Mircea Lucescu'dan Arda ve Cenk Açıklaması | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mircea Lucescu'dan Arda ve Cenk Açıklaması

mircea-lucescu-sanki-deplasmanda-gibiydik-630x336.jpg

Mircea Lucescu, Rusya ile oynanacak hazırlık maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Rusya ile oynanacak hazırlık maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuştu.
Rusya'yı ve Rus oyuncuları yakından takip ettiğini anlatan Rumen teknik adam, "Rus oyuncuları çok iyi tanıyorum. Son maçta bir organizasyon değişikliğine giderek, 5-3-1-1 formasyonundan, 4-1-4-1 sistemine döndüklerini gördük. Tüm oyuncularla iyi ilişkilerim var. İyi bir turnuva geçirmelerini diliyorum." dedi.

Arda ve Cenk açıklaması

Lucescu, kadroya çağırmadığı Arda Turan'ın durumuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: "Arda'nın bildiğiniz gibi cezası var. 31 yaşında, yetenekli bir oyuncu. Önümüzdeki periyotta kendisinden istifade ederiz. Kimseye kapıları kapatmış değilim. Şu anki süreci genç oyuncularımızla geçirmek istedik."

Cenk Tosun'un gördüğü kırmızı kartla ilgili gelen soruyu da yanıtlayan Lucescu, "Cenk Tosun'un olayını analiz etmek kolay değil. Yaptığı hareket konusunda bir şey söylemeyeceğim. Bu bir kin değil, ama sinirlenmiş olabilir. Onu da anlıyorum, çünkü babasının orada hırpalandığını düşününce... Cenk, hayatında hiç kırmızı kart görmemiş harika bir oyuncu. Kurban ararsanız, bir tane çıkar. Ertesi gün bize gelip, 'Kusura bakmayın' dedi. Bir daha yapacağını düşünmüyorum. Biz Türkler olarak bunlara alışığız." ifadelerini kullandı.

Hasan Ali'den Neustadter yorumu

Basın toplantısına katılan Hasan Ali Kaldırım ise Fenerbahçe'den takım arkadaşı Roman Neustadter'in Rusya'nın Dünya Kupası kadrosunda kendisine yer bulamamasıyla ilgili gelen soruya şöyle yanıt verdi: "Neustadter benim oda arkadaşım. Bu turnuvaya nasıl hazırlandığını çok iyi biliyorum. Bugün öğrendim 23 kişilik kadroda olmadığını. Henüz kendisiyle konuşmadım ama kadroya alınmadığı için onun adına çok üzgünüm. Ama tekni direktörün kararına saygı duymak gerekiyor."

Goal

Senin de seni milli takıma getirenlerin de evveliyatını seveyim. Şu güzel jenerasyonu emanet ettiğimiz adama bak.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt