Modem DSL Problemi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Modem DSL Problemi

Arkadaşlar aranızda internet modem konusunda bilgili birileri var mı?

kullandığım tplink td9970 modemimin yerine tenda v12 model modem aldım kurulum için bağlantılarını yaptım fakat dsl ışığı yanmıyor,modemin arızalı olduğunu düşünerek komşularda denedim onlarda ışık yanıyor kendi modemimi geri takıyorum onda sorun yok tenda müşteri hizmetleri kablolarınızda sorun var dedi ama diğer modem nasıl çalışıyor anlamadım...

modem adsl vdsl fiber destekliyor 2 farklı yerde çalışıp bende çalışmamasını anlayamadım heralde ürün iadesi yapmak zorunda kalcam oluyosa tabi..
Kardeş doğru kurulum yaptığına eminmisin. Ayrıca VDSL kurulumu ile adsl farkli oluyor diye biliyorum. Benim modemde üst seviye. Sen 192.168.1.1 adresinden modeme gir kullanıcı adı şifre kontrolü yapmayı dene. Olmadı modem müşteri hizmetleri ile adım adım kurulum yapmadiysan ara onları yardımcı olacaklardır.

Kullandığın kablo ne

cat5 veya cat6

Birde modemin arayüzüne bağlanman gerekebilir

İnternete bağlı olmasan bile bir cihaz ile modemin arayüzüne bağlan

genellikle modemin altında nasıl bağlanacağını yazar

Sonra kurulum işlemlerini yap kullanıcı adın ve şifreni yazdığın zaman İnternet bağlantının gelmesi gerekir

Kardeş doğru kurulum yaptığına eminmisin. Ayrıca VDSL kurulumu ile adsl farkli oluyor diye biliyorum. Benim modemde üst seviye. Sen 192.168.1.1 adresinden modeme gir kullanıcı adı şifre kontrolü yapmayı dene. Olmadı modem müşteri hizmetleri ile adım adım kurulum yapmadiysan ara onları yardımcı olacaklardır.
kuruluma müsade etmiyor arayüz dsl bağlantısı aktif değil uyarısı var o yüzden bilgilerimi giremiyorum
vrbfgbgfbgfbgfbgfbgfbgfb.jpg
splitter kullanıyor musun? bağlantıları doğru yaptığına emin misin?
splitter olmadan denedim yine sonuç değişmedi bağlantılar doğru diğer modemde deniyorum sorun yok..
Kullandığın kablo ne

cat5 veya cat6

Birde modemin arayüzüne bağlanman gerekebilir

İnternete bağlı olmasan bile bir cihaz ile modemin arayüzüne bağlan

genellikle modemin altında nasıl bağlanacağını yazar

Sonra kurulum işlemlerini yap kullanıcı adın ve şifreni yazdığın zaman İnternet bağlantının gelmesi gerekir
standart tel kablosu var biri daha kablolardan yapabilir cat6 kullan dedi elektrikci bekliyorum sonuç değişir mi bilmiyorum,modem arayüzü yukarda attığım resim gibi işte bağlantıya izin vermiyor..

Üst Alt