Müfit Erkasap | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Müfit Erkasap

mfiterkasap98dy4.jpg

Müfit Erkasap

Defans

Galatasaray

11 Haziran 1957 yılında Şanlıurfa 'da doğdu. 1970 'li yıllarda Galatasaray altyapı'da futbola başladı. 1974 yılında Teknik Direktör Jack Mansell döneminde A kadroya alındı. 1974-1982 yılları arasında 9 yıl Galatasaray defansında görev aldı. 1 kez U-21 Milli oldu. (8 Mart 1978 yılında Türkiye=0 Bulgaristan=1 özel maç kadrosunda yer aldı) 1982-1983 sezonunda Teknik Direktör Özkan Sümer ve Günay Kayalar döneminde Galatasaray'da futbolculuk kariyerini noktaladı. 1996 yılından beri Teknik Direktör Fatih Terim'in yardımcılığını yapmaktaydı. (Galatasaray, Fiorentina ve Milli Takım)

Halen Türk Milli takımımızın Sorumlu Yardımcılığı görevini yürütmektedir...

Galatasarayımız'ın Efsane Futbolcusu Metin Kurt'un bir makalesinden Müfit Erkasap

mfit1ma5.jpg

Otuz yıl Galatasaray’a hizmet

"1970’li yıllarda Sarı-Kırmızılılar’ın altyapısında hizmete başlayan Müfit Erkasap, antrenörlük kursları haricinde sürekli bu kulüpte görevde kaldı. Bir ara tek başına Galatasaray Teknik Direktörlük görevini de üstlenen Müfit Erkasap, Galatasaray’da kendisine verilen tüm görevleri kırılmadan, incinmeden yerine getirdi. Sözün doğrusu Müfit Erkasap’ın üretimi çoktu, ama bu üretkenliğiyle örtüşecek oranda reklamı yoktu. Öte yandan yüklendiği ikinci adam olma sorumluluğunu yerine getirirken de mutlu görünüyordu. Birinci adamlığa soyunup soyunmayacağını sorduğumuzda ise Müfit, “Kuşkusuz her teknik adam gibi ben de birinci adamlığa yükselmeyi isterim. Ancak birinci adamlığa yükselmem reklamla ya da bazı çevrelerin sırtımı sıvazlamalarıyla olmamalı. Birinci adamlığa asansörle değil, emeğimle, üretkenliğimle adım adım tırmanmalıyım” yanıtını verdi. Gereğinden fazla mütevazıydı. Fiorentina’da İtalyan medyası tarafından “en iyi kondisyoner” seçildiğini iletirken yüzünün kızardığına tanık oldum. Müfit’in bu tavrı beni şaşırtmadı. Kendisini Galatasaray’ın altyapısından tanıyordum. Müfit çocuksu temizliğinden bir şey yitirmeden futbol alanında kendini geliştirmişti. "

Bu vesile ile Sevgili Müfit Erkasap ve Metin Kurt'u da yad etmiş olduk..

Saygılarımla ; sevgiyle kalın....

Üst Alt