Mourinho: "City'nin yerinde olsam üzülürdüm, benim 8 kupam var" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mourinho: "City'nin yerinde olsam üzülürdüm, benim 8 kupam var"

1-0 yenildikleri West Brom maçından sonra şampiyonluğu garantilenen Manchester City hakkında ilginç açıklamalarda bulundu.

'NASIL KAZANILIR BİLİYORUM''

Gelecek sezon şampiyonluğa inandığını söyleyen Mourinho, ''Kendi çalışmalarıma güveniyorum. 8 kupam ve 3 Premier Lig şampiyonluğum var. Son Premier Lig şampiyonluğumu 20 sene önce almadım. Sadece 3 sene öncesiydi ve nasıl kazanılacağını iyi biliyorum. Kendime inanıyorum ama çıkıp ben oynamıyorum.'' dedi.

Manchester City'nin bitime 5 hafta kala şampiyonluğunu garantilemesi hakkında konuşan Mourinho, ''Manchester City'i şans bulduğumda yüz yüze tebrik edeceğim. Eğer onların yerinde olsaydım Manchester United'ın West Brom'a yenilmesinin ardından şampiyon olduğumuza üzülürdüm. City şampiyon oldu çünkü bu sene en iyi oyunu onlar oynadı ve çok az puan kaybettiler.'' diye konuştu

''BEN ÇOK SEVİNMEDİM, ÇÜNKÜ 8 KUPAM VAR''

Geçen hafta Manchester derbisini kazandıkları için çok sevinmediğini belirten tecrübeli teknik adam, ''Manchester City'i geçen hafta 3-2 mağlup ettik diye sevincimden ayın üzerine çıkmadım. Çünkü benim 8 kupam var. City maçı galibiyeti sadece 3 puan demekti. Beni süper mutlu eden bir galibiyet değildi. Ama bazıları bu galibiyetten dolayı çok sevindi. Ben ise 8 kupam olduğu için çok tecrübeliyim ve bu yüzden çok sevinmedim. Hafta boyunca galibiyete çok sevinen insanlar ile tartışmak zorunda kaldım.'' sözlerini kullandı.

Mourinho: ''Bir menajerin oyuncuları seçme kriteri ne? Ben sadece bir kriter biliyorum, o da oyun tarzları. Benim seçtiğim tek kriter bu. Siz bonservislerine, maaşlarına ya da yakışıklı olup olmadıklarına göre mi seçmemi istiyorsunuz?''

Jose Mourinho: "Oğlum gelecekte çok önemli yerlere gelecek. Kötü gittiğimiz dönemlerde oğlum yanıma geliyor ve neden maçları kaybettiğimizle ilgili istatistikler paylaşıyor. Yardımcılarıma, bir gün bu çocuğun onların içinden birinin yerini alabileceğini belirttim."

Da5ar8HWsActa82.jpg

realdeyken guardiola 5lik yapınca ilerleyen zamanlarda değişik taktiklerle barcayı alt etmeyi başarabilmişti bakalım gelecen sezon guardiolaya karşı bir şey üretebilecek mi

Mou'da nedense artık 1 umursamazlık, doymuşluk gibi bir şey var yaw. çözemiyorum.

Bu adam interle harikalar yarattı. Chelsea ile yine aynı.

Biz sizi 6-0 yendik tayfası gibi benimn8 kupa var demiş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kupalar esastır. Bizde uefa kupamız ile övünüyoruz sonuçta.

Tabii ki esastır ama rakibin karşısında sürklase olduktan sonra,bunu söylemenin anlamı var mı?

Bunu bu zamanlamada dile getirmesi eziklikdir zaten :) rakibin şampiyonluğu ilan edip sana fark atmış sende bunu dile getiriyorsun. Eziklik ve ego sorunu işte.

Hatta hiç dile getirmemesi gerekir bu kupaları. Alçak gönüllü olmalıı insan. Bırak başkaları saysın başarılarını var ise.

Fatih Terimin uefa kupasını kazandım diye bir kere söylediğini hatırlamıyorum son 20 yılda mesela. Veya 6 şampiyonluk kazandı dediğini duymadım hiç bir zaman.

Biz sizi 6-0 yendik tayfası gibi benimn8 kupa var demiş.

Kupalar esastır. Bizde uefa kupamız ile övünüyoruz sonuçta.

Tabii ki esastır ama rakibin karşısında sürklase olduktan sonra,bunu söylemenin anlamı var mı?

Bunu bu zamanlamada dile getirmesi eziklikdir zaten :) rakibin şampiyonluğu ilan edip sana fark atmış sende bunu dile getiriyorsun. Eziklik ve ego sorunu işte.

Hatta hiç dile getirmemesi gerekir bu kupaları. Alçak gönüllü olmalıı insan. Bırak başkaları saysın başarılarını var ise.

Fatih Terimin uefa kupasını kazandım diye bir kere söylediğini hatırlamıyorum son 20 yılda mesela. Veya 6 şampiyonluk kazandı dediğini duymadım hiç bir zaman.

:)) ezik adam.

Sevilla açıklamasından sonra ikinci malca açıklaması olmuş.

