Motorlu Taşıtlar Vergisine İnanılmaz Zam! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Motorlu Taşıtlar Vergisine İnanılmaz Zam!

Motorlu Taşıt derken bunu mu kastediyorlar acaba?

244533-ehliyetine-kavusan-cicisler-den-sevinc-turu-51c8451acf774.jpg

Ne kadar bunların günahı ?

Az önce imamın biri geldi. Reçeteye dolven şurup yazılmış. Muayene ücreti çıktı 3 devlet hastanesi 18 lira. Toplam 22 lira bir rakam tuttu. Bunu izah ederken, bana bi bağırdı abi. Bu muayene ücretini hastane istemiyo benden, sen kimsin dedi. Ne bağırıyon len izah ediyorum işte ben istemiyorum devlet bize tahsildarlık yaptırıyo dedim. Ha o zaman başka Tayyibe canım feda dedi 25 lira verdi üzeri kalsın dedi. Al paranın üzerini öbür tarafta senle uğraşmayayım dedim ne diyim?

Abi bizim milletimiz hakediyor boşver. Akp ye oy verip ağlayanlara hiç acımıyorum. Sana dar gelen bana bol gelir diyorum, çıkıyorum işin içinden...

Bu yol olayı kadar saçma birşey yok.

Mesela Hitler döneminde de otoban ağlardı oluşturuldu ve genişletildi. Ben daha bir gün bunu ballandıra ballandıra anlatarak Hitlerin "iyi işler" yaptığını savunan birisini görmedim.

Yanılmıyorsam Almanya da Dünya üzerindeki ya üçüncü ya da dördüncü en büyük otoban ağı ve bağlantıları var. "Ama yol yapıyorlar" diye Almanların hükümeti övdüğünü bir kere bile duymadım.

Iki ülkeyi birebir kıyaslamak ne kadar mantıklı tartışılır tabi ki ama yine de söyleyeyim dedim.

sent via GSC

Ben arabamı sattım, bü ülkede araba sahibi olmak enayilik. En büyük enayilik bu ülkede yaşamak aslında ama ona şimdilik bir şey yapamıyoruz, du bakalım.

Bütçe açığını kapatmak için devlet hırsızlığı yapacaksın, sonra dindarız muhafazakarız biz diye ortalarda dolaşacaksın

Eğitim şart

Müstahaktır aga acımıyorum. Hele hele ömrü hayatında bir kere bile olsa bunlara oy verip de şimdi salya sümük ağlayanlara hiç acımıyorum. Daha beter olun.

Karar yanlış tamam da, bazıları sanki bu ülkede çok iyi bir muhalefet varmış da hak eden o muhalefet bir türlü iktidar olamıyormuş gibi konuşuyor. Hakikaten garipsiyorum, acıyorum. Sanki ülkenin yıllar önce içinde bulunduğu durum bundan iyiydi. Onlara göre mantık o olmasın kim olursa olsun. Hayret !

İktidar yanlılarının böyle konularda eleştirileri çok sevimli geliyor bana. Sırf onları okumak için giriyorum bu tip konulara. Acaba makul tepki gösterecek var mı diye bakıyorum. Yok, makuliyet sıfır.

Sadece sevimli bir kızgınlık. Sevimli.

Üst Alt