Milli Takım Nasıl Düzelir? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Milli Takım Nasıl Düzelir?

Cevap: Milli Takım Nasıl Düzelir?

Sadece kadro ve sistem değişikliği ile olacak safhayı geçtik.En baştaki tüpçüden tut altyapıdaki tüm hocalar dahi revizyon şart.

Renktaşlar Alper hakkında izlenimleriniz ne şekilde dün bence gayet iyi oynadı :) Kaliteli bir oyuncu olduğu ayağına topu alır almaz belli oluyor , en çok üzüldüğüm mesele Frei'nin çok geç girmesi.

Renktaşlar Alper hakkında izlenimleriniz ne şekilde dün bence gayet iyi oynadı :) Kaliteli bir oyuncu olduğu ayağına topu alır almaz belli oluyor , en çok üzüldüğüm mesele Frei'nin çok geç girmesi.

alper ve kerim mutlaka kadroya katılmalı,sercan yiğit furkan gibi çöpleri dolduracağımıza bu adamlara yatırım yapılmalı.

kerim alınması kolay ama alper için blgin gökberk in dediğine göre 11milyon istemişler.

Necatiyi 3 kuruşa satmayıp para + necati şeklinde alperi almalıydık.O dönem EsES deli gibi yerli forvet arıyordu.

alper ve kerim mutlaka kadroya katılmalı,sercan yiğit furkan gibi çöpleri dolduracağımıza bu adamlara yatırım yapılmalı.

kerim alınması kolay ama alper için blgin gökberk in dediğine göre 11milyon istemişler.

Necatiyi 3 kuruşa satmayıp para + necati şeklinde alperi almalıydık.O dönem EsES deli gibi yerli forvet arıyordu.

Katılıyorum Frei ve Alper kesinlikle katılmalı , ama 11 Mn € falan imkansız yani kimse kusura bakmasında en fazla 3-4 Mn € + Sercan , Yiğit , Furkan , Ceyhun , Çağlar vs. olur.

öncelikle milli takımın düzelmesi için yapılması gerekenler saha içinden ziyade saha dışıdır.milli takımın en başarılı olduğu dönemlere bakalım;

1- ilk kez avrupa şampiyonasına katıldığımızda başkan haluk ulusoy idi.

2- avrupa şampiyonasında ilk kez çeyrek final oynadığımızda yine başkan haluk ulusoy idi.

3- dünya kupasında 3. olduğumuzda yine başkan haluk ulusoy idi

4- avrupa şampiyonasında ilk kez yarı final oynadığımızda başkan hasan doğan idi.(Allah rahmet eylesin)

şimdi 4 tane büyük başarı saydım.2 tane başkan var ama hepsinde teknik adamlar ayrı. 1. ve 4. de teknik adam fatih terim iken,2.de teknik adam mustafa denizli 3. de ise teknik adam şenol güneş idi.demekki hocadan ziyade başkan çok önemli.neden?çünkü milli takıma gelen oyuncu öncelikle başkanına inanacak,güvenecek,saygı duyacak gerekirse başkan bir babanın evladıyla konuşması gibi onlarla konuşacak.ama maalesef şu an ki başkandan herkes nefret ediyor.(f5 lisi,GS lisi,ts lisi,8jk lisi ve diğer takımlardan gelen herkes).mevcut başkan bırakın oyuncuların saygısını kazanmayı oyuncuların nefretini kazanmış durumda.

başkanın haricinde diğer konu ise teknik adam.nasıl ki başkana güvenilmesi gerekiyorsa aynı şekilde teknik adamın adaletine de güvenilmeli.bu nedenle bu iş kariyeri belli olan abdullah avcı ile olmaz.abdulah avcı selçuk inanı oynatmadığında (yada beleşoğlunu farketmez isimlere takılı kalmayalım) otomatik olarak oyuncunun aklına şu soru gelir.bu hoca kim ki beni oynatmıyor,ne kariyeri var,futbolcu olarak ne yapmış,teknik adam olarak ne yapmış vb gibi sorular doğal olarak oyuncuların aklına gelir.bu nedenle zaten ayı yogi volkanı takımdan kesemiyor,bu nedenle diğer oyuncular ona saygı duymuyor.sen daha milli takımda bi ayı yogiye,bi beleşoğluna,bi selçuk inana,bi arda turana hükmedemezken başka hocalar dünya starı denilen adamları gerekirse kesiyor,gerekirse kadro dışı bırakıyor,gerekirsede oyundan alıyor.

bunlara bakıldığında aslında kalite olarak çok çok iyi durumda olan bir milli takıma sahibiz.ancak maalesef öncelikle baştaki başkan daha sonra ise teknik adam bu takımda birlik beraberliği sağlayabilecek kapasiteye sahip olmadığı için bu kaliteli adamlar sahada ruhsuz ruhsuz dolaşan bir kitleye dönüşüyor.bir an önce başkanın ve teknik adamın değişmesi gerekir.macaristan maçını kazanır ve sonrasında böyle bir değişikliğe gidersek adım gibi eminim grubu 2. bitiririz.ancak bu yönetim ve teknik ekip kaldığında maalesef grubu 3. bitirme şansımız bile yok.

Yıldırım Demirören defolup gitsin. Yerine Şenol Güneş TFF Başkanı olsun. TFF' nin tüm kurullarına kendisi gibi namuslu, şerefli insanları getirsin.

Milli Takımın başına zamanında Piontek ile yaptığımız gibi, tecrübeli Alman ekolünden gelen bir isim getirilsin. Mustafa Denizli' nin Derwall, Fatih Terim' in Piontek' in yanında yetiştiği gibi genç, kafası çalışan, kariyer planlamasında teknik direktörlük olan bir isim yardımcılığına getirilsin. O isim de ben kimsenin yardımcısı olmam gibi ukalalıklara girmesin. Denizli de, Terim de yardımcılık yaptılar. Adayım Ergün Penbe.

Milli takımda kim hakediyorsa o oynasın. 3 tane Galatasaraylı, 3 tane Fenerli koyayım da kimse bana laf etmesin derdinde olunmasın.

Bizim futbolcularda ufak bir taktik beyini var gerisi kos baba kos koosss ..

dunyanin sayili teknik adami geldi Guus Hidink ama olmadi .. Cunku bizim futbolcularda o kapasite ve kondisyon yok ..

Dun gordukki amator Andorra futbolculari bile fizik gucu bizden yuksek ve kondisyonlari da yuksekdi ..

Halbise bizim futbolcular bildigin profesyonel yatip kalkip futbol oynayan antreman yapan adam ama rakipde adamalr garson/polis/doktor ..

Turk futbollu rezillikten ibarettir .. Ve asla duzelmez .. Yabanci futbolcular olmasa takimlarimizda bizim takimlarimiz uefa super toto dan baska bir yer goremez .

Yıldırım Demirören defolup gitsin. Yerine Şenol Güneş TFF Başkanı olsun. TFF' nin tüm kurullarına kendisi gibi namuslu, şerefli insanları getirsin.

Milli Takımın başına zamanında Piontek ile yaptığımız gibi, tecrübeli Alman ekolünden gelen bir isim getirilsin. Mustafa Denizli' nin Derwall, Fatih Terim' in Piontek' in yanında yetiştiği gibi genç, kafası çalışan, kariyer planlamasında teknik direktörlük olan bir isim yardımcılığına getirilsin. O isim de ben kimsenin yardımcısı olmam gibi ukalalıklara girmesin. Denizli de, Terim de yardımcılık yaptılar. Adayım Ergün Penbe.

Milli takımda kim hakediyorsa o oynasın. 3 tane Galatasaraylı, 3 tane Fenerli koyayım da kimse bana laf etmesin derdinde olunmasın.

Aynen katılıyorum birde şöyle bir şey var Fenerbahçe'nin kadrosunda kim oynuyor ki kim hakediyor Milli Takım'ı ?

Şu haliyle Volkan haketmiyor , Bekir hiç bir zaman haketmedi ve haketmiyor , Egemen , Bekir'e göre biraz daha iyi belki yedek kulübesinde ki 3.stoper olabilir oda belki , Hasan Ali ülkede ki sol bek yokluğundan oynuyor , Gökhan Gönül en iyi yerli sağ bek ama an itibariyle fakat oda Fener'de ki gibi oynamıyor Milli Takım'da nedense aynı Volkan'ın formda olduğu zaman gibi , Topal bomboş bir oyuncu adeta oyunun içinde ki 3.stoper ne pas alışverişi var ne ileri top çıkarma var , Emre yine oynayabilecek bir oyuncu biraz kendini salsa da , Caner gibi birinin zaten hiç işi yok.

Yani toplasan maximum Egemen , Hasan Ali , Gökhan Gönül , Emre ile 4 eder oda maximum. Egemen'in yerine pekala Semih ve Ömer Toprak'ın arkasında yedek bekleyecek başka bir stoper de çağırılabilir , Hasan Ali ülke de ki sol bek kıtlığından dolayı oynuyor ama İsmail kendine gelirse bence formayı kapar Hasan Ali'den , sağ bek olarak ise yeni sağ bekler yetişiyor özellikle Bursaspor'da ki Şener ve Ozan iyi kumaşı olan oyuncular ama an itibariyle Gökhan Gönül en iyi yerli sağ bek fakat gelecekte ne olur bilinmez. Emre'de zaten 32 , Eylülde 33 olacak , uzun vadede Milli Takım'da yeri yok.

Tff degisir, hoca degisir, alt yapi sistemi degisir, genclerin oynamasina imkan vermeyensistem degisir, ondansonra 8-10 yas cocuklari egitmeye baslariz, 15 yil sonra meyvelerini almaya baslariz.

