Milli Takım Teknik Direktörü Hiddink! | Resmi açıklama geldi


Hiddink 3 Mart'ta resmen başlıyor !hiddink-gun-sayiyor-516899.Jpeg


A Milli Takımı’nın başına geçmesi neredeyse kesinleşen Hollandalı hoca, Rusya ile olan sözleşmesini feshedebilirse, 3 Mart’taki Honduras maçında ay-yıldızlıların başında olacak. Bu gerçekleşemezse B planı devreye girecek, Antrenör Oğuz Çetin, hazirana kadar Hiddink’in talimatlarını uygulayacakGuus Hiddink, Rusya Federasyonu ile 30 Haziran’a kadar devam eden sözleşmesini fesih ettiği takdirde A Milli Takımı’nın 3 Mart’ta İnönü Stadı’nda oynayacağı Honduras karşılaşmasında takımın başında sahaya çıkacak. Taraflar uzlaşamaz ise, ay-yıldızlı ekip Hollandalı teknik adamın yardımcıları Oğuz Çetin ve Engin İpekoğlu ile birlikte belirleyeceği kadro ile sahada yer alacak.

Futbol Federasyonu’nun yaklaşık 3 ay önce teklif götürdüğü Hiddink, gerekli koşulların oluşmasından sonra A Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevini kabul ederken, resmi açıklamanın hafta içinde yapılacağı bildirildi. Hiddink’in Türkiye’ye geldiği gün federasyon yetkililerinin de katılacağı bir basın toplantısı düzenleyeceği ve planlarını açıklayacağı kaydedildi.Mayıs’ta Amerika

Hiddink’in sözleşmesini fesih edememesi durumunda B planı uygulamaya konulacak. Buna göre Hollandalı teknik adam resmen göreve başlamasa da Oğuz Çetin ve ekibine vereceği talimatlar doğrultusunda çalışmalar sürecek. Önceki gün Hollanda’da yayınlanan De Telegraaf gazetesinde yayınlanan köşe yazısında Rusya Futbol Federasyonu’nun yeni başkanıyla yaptığı görüşmeden sonra sözleşme yenilememe kararı aldıklarını ifade eden 63 yaşındaki teknik adamın yolunu medeni bir şekilde ve herhangi bir kırgınlık yaşanmadan ayrılmayı istediği öğrenildi.

Süper Lig’in sona ermesinden sonra A Milli Takımı’nın Amerika’da katılacağı turnuvada mutlaka yer almak istediği bildirilen Hiddink’in, 2 ay önce milli takım maçları ve Süper Lig müsabakalarıyla ile ilgili gönderilen kasetleri inceledikten sonra olumlu mesajlar gönderdiği vurgulandı.

A Milliler, ABD’deki turnuvada K.İrlanda, Çek Cumhuriyeti ve Amerika ile üç özel karşılaşma oynayacak. Turnuvaya katılacak aday kadro Hiddink tarafından belirlenecek. Kadro asgari 30 kişiden oluşacak.Rusya’daki gibi

Hollandalı teknik adamın Türkiye’deki çalışma koşullarının Rusya’dan farklı olmayacağı belirtildi. Hiddink’in haftanın 5 gününü bu ülkede geçirdiği kaydedilirken, hafta sonları mutlaka Türkiye’de olacağı ve süper lig maçlarını takip edeceği, 2 ya da 3 gün Hollanda’da bulunacağı belirtildi.Kaynak: Milliyet
 
Cevap: Hiddink 3 Mart'ta resmen başlıyorBelçika ve Fransa basinda'da yer aldi haber. Cuma günü imza atacakmis. Tabii Türk medyasi kaynak olarak gösterildi.Ama Federasyonda'kileri korku sarmaya basladi."ooow, Hiddink mi?"Hahaha!
 
Cevap: Hiddink 3 Mart'ta resmen başlıyor !Köfte dudak Muhtar temin emin emin konustu.Bu hafta Hiddink TÜRKO oluyormus :-)Hayirli olsun!
 
Cevap: Ve Milli Takım Teknik Direktörü Hiddink!Kaç aydır ''Ve falanca milli takım teknik direktörü'' haberlerinden sıkıldım. Artık bu haber doğru olsun. Hiddink iyi bir isim.
 
Cevap: Ve Milli Takım Teknik Direktörü Hiddink!Rijkaard ve Neesken GS'ımızda,Hiddink Milli Takımımızda.Hollanda ekolü yayılıyor ülkemize.Çok iyi.
 
Cevap: Ve Milli Takım Teknik Direktörü Hiddink!Bilinen bir gelişme. Ben Hiddink'in çok yararlı olacağı konusunda şüpheliyim. Umarım bize uyum sağlar.
 
Cevap: Ve Milli Takım Teknik Direktörü Hiddink!Aldığı paraların hakkını verir umarım. Milli takımımızın istikrarsızlık sorununu çözerse Türkiye başarılı olur.
 
Cevap: Ve Milli Takım Teknik Direktörü Hiddink!Doğruysa iyi iş yapmış oluruz.

Hiddink, Milli Takım teknik direktörlüğü olarak belkide dünyanın en iyisi.
 
Cevap: Ve Milli Takım Teknik Direktörü Hiddink!Güney Kore, Avustralya ve Rusya. Hepsinde basarili oldu. Bizde niye olmasin?
 
Cevap: Ve Milli Takım Teknik Direktörü Hiddink!hayırlı olsun hollandalı olmasına sevındeım bızım acımızadanda avantajlaı var elbet
 
Üst Alt