Milliyet'ten Fb kulübüne kapak


MİLLİYET'te çıkan “Aykut Kocaman sportif direktörlük görevine dönmeyi düşünüyor” haberi üzerine, Fenerbahçe resmi sitesinde “yalanlama” yayınlandı. Aslında yalanlama değil, resmen “karalama” !İnternet sitesindeki yazıda yalanlama yetmiyor, Fenerbahçe Spor Kulübü, taraftarları uyarıyor:

“Milliyet gazetesinin el değiştirmesi ardından spor sayfalarında yapılan haberler konusunda taraftarlarımızı dikkatli olmaya davet ediyoruz”.

Yazık...

Senelerdir o koltuklarda oturuyorlar, hiçbiri 61 yıllık Milliyet'i tanımıyor.

Evet, bu gazetenin ortaklık yapısı değişti. Daha önce de değişmişti.

Ama Milliyet'in ve Milliyet Spor'un yayın ilkeleri, yani anayasası hiçbir zaman değişmedi. Aksine her seferinde güçlendi.

Milliyet Spor Servisi ile hissedarların ilişkisi, Fenerbahçe Yönetimi’ndekine hiç benzemez. Kimse kimseye emir vermez, kimse kimseye körü körüne itaat etmez. Gazeteci işini yapar, hissedarlar çalışana güvenir.

Ve Fenerbahçe yönetimi iki şeyi birbirine karıştırıyor:

Biz ne elimize tutuşturulan kağıdı okuruz kameralara, ne emredileni koyarız sayfalara... Bizde en iyisini “patron” bilir lafı yoktur. İki gram şöhret için kölelik, ne mizacımıza, ne mesleğimize uygundur.

Tetikçi barındırmayız aramızda. Çevir kazı yanmasın uzmanları da yer almaz içimizde.

Evet zaman zaman istemeyerek hatalar da yaparız. Bu hatalar için hiç eğmeden, bükmeden gerektiği şekilde özür dilemesini biliriz. Ama hatanın altında bir menfaat yatıyorsa, mesleği onurumuzla terk eder, gideriz..

Doğru haber, kimi acıtırsa acıtsın, bizim için kutsal bir gazetecilik davasıdır.

Biz, sizin bildiklerinizden değiliz. Aksi halde çalıştırmazlar bizi zaten Milliyet’te.

Fenerbahçe Yönetimi artık anlamalı ki, burası Fenerbahçe Yönetim Kurulu değil.
 
Cevap: Milliyet' ten Fb kulübüne kapakDemirörenin milliyeti alması iyi oldu.Düşmanımın düşmanı dostumdur hesabı
 
Cevap: Milliyet' ten Fb kulübüne kapakVatan' ı da aldı. Yakın bir gelecekte ulusal bir televizyon kanalını alacağı dedikodularıda çok ciddi şekilde gündemde.
 
Cevap: Milliyet' ten Fb kulübüne kapakGuzel cevap, Yalniz bu haberin altina milliyette yorum yapalim, fenerliler baya yorum yapmis, milliyet hakliyken haksiz duruma dusmus gibi olucaklar yoksa..
 
Cevap: Milliyet' ten Fb kulübüne kapakFenerin şu medyadaki,federasyondaki bariz üstünlüğünü kırmak gerekiyo.Adamlar bunları kullanarak şampiyon oldu resmen
 
Cevap: Milliyet' ten Fb kulübüne kapakFenerin şu medyadaki,federasyondaki bariz üstünlüğünü kırmak gerekiyo.Adamlar bunları kullanarak şampiyon oldu resmenbu federasyondaki bariz üstünlüğü nedir ?

özgenerli dönem çok açık ortada

BJK 1 kupa 1 şampiyonluk

Bursa 1 şampiyonluk

Galatasaray 1 kupa

Trabzon 1 kupa

ama Fenerbahcenin hiç bir şeyi yok ..üstelik 1 kupa ve 1 şampiyonluğu bu federasyon döneminde son maçta kaybetmiş.

Birçok siteye göre Türkiyenin en pahalı kadrosunu kuran , maçlarına en fazla seyirci giden (buda saha avantajı getirir) takımı için bu tablo çokmu anormalde federasyon destegiyle şampiyon oluyor demek bu derece kolay.
 
Cevap: Milliyet' ten Fb kulübüne kapakbu federasyondaki bariz üstünlüğü nedir ?

özgenerli dönem çok açık ortada

BJK 1 kupa 1 şampiyonluk

Bursa 1 şampiyonluk

Galatasaray 1 kupa

Trabzon 1 kupa

ama Fenerbahcenin hiç bir şeyi yok ..üstelik 1 kupa ve 1 şampiyonluğu bu federasyon döneminde son maçta kaybetmiş.

Birçok siteye göre Türkiyenin en pahalı kadrosunu kuran , maçlarına en fazla seyirci giden (buda saha avantajı getirir) takımı için bu tablo çokmu anormalde federasyon destegiyle şampiyon oluyor demek bu derece kolay.

