyük prestij kaybeder.

bence balon patlayacak yakındır başbakan ın padişahlığı edirne den dışarı çıkmaz başbakan platini ye rüşvet verse desek platini iyi gambazlar bunları adları çıkar padişah ın dünyaya

Ligin bitmesine 3 hafta kaldı. Artık cezaların açıklanması lazım. 3 Hafta sonra Playofflar başlayacak. Derbide geride kaldı. Ceza vereceklerse versinler vermiyorlarsa da çıksın adam gibi söylesinler. Oraları buraları oynamasın artık. Kimin ne mal olduğunu cümle alem anladı zaten. Çözülsün bu iş.

Etik kurulu savunma için 5 nisanakadar ek süre vermiş fenere, ne cezasından bahsediyonuz. Raporu hazırlamaları bile1 ay sürer bu yavaşlıkla.O yüzden sezon bitmeden kararın çıkması çok zor. Tabi UEFA tekmeyi göstermezse.

Şikecilerin kurtuluşunun bu görüşmeye endekslenmesi bile utanç verici.

simdi fenerbahce avrupayi garantilemis olmuyormu eger playofflara kalirsa? UEFA bunlari AVRUPAYA almaz, rte mete dinlemezler bu konuda, cezalari bilmiyorum, ama uefa cas davasini bekliyor muhtemelen ve daha sonra fenerbahceye 3 yillik cezayi patlatacak, henüz daha sike cezasini cekmemis bir takimi almazlar avrupaya, SL'Ye hic almazlar.

RTE UEFA toplantısının açılışına katılacak diye biliyorum. Hatta konuşmada yapacaktır. 2020 adaylığı için bulunmaz fırsat. Projelerden falan bahsedecektir. Türk futbolundaki tesisleşmeden, gelişmelerden söz edecektir. Bunlar 1.lig takımlarının yarısının şike yaptığı bir ülkeye çok ters.

Platini RTE ile İstanbulda da görüşebilir ama özellikle randevu alıp Ankaraya gidecek olması ilginç geldi bana. Heralde başbakanın hatrını sormak için uçak yolculuğu yapmayacak adam.

Daha önce de bahsettiğim gibi, RTE şike soruşturmasından haberdardı. En başından beri. Eğer üstünü kapatacak olsa o zaman şoruşturma hiç açılmazdı. Bana kalsa başbakan bir saatte çözer bu işi ama federasyon özerk diye ses çıkarmıyor. Ama elbette ne yapılması gerektiğini çok iyi biliyordur....

Aylardır Platini gelecek, Yunanistandaki gibi sorunu çözecek diye bekliyoruz. İşte Platini geliyor. Daha ne olsun...Bence Platini Türkiyeden ayrıldıktan kısa süre sonra iş çözülecek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt