Mircea Lucescu - Sayfa 27 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Son dönemini yok sayıyorum, kendisiyle ilgili tek soru işaretim Terim'in bıraktığı makina gibi işleyen takımı Tr liginde nasıl şampiyon yapamadığıdır. Şükür gitmişti tabii ama yerine de Jardel geldi. Kadro müthiş, uyum muazzam azizin şikesi falan tamam da nasıl şampiyon olamayız yaw. Son haftalarda vermiştik şampiyonluğu pek bizim stilimiz değil. Yanlış hatırlamıyorsam son 4 haftaya fenerin önünde girmiştik.

2000-2001 sezonuyla ilgili söylenebilecek çok şey var. Saha dışı olayların da olduğu söylenmekte.

2. Turda Deportivo'nun üstünde çıkabilseydik gruplardan çeyrekte bir sene önce yok ettiğimiz Leeds yarı finalde de Valencia ile oynayacaktık Madrid yerine. Finalde de Allah kerim. Olmadı. Bir daha potansiyel olarak o kadar yaklaşan olmaz bizim ligden kolay kolay. Son sekizin hepsiyle kafa kafaya oynayabilecek kalitede bir takımdık. Şu anki seviyede düşünürsek City, Liverpoolla falan kapışacak bir takım yani.
Son maçı yenilmeyip berabere kalsak bu olacaktı.

Oradan kesin şampiyonduk benim gözümde :D

Bence de.

Konular açılınca anılar depreşti, Real rövanş maçında bildiğin sahadan silmişti yav çaresiz duruma düşmüştük takım varlık gösterememişti hiç. O maç pek çoğumuzu rüyadan uyandırdı, elit takım kategorisinde olmadığımızı zor yoldan öğrenmiştik o gece uyuyamamıştım mutsuzluktan.

Uzaktan 1-2 şut dışında kaleye gidememiştik diye hatırlıyorum.

madird 3-0 geçti bizide ilk maçtaki geri dönüşün göt korkusuna çok zamana da oynadı sonradan. dışarı giden top geri gelmiyordu mesela
denk gelirseniz taffareli ilk kez okadar sinirli görürsünüz. top toplayıcı cocuklardan birine falan baya söylenmişti

İlk yarı Okan'ın müsait bir pozisyonu var. Bir de Bülent'in duran topta kafa vuruşu. 2.yarı Jardel 1 tane net kaçırmış. Bayağı pozisyon vermişiz. Capone,Popescu,Ergün,Hakan Ünsal ceza ve sakatlıktan dolayı yokmuş.

Popescu’yla Hakan Ünsal olsa iyiymiş.

Bahsettiğin pozisyonlar da 2-0’dan sonra. Ümit’in kafa vuruşu çok rahat pozisyonmuş bence en net pozisyon o. Emre de kendini atmak yerine sağ ayağıyla vursa belki 1 gol bulabilirmişiz, uzatmaya götürmek için umutlanırdık en azından.

Çok pozisyon vermişiz gerçekten. Yediğimiz goller de Rıza’nın deyimiyle “Kötü goller”

Emre Aşık’ın hava hakimiyeti iyidir ama kornerde kafayı vurdurtmuş.

Onu hatırlamıyorum da bok gibi bir savunma hattı vardı zorunluluktan dolayı.
Simdi tekrar baktim da defans ikilisi Umit Emre Asik, sol bek Fatih :)
Luce hakikaten rezalet kadro cikarmis. Kadroda sol ayakli oynayan Vedat yedek. Sanirim Ahmet Yildirim da yedekmis. Yanilmiyorsam ilk gol de sol tarafimizdan dandik top kaybiyla gelmisti
Yanlis dizilis olabilir. Davala stoper, Bulent sag bek gibi ama tam tersi sanirim. Fakat Fatih solbekti. Ahmet veya Vedat solbek oynayabilrmis.

Simdi tekrar baktim da defans ikilisi Umit Emre Asik, sol bek Fatih :)
Luce hakikaten rezalet kadro cikarmis. Kadroda sol ayakli oynayan Vedat yedek. Sanirim Ahmet Yildirim da yedekmis. Yanilmiyorsam ilk gol de sol tarafimizdan dandik top kaybiyla gelmisti
Yanlis dizilis olabilir. Davala stoper, Bulent sag bek gibi ama tam tersi sanirim. Fakat Fatih solbekti. Ahmet veya Vedat solbek oynayabilrmis.
Vedat sol ayakli degil ustat. O sezon Deportivo deplasmanında sol bek oynayıp 2 gereksiz kartla kırmızı yemişti. Ahmet Yıldırım sol bek oynayıp ilk maçın yıldızı Fatih Akyel kendi yerinde oynayabilirdi.

Vedat sol ayakli degil ustat. O sezon Deportivo deplasmanında sol bek oynayıp 2 gereksiz kartla kırmızı yemişti. Ahmet Yıldırım sol bek oynayıp ilk maçın yıldızı Fatih Akyel kendi yerinde oynayabilirdi.
Vedat sol ayakli stoper degil miydi? Gerci begenmezdim. Ahmet'de hatirladigim Luce hic kullanmazdi sonra gitti Bjk'de hep kullaniyordu diye hatirliyorum.

vedati en iyi anlatacak kişiyi cagiralim @Yiğit Karagöz

Efendim Vedat İnceefe, Türk futbolunun yetiştirdiği adam markajını en iyi uygulayan stoperlerden bir tanesidir. Hiç unutmam, Psg ile oynadığımız Şampiyonlar Ligi maçında Psg son dakikalarda gol bulabilmek için adına oyuna Anelka'yı sokmuş, büyük üstat Lucescu da bu değişikliğe Vedat'la karşılık vermiştir. Vedat, Anelka'ya adım attırmamıştır. Şu maçta Vedat'ı tercih etmemesine anlam veremedim doğrusu.

Efendim Vedat İnceefe, Türk futbolunun yetiştirdiği adam markajını en iyi uygulayan stoperlerden bir tanesidir. Hiç unutmam, Psg ile oynadığımız Şampiyonlar Ligi maçında Psg son dakikalarda gol bulabilmek için adına oyuna Anelka'yı sokmuş, büyük üstat Lucescu da bu değişikliğe Vedat'la karşılık vermiştir. Vedat, Anelka'ya adım attırmamıştır. Şu maçta Vedat'ı tercih etmemesine anlam veremedim doğrusu.
yigitten de dinlemek isterim

Üst Alt