Ne demişti hatırlayalım.. taaa taa tam;

fft226_mf11055602.Jpeg

Manchester United, Premier Lig'de ikinci sırada bulunmasına karşın hem savunma ağırlıklı oyun anlayışı hem de Şampiyonlar Ligi'ne erken veda etmesi nedeniyle ağır şekilde eleştiriliyor.

Eleştirilerin odağındaki isimse menajer Jose Mourinho. Portekizli menajer, eleştirilerin haksız olduğu görüşünde. Şampiyonlar Ligi'nde Sevilla'ya elenmelerinin herkes gibi kendisini de üzdüğünü dile getiren Mourinho; "Bu üzüntüyü anlıyorum. Ancak bundan başka hiç bir şeyi anlamıyorum. Biraz aklı ve mantığı olan herkesin takımın bir geçiş sürecinde olduğunu görmesi gerekir" dedi.

United gibi sürekli kazanmaya alışmış büyük kulüplerin bazen bu tür dönemler geçirebileceğini vurgulayan Mourinho; "Premier Lig'de üzerimizde sadece 1 takım var. Bu takım ben United'ın başına geçmeden önce yatırıma başlamış ve çok iyi hazırlanmış. Gerimizde ise 18 takım bulunuyor. Tabi ki hedefimiz tüm takımları ardımızda bırakmak. Ancak gerçekçi olmalı ve bu hedefe ulaşmak için geçiş sürecini tamamlamayı beklemeliyiz" diye konuştu.

Beinsports

Sevilla açıklamasından sonra ikinci malca açıklaması olmuş.

Ne demişti hatırlayalım.. taaa taa tam;

fft226_mf11055602.Jpeg

Manchester United, Premier Lig'de ikinci sırada bulunmasına karşın hem savunma ağırlıklı oyun anlayışı hem de Şampiyonlar Ligi'ne erken veda etmesi nedeniyle ağır şekilde eleştiriliyor.

Eleştirilerin odağındaki isimse menajer Jose Mourinho. Portekizli menajer, eleştirilerin haksız olduğu görüşünde. Şampiyonlar Ligi'nde Sevilla'ya elenmelerinin herkes gibi kendisini de üzdüğünü dile getiren Mourinho; "Bu üzüntüyü anlıyorum. Ancak bundan başka hiç bir şeyi anlamıyorum. Biraz aklı ve mantığı olan herkesin takımın bir geçiş sürecinde olduğunu görmesi gerekir" dedi.

United gibi sürekli kazanmaya alışmış büyük kulüplerin bazen bu tür dönemler geçirebileceğini vurgulayan Mourinho; "Premier Lig'de üzerimizde sadece 1 takım var. Bu takım ben United'ın başına geçmeden önce yatırıma başlamış ve çok iyi hazırlanmış. Gerimizde ise 18 takım bulunuyor. Tabi ki hedefimiz tüm takımları ardımızda bırakmak. Ancak gerçekçi olmalı ve bu hedefe ulaşmak için geçiş sürecini tamamlamayı beklemeliyiz" diye konuştu.

Beinsports
Yok, United ilk defa elenmiyor CL'den, zamanında ben Real'de iken de eledim, büyütmeyin tarzı bir şeyler söyledi.

Yok, United ilk defa elenmiyor CL'den, zamanında ben Real'de iken de eledim, büyütmeyin tarzı bir şeyler söyledi.

O zaman o günü de hatırlayalım :oops: taaa taa tammm;

Manchester United'ın Avrupa'ya erken vedası taraftarları üzmüşken, Jose Mourinho'nun açıklamaları yaraya tuz basar nitelikteydi.

article-2434976-18518E0700000578-758_634x416.jpg

Manchester United Teknik Direktörü Jose Mourinho'nun Sevilla maçının ardından yaptığı açıklamalar, Kırmızı Şeytanlar'da şok etkisi yarattı.Premier Lig devi, Şampiyonlar Ligi son 16 turunda 0-0'ın rövanşında Sevilla'yı Old Trafford'da konuk ettiği maçta varlık gösteremedi ve İspanyol devi 2-1'lik zaferle adını çeyrek finale yazdırdı.Maça defansif bir anlayışla çıktığı için eleştirilen Mourinho, maçın ardından yaptığı açıklamalarla kendi kulübüne sataştı.Karşılaşmaya Paul Pogba'yı yedek oturtup Marouane Fellaini ile başlayan Mourinho, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında "Ben Porto'yla ve Real Madrid'le Manchester United'ı bu statta iki defa eledim.

Şampiyonlar Ligi'nden elenmek bu kulüp için yeni bir şey değil." şeklinde konuştu.Yenilginin dünyanın sonu olmadığını ifade eden Mourinho, "Futbol böyle bir şey. Cumartesi başka bir maçımız var. Oyuncularımın üzüntü içinde saklanmıyor olmasından dolayı memnunum. Dram yaratmaya vaktimiz yok." dedi.Manchester United, cumartesi günü FA Cup çeyrek finalinde Brighton'ı konuk edecek.

Kaynak : Goal

Üst Alt