Milan Avrupa’dan Men Edildi! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Milan Avrupa’dan Men Edildi!

Kararı okuduğum kadarıyla karşılıklı mutabakat sağlanarak verilmiş yani Milan da Avrupa cezasını yemek istemiş.

24 Haziran günü karar verilmiş. Fener kararı da dediğim gibi verilmiştir, sadece açıklaması kalmıştır.

Aştıkları dönem 2015/2016/2017 ve 2018 yani geçen yılki kararın ertelenen CAS kararı bu öncelikle.

Aştıkları bedel 121 milyon euro.

Ertelenen karar, parasal borç veya herhangi bir kısıtlama anlaşması yok. Muhtemelen önümüzdeki 3 yıldaki gelir-gider dengesi konusunda beklentileri var sadece.

O gün bir yerde mi okudum, arkadaştan mı duydum bilmiyorum ama Milan zaten bu yıl gitse de normal transfer ve maaş skalasında 4-5 sene men alacak sınırdaymış. O yüzden bu yıl kendileri Uefa'ya başvuruda bulunup menlerini istemişler diye biliyorum. Bu yıl yapacakları transferleri yapıp harcamaya azaltacaklar ve ertesi seneden itibaren daha ideal yapıyla dönecekler Avrupa'ya. Benzer şey Fener'in de hayrına olurdu ama Trabzon'un olası bir meni dışında Avrupa yolu görünmediği için o sancıya en azından 1 yıl daha eklendi.

Üst Alt