Mitroglou: "Biz büyük bir aileyiz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mitroglou: "Biz büyük bir aileyiz"

Futbol Takımımızın, Akhisarspor karşısında 1-0 galip geldiği maçtan sonra son dakikalarda galibiyet golünü kaydeden Kostas Mitroglou yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Kostas Mitroglou şu ifadeleri kullandı:

“Yanılmıyorsam bir uzun top atıldı, Donk’un hakkını vermek lazım o sırada çok güzel bir baskı yaptı. Kaleci topu uzaklaştırmak için kalesini terk etti ancak bir hata yaptı ve ben topu bir anda önümde buldum. Topu önümde bulunca ben de aşırtma bir vuruş yaptım. Pozisyon gol ile sonuçlandığı için her şey çok güzel oldu.

Takım arkadaşlarım maç içinde veya maçtan sonra değil buraya geldiğim ilk günden beri bana destek oluyorlar. Bunun için hepsine teşekkür etmek istiyorum. Diğer taraftan golden sonra sevincimizi gördünüz, biz çok büyük ve birbirine kenetlenmiş bir aileyiz. Golden sonra da bunu en güzel şekilde gösterdik. Bazen bu tip maçlar olabiliyor, golü daha erken bulmak isterdik ancak bazen böyle son dakikalara kalabiliyor. Önemli olan bu maçtan üç puan ile ayrılmaktı. Kendi sahamızda, kendi seyircimizin önünde oynarken üç puanla ayrılmak çok önemliydi. Biz de bugün bunu başardık. Hava şartlarının ve saha şartlarının çok istediğimiz gibi olmadığını söyleyebiliriz. Son dakikada gelen gol önemliydi, üç puan almak önemliydi, çok mutluyuz.

Öncelikle defans oyuncularımızın olmak üzere takımımızın yaptığı savunmaya da bir parantez açmak istiyorum. Zor bir maçtı, bu tarz maçlarda gol yememek ve rakibi sıfırda tutmak çok önemli. Hem takım olarak hem de dörtlü defansımız olarak en iyi şekilde başardık. Şampiyon olmak isteyen ve şampiyonluğa giden bir takım olarak bu tarz maçlarda rakibimizi sıfırda tutmamız çok önemli. Bir kez daha takıma defansif performansından dolayı teşekkür etmek istiyorum.”

D0MPj56X4AAVz5I.jpg

oynadığı süre zarfında diagne den daha etkiliydi. rakip akhisarken diagne yi de görmek isterdim acıkcası.
diagnenin kızdığımız savunma arkası kosularının hepsini yaptı dün. bu sefer de top atmadı bizimkiler. sürekli 2 stoper arasında kaçmak için alan kovaladı. baktı havadan top alamıyor orta sahaya kadar çıkıp verkaçlara girdi. oyundan kopmadı, ayağındaki topları verimli kullandı. son dk golü de kendisine nasip oldu. güzel maç çıkardı, devamı gelir umarım.

Üst Alt