Mircea Lucescu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
1591448933893.png

Mircea Lucescu

Galatasaray Eski Teknik Direktörü

29 Temmuz 1945, Bükreş Romanya 'da doğdu. Eski futbolcu ve Teknik Direktör'dür. Şu anda Shakhtar Donetsk'in teknik direktörüdür.Ayrıca futbola Gheorghe Hagi'yi kazandırmıştır. Rapid Bükreş'in teknik direktörü olan oğlu Răzvan Lucescu eski bir kalecidir.

Başarıları ;Romanya Milli Takımı'nı 1984 Avrupa Futbol Şampiyonası finallerine taşıdı. Dinamo Bükreş'i 1990'da Kupa Galipleri Kupası'nda yarı finalist yaptı.1997/98'de yönettiği Inter Milan takımıyla finalde Schalke 04'ü yenerek UEFA Kupası'nı kazandı.

2000 yılında Galatasaray ile Süper Kupa 'yı kazanan Rumen hoca, 2000/01 sezonunda Galatasaray'a Şampiyonlar Ligi'nde Çeyrek Final oynattı. 2001/2002 senesinde ise Galatasaray Türkiye Ligi şampiyonluğunu yakaladı.

Ardından sezon başında Beşiktaş'a transfer olan hoca 2002/03 senesinde de Beşiktaş'ı şampiyon yaptı. Aynı sezon Beşiktaş'ı UEFA Kupası'nda çeyrek final oynattı.2004/05, 2005/06 ve 2007-2008 sezonlarında ise Ukrayna liginde Shakhtar Donetsk'i mutlu sona ulaştırdı.Ayrıca 2008/09 sezonu UEFA Kupası'nı Shakhtar Donetsk ile kazandı.

Oyuncu

Romanya 1. Ligi - 7 kere (1964, 1965, 1971, 1973, 1975, 1977, 1990)

Romanya Kupası - 1 kere (1968)

Romanian İkinci Ligi - 1 kere (1980)

European Cups - 15 maç - 3 gol

Teknik Direktör

Dinamo Bucureşti

Romanya 1. Ligi: 1989–90

Romanya Kupası: 1985-86, 1989-90

Brescia Calcio

Serie B: 1991-92

Anglo-Italian Kupası: 1993-94

Rapid Bucureşti

Romanya Ligi: 1998–99

Romanya Kupası: 1997-98

Galatasaray

UEFA Super Cup: 2000

Turkcell Süper Lig: 2001–02

Beşiktaş

Turkcell Süper Lig: 2002-03

Shakhtar Donetsk

UEFA Cup: 2008-09

Ukrayna Ligi: 2004-05, 2005-06, 2007-08

Ukrayna Kupası: 2007-08

Ukrayna Super Kupası: 2005, 2008

Kaynak :

Vikipedi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Mircea Lucescu

Ayrica kendisi futbolculuk doneminde Fenerbahce formasi da giymistir.

Mircea_Lucescu_2.jpg

Seninle çok şeyler başarabilirdik.Geri dön.

Rijkaard'ı desteklemiyorum anlaşılmasın .Ama Lucescu benim için apayrı !

Ah be hocam ahh bendede yeri cok baskadır.

Akıllı olmayı korkak zanneden zihniyet gönderdi onu gittigi her takımı bastan yarattı

Rijkaard'ı sonuna kadar destekliyorum ama bu adamın gelme ihtimali varsa verdiğim sözden dönmeye razıyım.

Allah uzun ömür versin ama Ameliyat falan oldu bizde o stresi kaldırmak istermi bilinmez ama bence onun benimsedigi futbol mantelitesne uygun yani o tarz bi hoca ile calıssak bize daha uygun olacagını dusunuyorum

Allah uzun ömür versin ama Ameliyat falan oldu bizde o stresi kaldırmak istermi bilinmez ama bence onun benimsedigi futbol mantelitesne uygun yani o tarz bi hoca ile calıssak bize daha uygun olacagını dusunuyorum

Onun gibi kurt,filozof hocalar kolay bulunmuyor ki.Hem Shaktar'la 1 yıl daha sözleşmesi var.Ayrıca Türkiye'ye dönse bile Galatasaray'a gelir mi meçhul.

Biz istersek gelir diye tahmin ediyorum ama yönetimin rijkaardla devam edicegini düşündügümden sadece bi fantezi olarak duruo

Keşke öyle olsa diyorum.Ama bende Rijkaard'ı bırakacağımızı sanmıyorum.

Lucescu geri dönecek deseler Rijkaard'ı bile yollamaya razıyım.Onunlar yarım kalan işlerimiz vardı bizim.Ucuz transferler yaparak Türkiye'ye yatmaya,para kazanmaya gelen futbolcuları deil değil,ülkeye savaşan futbolcuları getirirdi.Günümüzün Porto'suydu bana göre.

Türkiye'ye yıldız futbolcu almayacaksın abi savaşan oyuncu alacaksın ! Bunun da üstadlarından biri Filozof Lucescu'dur.

Keşke öyle olsa diyorum.Ama bende Rijkaard'ı bırakacağımızı sanmıyorum.

Lucescu geri dönecek deseler Rijkaard'ı bile yollamaya razıyım.Onunlar yarım kalan işlerimiz vardı bizim.Ucuz transferler yaparak Türkiye'ye yatmaya,para kazanmaya gelen futbolcuları deil değil,ülkeye savaşan futbolcuları getirirdi.Günümüzün Porto'suydu bana göre.

Türkiye'ye yıldız futbolcu almayacaksın abi savaşan oyuncu alacaksın ! Bunun da üstadlarından biri Filozof Lucescu'dur.

Lucescu elindeki malzeme ne olursa olsun belli kaliteye getiren hatta imkansız işler basarabilen bi hoca kucuk takım buyuk takım ayrımı yapmaz ciddiyet disiplin yeri gelir atak oyun yeri gelir kontrollu oyun cok akıllı bi adamdı mourinho gibi bana göre Shaktarı bastan yarattı genc ve iyi oyuncular aldı sattı para kazandırdı ve hala brezilya olsun baska ülkeler olsun alıp oynatıp satıp kazandırıyor kendinide geliştiriyor yani Ne diyelim Allah yeniden hocamız olmasını nasip etsin

Sergen bir programında çalıştığın en iyi hoca kim sorusuna Lucesu demişti,bize rakipleri resmen ezberletirdi demişti.

Lucescu elindeki malzeme ne olursa olsun belli kaliteye getiren hatta imkansız işler basarabilen bi hoca kucuk takım buyuk takım ayrımı yapmaz ciddiyet disiplin yeri gelir atak oyun yeri gelir kontrollu oyun cok akıllı bi adamdı mourinho gibi bana göre Shaktarı bastan yarattı genc ve iyi oyuncular aldı sattı para kazandırdı ve hala brezilya olsun baska ülkeler olsun alıp oynatıp satıp kazandırıyor kendinide geliştiriyor yani Ne diyelim Allah yeniden hocamız olmasını nasip etsin

Shaktar'ın ipe sapa yaramayan çürüklerinden adam yıldız yarattı ve klübe de para kazandırdı.Kendisi de söyledi bizde de niyeti tanınmayan oyuncularla oynamak klübe para kazandırmaktı ,yöneticiler bunu anlamadı demişti.

Shaktar'ın ipe sapa yaramayan çürüklerinden adam yıldız yarattı ve klübe de para kazandırdı.Kendisi de söyledi bizde de niyeti tanınmayan oyuncularla oynamak klübe para kazandırmaktı ,yöneticiler bunu anlamadı demişti.

Anlasalar ceyrek final oynatmıs ilk sene kılpayı sampiyonlugu kacırıp ikinci sene sampiyon olmus bi hocayı kovup ezeli rakibini sampiyon yaparmıydı:eek:

ah be ah be...adam bizde ilk senesinde çift kupa ayrıca çeyrek finale gitmemize rağmen terime bokuna gitti.yazık oldu...şimdi bu adamı bu yıllara kadar çalışsa neler olurdu..salak bir yönetim varmış..aptallar.

Üst Alt