Microsoft Yeni Nesil Xbox Konsolunu Tanıttı: Karşınızda Xbox Series X! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Microsoft Yeni Nesil Xbox Konsolunu Tanıttı: Karşınızda Xbox Series X!

201ae1bf4b241214bef0c3cb4f10fc53.jpg

The Game Awards etkinliği kapsamında bir sunum yapan Microsoft, Project Scarlett olarak bilinen yeni nesil Xbox konsolun ismini sonunda açıkladı. 2020 yılında piyasaya sürülecek konsolun resmi adı “Xbox Series X” oldu.

Kule tipi masaüstü kasalarına benzer bir tasarımla gelecek konsol, Xbox yöneticisi Phil Spencer’a göre Xbox One X’in dört katı işlem kapasitesini mümkün olan en etkin ve sessiz biçimde sunacak. Cihazın tepesine konumlandırılan tek bir fanın görev yapacağı konsol, bu fan yardımıyla sıcak havayı Xbox’un üzerindeki deliklerden tahliye edecek.

Gamespot’un tasarımla ilgili paylaştığı bilgilerde; konsolun eninin bir Xbox One kontrolcüsü kadar olduğu, boyunun ise yaklaşık 3 gamapad yüksekliğinde olduğu belirtilmiş. Blu-Ray disk sürücüsüne de sahip cihazda Xbox logosu ise güç butonu olarak görev yapıyor.
Konsolla birlikte yeni kablosuz kontrolcü de tanıtıldı. Microsoft’a göre yeniden tasarlanan gamepad artık ele daha rahat oturuyor. DualShock 4 kontrolcülerde gördüğümüz “paylaş” butonuna da sahip yeni kontrolcü, aynı zamanda Xbox Elite Series 2 kontrolcüde kullanılan D-pad’in güncellenmiş bir sürümünü kullanıyor. Gamepadin Windows 10 ve Xbox One ile de uyumlu çalışacağı ifade ediliyor.

Senua's Saga: Hellblade II de duyuruldu
Bunun dışında herhangi bir donanım ve fiyat bilgisinin bilgisinin paylaşılmadığı konsolla ilgili bir de oyun duyurusu geldi. Ninja Theory’nin oldukça beğenilen oyunu Hellblade: Senua's Sacrifice’ın devamı “Senua's Saga: Hellblade II” de Xbox Series X üzerinde çalışırken gösterildi. Oyun içi motordan alınan görüntülerle oluşturulan videoya aşağıda göz atabilirsiniz.

Donanimhaber.com

Xbox 360
Xbox one
Xbox one s
Xbox one x
Xbox one series x
Sonra?
Xbox onesexmi olacak?

Xbox live gold daha ucuz oldugu icin xbox tercih ediyorum, Gercekten playstation plus aylik odemesi abaratili pahali.

Xbox 360
Xbox one
Xbox one s
Xbox one x
Xbox one series x
Sonra?
Xbox onesexmi olacak?

Xbox live gold daha ucuz oldugu icin xbox tercih ediyorum, Gercekten playstation plus aylik odemesi abaratili pahali.
Xbox live gold ne kadar? Ben Black Friday de 1 yıllık psn plus aldım 135 tl ye aylık 11 tl ye falan geliyor. Psn plus genelde dandik oyunlar veriyor ama nadir de olsa arada The Last of us ve NBA gibi sağlam oyunlarda verdiği olmuştu.

Xbox live gold ne kadar? Ben Black Friday de 1 yıllık psn plus aldım 135 tl ye aylık 11 tl ye falan geliyor. Psn plus genelde dandik oyunlar veriyor ama nadir de olsa arada The Last of us ve NBA gibi sağlam oyunlarda verdiği olmuştu.

Yurt disinda aliyorum ben, aylik galiba turk lirasi olarak xboxa 40tl oduyorum. Ps4 de aylik 75tl civrandi oluyor.

Walla 1 yillik 135tl hic birsey, ama buranin maaslari yuksek oldugu icin giderlerde okadar oluyor.

Üst Alt