# Momo Sissoko


Galatasaray Yönetimi, orta alanı güçlendirmek için Sissoko ile görüşmelere başladı.Transfer çalışmalarını dört koldan sürdüren Galatasaray yönetimi, önemli isimlerle temas halinde…Dünya Kupası’ndan sonra satılması planlanan Elano Blumer’in yerine Arsenal’li Tomas Rosicky’yi düşünen Sarı-Kırmızılı yönetim, aradığı ön liberoyu da İtalya’da buldu. Orta alana güçlü ve savaşçı bir futbolcu transfer etmek isteyen Galatasaray’ın Juventus’ta oynayan Mohamed Sissoko ile temasa geçtiği belirlendi.25 yaşında ve 1.87 boyunda olan Mali’li futbolcu bölgesinin en iyi isimlerinden biri olarak kabul ediliyor.Kaynak: Fotomaç
 
Cevap: Galatasaray bombayı patlatıyorFootballove da mı gördüler acaba.Orada yayınlandıktan 2 gün sonra totomaçta yazmış :D
 
Cevap: Galatasaray bombayı patlatıyorM.topalı satıp bu adamı almamız sadece yabancı kontenjanını artırır.M.topaldan üstün biri değil.
 
Cevap: Galatasaray bombayı patlatıyorMehmet Topal'ı ben de gayet beğenirim ama Sissoko da ondan iyidir be.M.topalı satıp yabancı kontenjanın olduğu yerde Sissokkoyu almaya değecek kadar fark yok.M.topalı pasör değil diye eleştiriyordunuz bu adamın pasları çok mu iyi?Hem yanın da daha iyi pas yapmasını bilen adamlar var.? (Cem kılıç tarzı eleştiri)
 
Cevap: # Momo Sissokoİyi bir oyuncu ancak bu kadar oyuncularla anlaşıldığı yazılıp çiziliyorken ve eldekiler göz önüne alındığında .......bilemmem artık..
 
Cevap: Galatasaray bombayı patlatıyorM.topalı satıp yabancı kontenjanın olduğu yerde Sissokkoyu almaya değecek kadar fark yok.M.topalı pasör değil diye eleştiriyordunuz bu adamın pasları çok mu iyi?Hem yanın da daha iyi pas yapmasını bilen adamlar var.? (Cem kılıç tarzı eleştiri)Şimdi birincisi şu açıklaman çevir kazım yanmasın oldu. Az önce "Topal'dan üstün değil" yazmıştın, şimdi "yabancı kontenjanını doldurmaya değecek fark yok" diyorsun. Buna kısmen katılırım çünkü yabancı kontenjanı konusunda sıkıntımız var ve o kontenjanı nereye kullanacağımız kaderimizi belirleyecek. Bu sebeple ön liberoya yabancı alırsak bu sefer diğer orta saha için üst düzey Türk oyuncu almamız gerekir. Onu yapabileceksek (Nuri-Hamit falan gibi transferle) o zaman Sissoko iyi bir ön libero hamlesi olur.İkincisi Topal'ın pas yeteneği evet sınırlıydı ama aslında önemli olan gerideki tek ön liberonun über bir pas yeteneği olması değil. Onun defansif kesiciliği yanında basit oynaması kritik zaten. Orta sahadaki diğer iki kişinin pas yeteneği daha önemli. Ön liberodaki topu alıp o ikisinden uygun olana veya beklere aktarsın yeter. Sissoko'nun bu konuda Topal'dan farkı da bu olacak. Topal'la pas yeteneği yakın olabilir ama doğru pas tercihi yeteneği ondan daha fazla olacak. Çünkü daha tecrübeli bir adam. Önemli olan bu ve biraz daha çabuk olabilirse önemli bir fark yaratır. Tabi önündeki iki kişinin doğru ve hızlı şekilde paslaşabilmesi kaydıyla. Ayrıca Sissoko'nun daha kuvvetli ve en önemlisi daha istikrarlı olacağını da düşünüyorum. Yani Topal'a göre fark yaratacaktır.Öte yandan bu kadar konuşuyoruz ama çok zor transfer, ilgilendiğimizi bile düşünmüyorum.
 
Cevap: Galatasaray bombayı patlatıyorŞimdi birincisi şu açıklaman çevir kazım yanmasın oldu. Az önce "Topal'dan üstün değil" yazmıştın, şimdi "yabancı kontenjanını doldurmaya değecek fark yok" diyorsun. Buna kısmen katılırım çünkü yabancı kontenjanı konusunda sıkıntımız var ve o kontenjanı nereye kullanacağımız kaderimizi belirleyecek. Bu sebeple ön liberoya yabancı alırsak bu sefer diğer orta saha için üst düzey Türk oyuncu almamız gerekir. Onu yapabileceksek (Nuri-Hamit falan gibi transferle) o zaman Sissoko iyi bir ön libero hamlesi olur.İkincisi Topal'ın pas yeteneği evet sınırlıydı ama aslında önemli olan gerideki tek ön liberonun über bir pas yeteneği olması değil. Onun defansif kesiciliği yanında basit oynaması kritik zaten. Orta sahadaki diğer iki kişinin pas yeteneği daha önemli. Ön liberodaki topu alıp o ikisinden uygun olana veya beklere aktarsın yeter. Sissoko'nun bu konuda Topal'dan farkı da bu olacak. Topal'la pas yeteneği yakın olabilir ama doğru pas tercihi yeteneği ondan daha fazla olacak. Çünkü daha tecrübeli bir adam. Önemli olan bu ve biraz daha çabuk olabilirse önemli bir fark yaratır. Tabi önündeki iki kişinin doğru ve hızlı şekilde paslaşabilmesi kaydıyla. Ayrıca Sissoko'nun daha kuvvetli ve en önemlisi daha istikrarlı olacağını da düşünüyorum. Yani Topal'a göre fark yaratacaktır.Öte yandan bu kadar konuşuyoruz ama çok zor transfer, ilgilendiğimizi bile düşünmüyorum.Yahu aşağı yukarı aynı adam işte. :D Belki M.topal biraz üstündür belki Sissokko.Ayrıca ön liberonun süper pas yapması gerektiğini bende düşünmüyorum geçmiş mesajlarımda bunu çokça söyledim zaten dediğin gibi öndeki ikili daha önemli ama M.topalı pas yapmıyor diye beğenmeyip (%85 ten aşağı oynamadığı halde) Sissokkonun gelişine havaya uçanlara şaşıyorum.
 
Üst Alt