# Momo Sissoko - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Momo Sissoko

Cevap: # Momo Sissoko

Ne pasi ne birseyi yahu? Sissoko'daki fizigin, mucadelenin 10'da 1'i yok Topal'da. Gozunuzu sevem. Ne Topal'i? Valencia'ya kakaladik diye sevindigimiz adami oldu olacak MARADONA yapsaydiniz.

Ayrica abuk subuk yerlere 10 dakika dusunup, topu ayaginda her an patlayacakmis gibi tutan adam %85 pas yapsa ne olur, yapmasa ne olur.

Ne pasi ne birseyi yahu? Sissoko'daki fizigin, mucadelenin 10'da 1'i yok Topal'da. Gozunuzu sevem. Ne Topal'i? Valencia'ya kakaladik diye sevindigimiz adami oldu olacak MARADONA yapsaydiniz.

Ayrica abuk subuk yerlere 10 dakika dusunup, topu ayaginda her an patlayacakmis gibi tutan adam %85 pas yapsa ne olur, yapmasa ne olur.

Neden kendinizin yanılma olasılığı yok.? Everton 8 vermişti valencia 5 veriyor sevilla ilgilendi yani bu adamlar kurayla mı alıyor? Hiç izlemiyorlar oyuncuyu?

Everton ve Valencia istedi diye buyuk topcu mu oldu yani? Hic mi yanlis transfer yapmiyor adamlar? :eek:

Cevap: Galatasaray bombayı patlatıyor

M.topalı satıp yabancı kontenjanın olduğu yerde Sissokkoyu almaya değecek kadar fark yok.M.topalı pasör değil diye eleştiriyordunuz bu adamın pasları çok mu iyi?Hem yanın da daha iyi pas yapmasını bilen adamlar var.? (Cem kılıç tarzı eleştiri)

Arkadaş hasta mısın sen ? Ben ne zaman yanındakilere laf atmışım yanındakiler yüzünden bir futbolcu oynayamıyor demişim.

Allah'ım çıldıracağım ya ! :2aloh1:

Konuya gelirsek ben alacağımız ön liberonun pas tekniğinin de iyi olmasını tercih ederim. Yani Diarra tarzı değilde böyle Xabi Alonso tarzı. Fakat Sissoko'da iyidir, gelirse birşey diyemem. Fiziği ve mücedelesi yeter :)

Yahu aşağı yukarı aynı adam işte. :D Belki M.topal biraz üstündür belki Sissokko.Ayrıca ön liberonun süper pas yapması gerektiğini bende düşünmüyorum geçmiş mesajlarımda bunu çokça söyledim zaten dediğin gibi öndeki ikili daha önemli ama M.topalı pas yapmıyor diye beğenmeyip (%85 ten aşağı oynamadığı halde) Sissokkonun gelişine havaya uçanlara şaşıyorum.

Ben Mehmet Topal'ı doğrudan "pas yapamıyor" diye eleştirmedim. Sadece orta sahayı genel olarak eleştirdim. Mehmet Topal'ın pas anlamında oyun kurmak anlamında sıkıntısı vardı. Bunu da pas veremediği için değil, doğru yere yeteri kadar çabuk pas veremediği için yaşıyordu. Elbette daha iyi pasör olsa daha da iyi olurdu ama orta saha sıkıntısında asıl eksik o değildi. Sissoko ondan daha iyi olacaktır bu konuda. Daha çabuk olacaktır, daha doğru yerlere verecektir, bu da diğer oyuncuları rahatlatır. Yani az bir fark değil. Ayrıca bu sadece ofansif anlamdaki fark, sen ona odaklandığın için yazdık. Sissoko'nun kesiciliği Topal'la yakın olabilir ama dinamizmi çok daha fazla olur. Yani top çalma denemelerinin başarı yüzdesi yakın olabilir ama Sissoko çok daha fazla top çalma denemesi yapacaktır. Ayrıca fiziği daha iyi olduğu için baskı yediğinde daha az top kaybedecektir.

