Mondragon Dünya Kupası Tarihine Geçecek! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mondragon Dünya Kupası Tarihine Geçecek!

1.Taffarel

2.Muslera

3.Mondragon

bana göre :)

simovic1ic9.jpg

1/2- Simoviç / Turgay Şeren

3- Taffarel

4- Muslera

5- Yasin Özdenak

6- Mondragon

Simoviç, Galatasaray tarihinde(Belki de Türk Futbol Tarihinde) takımına kupa hediye eden tek kalecidir.

(1984/1985 Türkiye Federasyon Kupası). Türkiye Kupası - 1984/1985 @ Mackolik.com

https://tr.wikipedia.org/wiki/Zoran_Simović - 4. ncü paragraf.

Bu nedenle Türkiye de ilk defa bir oyuncu yüksek başarı göstermesi sebebiyle sezon ortasında ÖZEL İLAVE PRİM le ödüllendirilmiştir.

Simoviç neden efsane Galatasaray kalecileri arasında sayılır? - UZMANTV

kıyaslamaya gerek yok. adı geçenlerin hepsi özel kaleciler.

mondi deyince aklıma olimpiyattaki Türkiye kupası finali,

dortmund'daki juventus maçı

anfield'daki liverpool maçı

geliyor bir çırpıda.

hocası böyle bir rekorla adını tarihe yazdırmasına imkan tanıyacaktır.

simovic1ic9.jpg

1/2- Simoviç / Turgay Şeren

3- Taffarel

4- Muslera

5- Yasin Özdenak

6- Mondragon

Simoviç, Galatasaray tarihinde(Belki de Türk Futbol Tarihinde) takımına kupa hediye eden tek kalecidir.

(1984/1985 Türkiye Federasyon Kupası). Türkiye Kupası - 1984/1985 @ Mackolik.com

https://tr.wikipedia.org/wiki/Zoran_Simović - 4. ncü paragraf.

Bu nedenle Türkiye de ilk defa bir oyuncu yüksek başarı göstermesi sebebiyle sezon ortasında ÖZEL İLAVE PRİM le ödüllendirilmiştir.

Simoviç neden efsane Galatasaray kalecileri arasında sayılır? - UZMANTV

Doğrudur, ben sadece izleyebildiklerimden sıralama yaptım. :)

Hayrettin'in kumbara olmaya başladığı dönem de Spartak Moskova'da oynayan Litvanya Milli Takım kalecisi Stauce gelmişti, oda çok iyi kaleciydi ama takım (Samsun/Antep/Antalya) sezonun da kopunca Milli Takım dan uzak kalmamak için burada sakatım bahanesi ile bir çok maç da oynamamıştı.

Kötü biten sezonun sonunda Başbakanlık Kupası finalinde Fenerbahçe'ye karşı penaltılarda 3 penaltı kurtarıp kupayı getirmesi de doğal olarak kalması için yeterli olmamıştı.

Üst Alt