Milli Defans Sil Baştan - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Milli Defans Sil Baştan

Cevap: Milli Defans Sil Baştan

en cok olcan adın icin sevindim. adam milli formayı hakediyor ama cagrılmıyordu. inşallah cagrılır. inşallah yarı dönemdede biz alırız.

TRT deki programi izledim. bizim bu sözde yazarlarin hepsini falakaya yatiracaksin arkadas. hak ediyorlar. bu nasil cahil, koca kari muhabetinden, polemik yaratmaktan baska is beceremeyen bir güruhtur yahu?? Abdullah hoca orda cok güzel seyler anlatiyor, yetisen genclerden, bir jenerasyondan bahsediyor. bunlar hala yok hangi stad, Toraman olacak mi, eskiler olacak mi gibi sacma sorular soruyorlar. len adam isimleri sayiyor iste..kafani calistir biraz yahu. bukadar mi aptalsiniz kardesim. orda oturan adamlarin hepsini toplar carp bir tanesi gazeteci etmez. özellikle o Hakan Can denen herif. futbol bilgisi sifir. varsa yoksa laf kalabiligi. Abdullah hocay acidim valla izlerken. kendisi icinden sövmüstür zaten muhtemelen.

Milli takima gelelim: Abdullah hoca güzel mesajlar veriyor. genc ve istahli bir nesil geliyor. 85-91 jenerasyonunun altini ciziyor her demecte. bu oyuncularin cogunu taniyor zaten. muhtemelen bu oyunculardan modern futbola uygun, dinamik, ayagi pas yapmayi beceren, homojen bir takim yaratmaya calisacaktir. Benim düsünceme göre bu takimda Emre, Servet,Kazim,GG, Volkan, Zan,Balta ve hatta Hamit gibi oyunculara yer yok. zaten saydigi isimlere baktigimiz zaman tablo net olarak ortaya cikiyor. Milli takimin kökten bir degisime ihtiyaci var. Avci da bunun farkinda. Almanyadaki oyunculara önem vermesi de beni mutlu etti.

tabiki egitime önem verecegiz ve köklü degisim gerekiyor. ama bu 1-2 yilda olacak is degil. su an atilacak temelin verimini ancak 2018 de aliriz. o yüzden hali hazirda almanya gibi su anda dünyanin belkide en iyi altyapo sisteminde yetisen üst düzey oyunculardan faydalanmamak tek kelimeyle aptallik olur. Tabiki Semih Kaya gibi, Pektemek gibi gercekten kaliteli isimler takima monte edilmeli. ama lütfen Necip, Olcan, Burak gibi enternasyonel düzeyde ancak vasat olabilecek oyunculari kurtarici olarak görmekten vazgecsin artik millet. bu oyuncularla büyük hedeflere kosmak imkansiz. zaten 2014 kadrosu asagi yukari belli gibi. 92,93 ve hatta 94 grubundan süpriz isimler cikabilir. özellikle almanyadaki 94 yas grubu müthis yetenekli. orda 1-2 oyuncu cikarsa kimse sasirmasin. 2013 U20 dünya kupasi cok önemli bu hususta. artik yeni bir sayfa acilmali. futbolu sevmeyen, profesyonel demeye bin sahit lazim gelen, karektersiz ve zaten yasi gecmis oyuncular silinmeli. net. futbol artik degisiyor. artik Sergen ve Emre Dolaroglu zihniyetindeki oyunculara yer yok. sahada kosmayan veya kosamayan oyuncu oynatirsan yenilmeye mahkumsun.

Semih Kaya - Ömer Toprak ikilisinin oraya monte edilmesi 10 senede başka bir ikili düşünülmemesi dünya kupası kazanmış etkisi yapar.

--------------Sinan-----------

Gökhan--Semih----Ömer--İsmail

--------------Alper------------

-----Selçuk----------Nuri------

--Gökhan---------------Arda--

-----------Muhammed---------

Dünya kupasına bu kadro gitmeli.:):)Ve bu adrodan Gökhan, Muhammed, Alper ve Ömer de bizde olmalı.:):)

Aslında cok iyi bi jenerasyon var Forvet mevkisi haric bunu iyi kullanmak lazım.

Bencede

Semih--Ömer ikilisi olmalı göbekte Yedekleride Kesimal ve Aziz

----------------------------------------Onur Kivrak------------------------------------------

---------------------Serdar Aziz---------------------------Ömer Toprak-------------------

Gökhan Gönül--------------------------------------------------------------Ismail Köybasi

------------------------------Nuri Sahin-------------Selcuk Inan----------------------------

Mehmet Ekici------------------------------------------------------------------Gökhan Töre

------------------------------------Arda Turan-------------------------------------------------

------------------------------------------------------Muhammet Demir-----------------------

Arda Forvet arkasi olarak degil heralde, Mehmet ve Gökhan ile sürekli rotasyon halinde olurlar mac icinde.

Forvet icin baska isim olamaz. Tek yetenekli forvetimiz Muhammet.

Abdullah Avcı her kademede görev aldığı için çok iyi tanıyor. Ligleri de oyuncuları da.. Bu yüzden en doğru kadroyu çıkaracağından şüphem yok benim.

[video=youtube;m1ksvViJSkk]https://www.youtube.com/watch?v=m1ksvViJSkk[/video]

Devre arasindan sonra takima donecek deniliyor. Seneye sans bulursa 2 sene icinde Serdar'lar yanindan gecemez. Su an en az Serdar Aziz kadar iyi. Iddia ediyorum evet :)

Serdar Aziz - Serdar Kesimal - Semih Kaya - Ömer Toprak .

Defans hattı hem iyi hem genç sevindirici.

Üst Alt