Topal Sissoko gibi Valencia'dan Liverpool'a gitsin hele ondan sonra Topal-Valencia savunmasini yaparsin. Dogmamis cocuga don bicmeyi de gecti bu savin, dogmamis cocuga mezarlikta yer aldin adeta.:eek:

Arkadaş hasta mısın sen ? Ben ne zaman yanındakilere laf atmışım yanındakiler yüzünden bir futbolcu oynayamıyor demişim.

Allah'ım çıldıracağım ya ! :2aloh1:

Konuya gelirsek ben alacağımız ön liberonun pas tekniğinin de iyi olmasını tercih ederim. Yani Diarra tarzı değilde böyle Xabi Alonso tarzı. Fakat Sissoko'da iyidir, gelirse birşey diyemem.

Xabi Alonso tarzı adamlar tek ön liberolu 4-3-3 için yeteri kadar dinamik olmuyorlar sanki. Daha uzun bacaklı, daha dinamik, daha iyi top çalan adamlara ihtiyaç var gibime geliyor. Barcelona bunun için aynen bu tanıma uyan Yaya Toure ve Busquets'i kullanıyor mesela. Xabi Alonso gibi oyuncular biraz daha çift ön liberoya uygun gibi.

Bu sezon Avrupa Ligi maçlarında rezaletti.

Ama bonservis olarak çok abuk bir fiyat istenmesse ki istenmez , fena takviye olmaz.

Ama Fabrice Muamba bu adamdan daha iyi transfer olur.

Ben Mehmet Topal'ı doğrudan "pas yapamıyor" diye eleştirmedim. Sadece orta sahayı genel olarak eleştirdim. Mehmet Topal'ın pas anlamında oyun kurmak anlamında sıkıntısı vardı. Bunu da pas veremediği için değil, doğru yere yeteri kadar çabuk pas veremediği için yaşıyordu. Elbette daha iyi pasör olsa daha da iyi olurdu ama orta saha sıkıntısında asıl eksik o değildi. Sissoko ondan daha iyi olacaktır bu konuda. Daha çabuk olacaktır, daha doğru yerlere verecektir, bu da diğer oyuncuları rahatlatır. Yani az bir fark değil. Ayrıca bu sadece ofansif anlamdaki fark, sen ona odaklandığın için yazdık. Sissoko'nun kesiciliği Topal'la yakın olabilir ama dinamizmi çok daha fazla olur. Yani top çalma denemelerinin başarı yüzdesi yakın olabilir ama Sissoko çok daha fazla top çalma denemesi yapacaktır. Ayrıca fiziği daha iyi olduğu için baskı yediğinde daha az top kaybedecektir.

Dediğim gibi yabancı kontenjanından fedekarlık edecek kadar önemli şeyler değil bunlar.Pas vermede geç kalıyor diyorsunda bu sorun önündeki adamlardan kaynaklamıyor mu?İkiside sorumluluk almayan doğru düzgün boşa kaçmayan bana top gelmesin diyen adamlar.Elbet direkt oynayamayacak.Barcelonada xavi mesela ençok top gelen oyuncu bizde bu görevi yapması beklenen elano leo franco kadar top geliyor ayağına ortalama olarak(istastik resimlerini koymuştuk) Asıl sorunumuz M.topal değildi önünde oynayan ikiliydi orayı düzeltmedikten sonra beckenbauer 'de gelse farketmeyecek.

Xabi Alonso tarzı adamlar tek ön liberolu 4-3-3 için yeteri kadar dinamik olmuyorlar sanki. Daha uzun bacaklı, daha dinamik, daha iyi top çalan adamlara ihtiyaç var gibime geliyor. Barcelona bunun için aynen bu tanıma uyan Yaya Toure ve Busquets'i kullanıyor mesela. Xabi Alonso gibi oyuncular biraz daha çift ön liberoya uygun gibi.

Yok hocam o anlamda demedim yani pas tekniği iyi olan ön liberoları daha çok seviyorum dedim. Mesela Yaya Toure'nin de pas tekniği fena değil. Yoksa zaten bu tarz oyuncu alınır yüksek ihtimal. Tabii hızlı düşünüp hızlı oynayan bir ön libero alınır.

Üst Alt