Aynen katılıyorum birde şöyle bir şey var Fenerbahçe'nin kadrosunda kim oynuyor ki kim hakediyor Milli Takım'ı ?

Şu haliyle Volkan haketmiyor , Bekir hiç bir zaman haketmedi ve haketmiyor , Egemen , Bekir'e göre biraz daha iyi belki yedek kulübesinde ki 3.stoper olabilir oda belki , Hasan Ali ülkede ki sol bek yokluğundan oynuyor , Gökhan Gönül en iyi yerli sağ bek ama an itibariyle fakat oda Fener'de ki gibi oynamıyor Milli Takım'da nedense aynı Volkan'ın formda olduğu zaman gibi , Topal bomboş bir oyuncu adeta oyunun içinde ki 3.stoper ne pas alışverişi var ne ileri top çıkarma var , Emre yine oynayabilecek bir oyuncu biraz kendini salsa da , Caner gibi birinin zaten hiç işi yok.

Yani toplasan maximum Egemen , Hasan Ali , Gökhan Gönül , Emre ile 4 eder oda maximum. Egemen'in yerine pekala Semih ve Ömer Toprak'ın arkasında yedek bekleyecek başka bir stoper de çağırılabilir , Hasan Ali ülke de ki sol bek kıtlığından dolayı oynuyor ama İsmail kendine gelirse bence formayı kapar Hasan Ali'den , sağ bek olarak ise yeni sağ bekler yetişiyor özellikle Bursaspor'da ki Şener ve Ozan iyi kumaşı olan oyuncular ama an itibariyle Gökhan Gönül en iyi yerli sağ bek fakat gelecekte ne olur bilinmez. Emre'de zaten 32 , Eylülde 33 olacak , uzun vadede Milli Takım'da yeri yok.

kardeşim bekir haketmiyor demişsin güzelde söylemişsin.bu tarz bi konu açacaktım ama vazgeçtim.dün akşam maçı izleyen tüm arkadaşlara söylüyorum,fenevbahçenin stoperi olan,fenevden senede milyonlarca euro kazanan ve maalesef ardaların,burakların,selçuk inanların,nurilerin olduğu milli takımda forma giyen bekirin bana bir tek andorralı futbolcudan iyi olduğunu söyleyebilen var mı?adamların hepsi amatör ama bekir efendi bir tanesinden bile iyi değil,1 tanesinden bile 1 gram fazlası yok.bu nasıl iştir ben anlamıyorum.o zaman bu adamın yerine BAL'da,3. ligte yada 2. ligte oynayan bir stoper alıp koyalım.zaten karşımızda oynayan amatörlerden bir fazlası olmadığını dün akşam gördük.bu takımı bu hale getiren herkese yazıklar olsun(aslında daha da ağır yazacağım ama ceza yerim diye yazamıyorum).kim ne derse desin.dünya üzerinde hiç bir forma,hiç bir bayrak mili takım formasından ve bayrağından daha değerli değildir.ancak maalesef gelinen noktada o formanın düştüğü duruma üzülmemek,kahrolmamak elde değil.:sad007::sad007::sad007::sad007:

ergün penbe gibi sakin bir adami yerler be abi :sad007:

Buraya ne yazsak,ne desek boş.

Şu anda milli takımımızda Avrupa düzeyinde futbol oynayayan sayısı çok az. Avrupa tecrübesi olmayan futbolcular bu sahneye Andora karşısına çıksa bile bocalıyor,ne yapacağını bilmiyor. Çünkü daha önce bu ortama,bu tarza hiç alışmamış.

Ne zaman kulüp takımları düzeyinde Avrupa'da daha istikrarlı oluruz,o zaman milli takım daha üst düzeylere gelir.Bakın başarılı demiyorum,başarı göreceli birşeydir.

Ancak 4 büyükler dışında Avrupa'ya giden takımlarımızın orada daha istikrarlı ve kalıcı olması gerek.Bu aşamadan sonra milli takım daha üst düzey futbol oynayacaktır. Neden böyle düşündüğümü Bosna Hersek,Hırvatistan gibi takımların kadrolarını analiz ederek ulaşabilirsiniz.

1st: avci byebye

2nd: tüpcü byebye

3th: haluk ulusoy TFF-president

4th: Senol Günes Antrönör

gerisini ikisi halleder :yenieek:

Zamanında kalede onur-recep varken fenevin yedek kalecisini oynatan, elinde tek bir koz olsa Selçuğu oynatmayacak olan teknik direktörden hiçbir şey beklemiyorum

Avcı defol!

Bekir ve Egemen kadroya alinmamali,Semih ilk onbir olmamali(bizdede),bunlarin yerine Servet ve Zan tekrar cagirilmali ve bu ikiliden biri Ömerin yaninda oynamali,Hasan Alinin yerine Caner,Sercanin yerine Hamit oynamali.

Üst Alt