Muhabir Soruyor: "Evsiz, yurtsuz birisini evinize alır mıydınız?" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Muhabir Soruyor: "Evsiz, yurtsuz birisini evinize alır mıydınız?"

Hayır. Gider otele yatırırım, neden gireyim o riske.

Eskidenmiş o işler, adam beni yada ailemi doğrasa, insalar en erken 1 gün sonra anlar durumu . Kimse kimsenin kapısını çalmıyor ya da göremeyince aramıyor.

Bu arada evdekiler uyuduğu için dinleyemedim, saçmalamış olabilir:))

Hayır. Gider otele yatırırım, neden gireyim o riske.

Eskidenmiş o işler, adam beni yada ailemi doğrasa, insalar en erken 1 gün sonra anlar durumu . Kimse kimsenin kapısını çalmıyor ya da göremeyince aramıyor.

Bu arada evdekiler uyuduğu için dinleyemedim, saçmalamış olabilir:))
Dinlemeni tavsiye ederim. Millet evet kapımı açarım derken, arka taraftan delikanlıyı öne alarak buyurun bunun evi yok sunuyor ve o an sonrası milletinin u dönüşü muhazam :)

Vallah tanimiyorsan gider 5 yildizli bir hotelde parasinida ben oderim yerlestiririm ama evime almam.

Hem o daha rahat eder hemde ben rahat ederim.

Bartın da buna benzer bir olay yaşadım ve cok duygulandim. Ailecek gezmeye cikmistik arabayla ve aksam vakti Bartin a varmistik. Aksilik olacak tabi, uygun bir otel bulamadik ve son care olarak bir camiye girip oradaki imama uygun bir konaklama yeri sorduk. Adamcagiz kendi evinin anahtarini bize verdi rahat edelim diye ve kendisi lojmanda kalmaya karar verdi. Bu beni cok etkilemisti. Saba olunca anahtari teslim etmeye gitmistik ve biraz olsun para koyduk yanina. Adam parayi kabul etmedi ve sadece camiye bagis olarak alabileceğini belirtti. Üzerine makbuz kesti.

Ne guzel insanlar var ulkemizde..

Aynısının İsveç versiyonu vardı. Onlar da aynı bizim gibi tabi tabi alırız diyip arkasından benzer yalanlar söylüyolardı. O videodan esinlenmişler sanırım.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Biz eve alsak ne olacak almazsak ne olacak ülkeye alındılar bizim paramızla maaş alıyorlar, kiraları ödeniyor,sağlık, eğitim bedava eve alsak bu kadar masraflı olmazdı.

Misafirin Suriyeli olmasıyla alakası olmamakla birlikte kesinlikle almam. Bu coğrafyada köpeğe, eşeğe tecavüz eden, asalak gibi dilenerek yaşayan, hırsızlığı arsızlığı mübah görebilen vs. milyonlarca insan var. Burası Orta Doğu, daima kollayacaksın arkanı.

Başka birisinin evin de kalmayı neden ister ki insan evsiz de olsam gider ya parkta ya da cami vs benzeri bir yer de kalırım.Elaleme huzursuzluk vermeyi tercih edene kapım kapalı

Üst Alt