Artik angut.com dan alinti mesajlarla geliyor elemanlar..Geçen sene altin tepsi ustunde sampiyonlugu size takdim ettiler, trabzona gol atamadiysaniz suç federasyondami, sizi her sene ilk uçe sokmak için ellerinden geleni yapiyor adamlar, daha ne etsinler! Paok'a , yeni malatyaya karsi yenilen takim 17 de 16 maç kazanmis peh peh peh ve sincap çikolatayi jiletin kagidina sararr...
 
Cevap: Milliyet' ten Fb kulübüne kapakDemirörenin Milliyeti almasi demek, Galatasaray i karalayan Gazetenin birisi azaldi demek..
 
Cevap: Milliyet' ten Fb kulübüne kapakdemirörenin gazetesi milliyete bak hele :D İyi oldu bu halleri fener kaybetmez zilliyet kaybeder :)

Bazılarıda demişki düşmanımın düşmanı dostumdur.İyide bugun fenere yapan tüpçünün milliyeti yarın gsye yapar.Tüpçü çokmu seviyor gsyi?

Şuan rüzgar sizin yönünüzde esiyorsa unutmayın ki o rüzgar birgün tersinize eser :)
 
Cevap: Milliyet' ten Fb kulübüne kapakFenerin şu medyadaki,federasyondaki bariz üstünlüğünü kırmak gerekiyo.Adamlar bunları kullanarak şampiyon oldu resmenfenerin federasyondan ziyada mhk başkanından dolayı avantajı var. özellikle bu sezon Oğuz sarvan gelecek sene kovulacağını bildiği için giderayak fenerin şampiyonluğu için çok uğraşıyor.
 
Cevap: Milliyet' ten Fb kulübüne kapakMilliyet gazetesine girip konuyla ilgili yorumumu yaptım. F7 liler hemen sarmışlardı haberi. Galatasaraylılar duyarsız kalmazsa alırlar ağızlarının payını. Milliyet için değil Galatasarayımız için bunlara medyadan kim ağzının payını bildirse sahip çıkmalıyız. Bu fenermedya denilen olaydan kurtulmak için.
 
Cevap: Milliyet' ten Fb kulübüne kapakYazıyı Demirören yazdırmış, cümleleri bu kadar düzeltebilmişler. Seneye Bjk şampiyonluk yarışında olursa bu gazeteyi okumak enteresan olacak
 
Cevap: Milliyet' ten Fb kulübüne kapakdemirörenin gazetesi milliyete bak hele :D İyi oldu bu halleri fener kaybetmez zilliyet kaybeder :)

Bazılarıda demişki düşmanımın düşmanı dostumdur.İyide bugun fenere yapan tüpçünün milliyeti yarın gsye yapar.Tüpçü çokmu seviyor gsyi?

Şuan rüzgar sizin yönünüzde esiyorsa unutmayın ki o rüzgar birgün tersinize eser :)Insanlari yaptiklari isleri nedeniyle kucuk gormek boylece asagiladim sanmak ,o kisinin ne derece kisilik sahibi oldugunun gostergesi degilmidir?Sayin Aziz yildirima, istense her turlu asagilayici lakap takilir, takiliyorda ne zaman elestirmekle, hakaret asagilama arasindaki farki gorupte adam gibi bisiler yazabiliriz bilmiyorum 2011 yilindayiz ama sanirim bi yuzyil daha beklicez gibi gorunuyor.
 
Cevap: Milliyet' ten Fb kulübüne kapakTürk spor medyası'nın rengi bellidir. Bileklerini kesseniz sarı-lacivert akar. Bundan 40-50 yıl önceki gazetelerin manşetlerini ve fotoğraflarını görme fırsatınız olmuşsa da bu kronik hastalığın ne kadar gerilere kadar uzandığını da görürsünüz. Çok zor değil gider arşivlere bakılır tonlarca tarafgir manşet ve yazı da isteyenin önüne serilir.Ama buradaki temel mesele Galatasaray ve Beşiktaş'ın bu durumu yıllardır kabul edip, basının bu duruşu ve işlevselliği noktasında suya sabuna dokunmamış olmasıdır.Fenerbahçeliler elbette sinirlenecek ve kızacak. Bu çok doğal. Çünkü senelerdir onlar için yazılmış haberler, onlara uygun başlıklar. Onlara uygun görüntüler sayfaları kaplamış. Şimdi ise Beşiktaş doğru bir hamle yapıp, yılların köhneleşmiş ve Fenerbahçe hastası medyasının karşısına dikilmiş. Elbette onlar için sıkıcı bir durum.Peki biz ne yapıyoruz ve ne yapacağız kritik soru da budur. Yazılı ve görsel medyadaki sarı lacivert ağızların hegemonyası Hıncal Uluç'un dile getirdiği bir kaç doğruyla kırılacak gibi değil.
 
Cevap: Milliyet' ten Fb kulübüne kapakArtik angut.com dan alinti mesajlarla geliyor elemanlar..Geçen sene altin tepsi ustunde sampiyonlugu size takdim ettiler, trabzona gol atamadiysaniz suç federasyondami, sizi her sene ilk uçe sokmak için ellerinden geleni yapiyor adamlar, daha ne etsinler! Paok'a , yeni malatyaya karsi yenilen takim 17 de 16 maç kazanmis peh peh peh ve sincap çikolatayi jiletin kagidina sararr....
 
Üst Alt