Mircea Lucescu - Sayfa 31 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Fatih Terim'in futbol anlayışına alışmış taraftarlar olarak, oynattığı defansif, güvenli ve skor almaya yönelik oyunu algılayamadık. Bugün gelse, yine o günkü oyunu oynatsa yine gelmesini istemem sanırım. Bence o gün haklıydık taraftarlar olarak.

Kesinlikle olay buydu.

Biz 2001de Anadolu takımlarını 1-0 2-0 yenebilirken Terim'i Fiorentina'sı Milan'ı 4lüyordu.

Alışmıştık geleni geçeni yenmeye, Avrupa'daki korkmamaya, press ve hücum futboluna, Luce'nin garantili futbolu bize zevk vermedi hiç, kulübedeki sakinliği hep battı. 2001 yılında UEFA'yı alan kadrodan daha iyi bir kadro vardı, Avrupa ve Türkiye gol kralı bizdeydi ancak takımın maç seçtiği de bir gerçekti, kesinlikle o şampiyonluk F5e kaptırılmamalıydı, takımda Terim döneminde görmediğimiz kadar büyük bir disiplinsizlik ve maç seçme vardı, şampiyonluk da gitti.

2002de şampiyon olan kadro zaten Konuşulmaz bile, o kadar kiralıkla o tip topçularla yine garantili futbolla şampiyon olduk ancak Luce'nin oyun anlaşıyışı hiçbir zaman içine sindiremedi taraftar ve Terim ile yarım kalan hikayeyi tamamlamak istedi hep. Luce'nin o saşma kadroyla şampiyon olması önemli değildi, Terim gelecek bir Avrupa kupası daha gelecekti. Gerçi sonuç istenen gibi olmadı ve bugün bakıldığında çok büyük hata yapılmış ancak kesinlikle rahmetli Canaydın, taraftarın istediğini yaptı o dönem.

Aramızda yine yarım nesil var ama mesele o değil. Genel çoğunluk dediğin, doğrudan doğruya basındır ve Terim' in GS tandanslı basındaki etkisini anlatmama gerek yoktur sanırım. O zamanlar sosyal medya yok gibi bir şeydi; olsa yine Terimci tayfa ağır basardı ama diğerlerinin de bir nebze sesi duyulurdu hiç olmazsa...

Çavuşesku döneminde yetişmiş, TD konusunda son derece ırkçı yaklaşım içinde olan İtalya' da bir yabancı için rekor diye bildiğim, aralıksız 8 yıl boyunca görev alabilmiş, 3 fakülte mezunu, 7 dil bilen bir 'futbol bilgesi' nden bahsediyoruz; bunlar sonradan keşfedilmiş bilgiler de değil hani...
Luce'nin kariyerini tartismiyorum. Canaydin'in projesi bile sadece Terim idi.
Kalsaydi ne olurdu bilmiyorum ama en azindan ne istedigini bilen bir teknik direktörümüz olurdu.

Luce'nin kariyerini tartismiyorum. Canaydin'in projesi bile sadece Terim idi.
Kalsaydi ne olurdu bilmiyorum ama en azindan ne istedigini bilen bir teknik direktörümüz olurdu.
Kalsaydı eğer şu an en az 1 UEFA kupası 1 tane de CL yarı finalimiz vardı.
Ayrıca borc içinde değil yetiştirici kulüp olarak Avrupa kulüpleri arasında yerimizi almış olacaktık.
5.yildizi saymıyorum bile

Kalsaydı eğer şu an en az 1 UEFA kupası 1 tane de CL yarı finalimiz vardı.
Ayrıca borc içinde değil yetiştirici kulüp olarak Avrupa kulüpleri arasında yerimizi almış olacaktık.
5.yildizi saymıyorum bile
Tr liginde bir ihtimal 5. yildizimiz olurdu ama Avrupa kupasi kolay degil. Shaktar'da bile o kadar para harcamaya 1 kupa alabildi.
UEFA kupasi gercekten zor. Ustune bir de yabanci siniri varsa oynattigin yerliler de iyi olmali.

2001 de ligi nasıl kaybettik herkes biliyor antep fener maçını 4-3 lük maçı bir daha izleyin, 2002 de orta okul 1 deydim o yaşta bile lucescu hayranıydım kiralık kadroyla şampiyon yapıp cl de iyi takımlara karşı iyi skorlar aldı o dönem cl 2. turda grup mücadeleleri vardı hatırlayan bilir kolay değildi, efendi ve Gs ı çok seven adamı medyada özellikle levent tuzemen denen tetikçilerle yediler adamı gittikten sonrasını anlatmaya gerek yok bjk de yaptıkları ve bizim fenere yaşadığımız hezimet ve borçlar dönemi başlangıcı, lucescu en az 15 sene kesintisiz bizde kalmalıydı

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Geri donup bakinca konusmak kolay ve evet cok buyuk bir hata yapilmis tarihimizi degistirecek derecede bir hata hem de, ama Luce'nin gidip Terim'in gelmesini o donem isteyenleri yargilamak da cok zor

Abi hic kolay degil. Tr liginde daha fazla sampiyon olurduk ama Avrupa cok zor.
Aslinda bu mesajlar yazilinca dusundum de 2001 senesinde eger yine UEFA kupasina kalsaydik bence alirdik.
2 sene üst üste ŞL'de gruptan çıkıp, birinde çeyrek final, birinde yeni ve kiralık oyunculardan kurulan dar kadro ile çeyrek finalin kapısından dönmüştük.

Kupa alabilirmiydik bilemem ama Avrupa'da her sene belli seviyede istikrarımız olacağı kesindi.

Yalvar yakar kendisine gidelim DK zamani. Kiev camiasinin da iznini alip sezon sonuna kadar getirelim. Bizi bi tek bu adam sampiyon yapar. Bir de F.T. var ama o donerse oyle bir kaos cikar ki sampiyon olamayiz

Üst Alt