Mircea Lucescu: "Tecrübeli oyuncuları kadroya dahil edeceğim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mircea Lucescu: "Tecrübeli oyuncuları kadroya dahil edeceğim"

DqL9Te.jpg
A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Karadağ maçı öncesi basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

"DAHA İYİ DURUMDAYIZ"

Daha iyiyiz. Ne kadar az konuşursak o kadar iyi. Çalışmak lazım. Bazı şeyleri değiştirmeye çalışıyorum. 10 tecrübeli 1 tane gençle oynamak kolay değil. Ancak 5 gençle bir şeyler yaratmak kolay değil.

"ANTRENÖRLERE İŞİNİ YAPMAK İÇİN MÜSADE ETMEK LAZIM"

Antrenöre işini yapmak için müsade etmek lazım. Sadece gençlerden ekip kurup da içine tecrübeli ağabeyler koymadan mümkün değil. Antrenöre işini yapması için müsade etmek lazım. Çünkü sadece gençlerden takım olmaz. 3-4 tana ağabey olacak ve onlar da gençlere yol gösterecek.

"BURAK VE CANER ERKİN GİBİ OYUNCULARI BIRAKMADIM"

Bu arada ben Burak, Caner gibi tecrübeli oyuncuları bırakmadım. Onları almayacağım anlamına gelmez. Sadece 5-6 yılı göz önüne alarak bir takımı düşündüğüm için bu gençlere daha fazla şans veriyorum. Tabi ki tecrübeli oyunculara ihtiyacım var. Nerede oynarsa oynasın. Eğer milli takıma ve genç oyunculara yardım olacaksa bu tür tecrübeli oyuncuları her zaman takıma alacağım. Dünyada ve Avrupa'da sonuç elde etmek istiyorsak oyunu kontrol etmemiz lazım. Oyunu kontrol edip üstünlüğümüzü kurmamız lazım. Bu da son maçlarda biraz daha fazla oldu ama daha yolumuz var.

"MEHMET TOPAL KONUSUNDA..."

Mehmet Topal konusuna gelecek olursak; Selçuk, Gökhan, Hasan gibi tecrübeli oyuncu olarak örnek davranışlara sahip, milli takımda olmak isteyen oyuncular benim için önemli. Bundan dolayı mutluyum. Benim için önemli olan bütün oyuncuların milli takıma gelmek istemesini sağlayabilmek çok önemli. Tekrar milli takımda oynayabilmek, isteklerini ortaya çıkarmak çok önemli.

"ZAMANIMIZ KISITLI"

Kulüp performansı çok farklı bir şey. Aynı şeyler değil. Kulüpte 8 ay boyunca kullanılan oyun sistemi var. Herkes kendi bölgesindeki, kendi oyuncularını ne yapacakları biliyorlar. Benim önümde 2 gün var. 2 antrenman, 4 toplantı yapabildik. Analizler, maç hazırlıkları, oyun organizasyonumuz ve rakibi inceleme kısmı var. Çok kısa bir dönemde her maç öncesi aynı şeyleri birçok şeyleri tekrar etmem gerekiyor. Bu yüzden akıllı oyunculara ihtiyacım var. İstekli olan, arzulu oyunculara ihtiyacımız var. Ülkenin milli takımının renklerini seven oyunculara ihtiyacım var.

"SABIRLI OLUNURSA ÇOK İYİ BİR EKİP KURACAĞIM"

Yeterli zamanım yok ama sonuç almam lazım. 1 sene içinde elimde olan oyuncu grubuyla çok iyi sonuç almam lazım. Bütün arzum ve isteğimle seyircilerin istediği oyunu, grubu çıkarabilmek adına yeterli zamanımız yok. Ancak istediğim şey de başarmak tabi. Kolay değil. Kulüplerin kendi seyircileri var. Milli takım bütün ülke, bütün halk. Doğal olarak Almanya, İngiltere, İspanya'dan değişik oyuncular geliyor. Dışarıda oldukları zaman içerde pek fazla hissedemiyorlar. Bunu yaratmam lazım. Sabrımız olursa çok iyi bir ekip yaratacağımıza eminim. Romanya'da, Ukrayna'da, İtalya'da hep bunları yaptım. Yeni bir ekip kurmam için yeterli tecrübem var. Etrafımdaki insanların, basın, destek ve kulüplerin desteği olursa yapılmayacak bir şey değil. Şimdilik kulüpler lige odaklanmış durumda. Anlıyorum, oradaki seyircilerin baskıları farklı.

CENGİZ ÜNDER'İN AÇIKLAMALARI

Avrupa'da şu anda iyi giden bir performansımız var. Cenk abi, benim, Enes, Çağlar olsun. Bu milli takım için çok önemli bence. Bizim açımızdan daha iyi bir gelecek olacak. Roma'da ilk 3 ayım çok zor geçti. Adapte olamadım. Adapte olmaya başlayınca ve İtalyancayı öğrenmeye başlayınca performansım yükseltti. Bunu da sonuca yansıttım. İtalyanca öğrendikten sonra performansım da daha iyi oldu. Üzerine koyarak devam etmeye çalışacağım.

bu herif kaldığı sürece önümüzdeki turnuvaya da gidemeyiz.
Çok iyi bir jenerasyon var ama takımın adam diye geçinen tayfa yüzünden heba olup gidecekler.

Iyi bir jenerasyon yakaladik ama Lucescu ile Bunu cöpe atacagiz

Genc oyuncularin arasina lider özelikli bir oyuncu olmasi sart ama Lucescu'nun lideri topal,fazla söze gerek yok

En az 7-8 tane genç ve giydiği formanın ağırlığını bilen oyuncu grubunu yakalamak lazım yanına dönemsel performansa göre 2-3 tane tecrübeli oyuncu monte edilir ve kaliteli bir ekip ortaya çıkarılabilir...Yıllardır konuşulan şu genç potansiyeli artık kullanılmalı...

Hasan Şaş'ın ve Ümit Davala'nın futbolu bıraktığından haberi vardır sanırım kulübede görünce milli takıma davet etmesin adamları...

Üst Alt