Monchi, Yeniden Sevilla'da | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Monchi, Yeniden Sevilla'da

İspanyol ekibi Sevilla, Roma'dan ayrılan 'Monchi' lakaplı sportif direktör Ramon Rodriguez Verdejo ile anlaştı. Monchi 2017 yılına kadar Sevilla'da görev yapmıştı.

4999743.jpg

Serie A ekiplerinden Roma'dan ayrılan Sportif Direktör Monchi'nin yeni adresi belli oldu. Monchi eski takımı Sevilla'ya geri döndü. Kulübün resmi internet sitesinden yapılana açıklamada, 50 yaşındaki sportif direktör ile anlaşma sağladıkları ve sözleşmenin 1 Nisan'dan itibaren geçerli olacağını duyurdu.

Sevilla ayrıca Monchi için yarın basın toplantısı yapılacağını açıkladı. Sevilla'da uzun yıllar kalecilik yapan başarılı teknik adam, 2000 ile 2017 yılları arasında kulüpte sportif direktörlük görevinde çalıştı. İspanyollar onun döneminde 5 UEFA Kupası, 2 İspanya Kral Kupası ve 1'er UEFA Süper Kupası ile İspanya Süper Kupası'nı müzesine götürdü.

Spor3

Eski takımı Sevilla'ya dönen Sportif Direktör Monchi'nin "Roma Başkanı sağa gitmek isterken ben sola gitmek istiyordum, bir türlü anlaşamıyorduk." açıklamasına istinaden Başkan Pallotta da karşı açıklamalarda bulundu: "Monchi'nin farklı yönlere gidiyorduk açıklamasına şaşırdım."

Jim Pallotta: "İlk günden itibaren teknik adam, antenörler, sağlık ekibi, performans ekibi, scouting ekibinin birinci sınıf olmasını istediğimi söyledim. Bunu yapması için Monchi'ye anahtarları teslim ettim. İstediği teknik adamı getirmesi için %100 yetki verdim."

Jim Pallotta: "Yardımcı antrenörleri, scout ekibini kurması için de aynı yetkisi vardı. Scouting ve istediği oyuncuları getirmek tamamen onun elindeydi. Aldığımız sonuçlara bakılırsa bunun işlemediği çok açık."

Monchi, Malcom transferi konusunda da başkanla arasındaki uyuşmazlıktan onun emrinde olduğundan bahsetmişti aslında .

Üst Alt