Bursaspor kurulduğundan beri Bursaspor, alt yapı bakımından her zaman iyi işler yapan bir takım olmuştur. Aslında bunu Bursaspor'dan ziyade tüm şehire mal edebiliriz. Gökhan Gönül, Emre Aşık, vs gibi bir çok futbolcu amatör kulüplerde yetişip 14-15 yaşlarında diğer kulüler tarafından alınmıştır örneğin. Neyse konumuza gelirsek bahsedeceğim futbolcu, Bursaspor'un kısa bir süre içerisinde Türkiye piyasasına sunacağı Muhammet Demir.Muhammet Demir, 1992 yılında Trabzon'da Dünya'ya gelmiş. Küçük yaşlardan itibaren futbola meraklı olan Muhammet, ilk kulüp deneyimini Karadeniz Ereğli Belediyespor'da yaşamış. Takımıyla Ankaradaki Türkiye Şampiyonasında şampiyon olan Muhammet, 12 yaşında Bursaspor alt yapı hocaları tarafından beğenilmiş ve Bursaspor alt yapısına tranfer edilmiş. Alt yapıdaki ilk sezonunda kendisinden bir üst kategorideki oyuncularla oynayan Muhammet başlarda fazla başarılı olamasa da zamanla kendisini göstermeyi başarmış ve kendi kategorisinde kaptanlığa kadar yükselmiş.3.5 yıl kadar bir süredir A takımla idmanlara çıkan Muhammet ilk A takıma çıktığı dönemde uygulanan ağır tempoyu kaldıramayıp dizinden ve kasığından sakatlıklar yaşamış. Fiziki açıdan oldukça kötü bir dönem geçiren Muhammet azmiyle bu dönemi atlatmış ve geçen sezonun başında geçirdiği hazırlık dönemi kampıyla tam olarak hazır hale gelmiş ve A takımla maçlara çıkmaya başlamış.muhammet-demir.jpg
Muhammet genç milli takımlardada da sürekli kaptanlık yapmış bir futbolcu. Henüz 16 yaşındayken Milli Takımlardaki bu performansı Chelsea ve West Ham scoutlarını etkilemiş ve transfer teklifi almış. Bursaspor yöneticilerinin henüz erken olduğu dolayısıyla veto ettiği bu karar Muhammet için belki de bir dönüm noktası olabilirdi. Buna rağmen çalışmalarına ciddi bir şekilde devam eden Muhammet geçen yıl çok olmasa da Süper Lig maçlarında boy gösterdi. Yıllardır Türk futbolunun sıkıntısını çektiği komple forvet oyuncusu eksikliğimizi bir kaç yıl içerisinde Muhammet doldurabilir. Sürati ve fiziki olarak güçlü olmasının yanında, kafa toplarına hakim ve çabuk bir oyuncu Muhammet. Pozisyon olması, doğru koşuları ve sürekli oyunun içinde olmaya çalışması da önemli özellikleri. Türk futbolcularının kanayan yarası olan fiziki dezavantajlar Muhammet'in sakatlıklarına rağmen onda gözükmüyor diyebilirim yaşına göre oldukça iyi durumda. Son vuruşlarda da oldukça iyi diyebilirim. Şu an görünen sorunu sakatlıklardan sonra kendisine güven konusunda biraz problemli olması. Henüz 18 yaşında olduğunu düşünürsek bu sorunu da aşacağına inanıyorum. Sercan'ın olası bir Avrupa transferiyle de Muhammet onun yerini layıkıyla dolduracaktır. Tabii ki benim tercihim tam zamanıyken Galatasaray'ın onu alması yönünde. Rijkaard ve Neeskens gibi iki adamın elinde Muhammet'in çok kaliteli bir golcü olacağına şüphem yok. Bu yüzden en kısa zamanda Muhammet'i almak için nabız yoklamalıyız.Künye :

Doğum Tarihi : 1992

Boy : 1.75

Mevki : Forvet
 
Cevap: Muhammet DemirNamık,eline sağlık analiz için ama bu oyuncu Sercan'dan daha yetenekli ve Bursa bu çocuğu bize yedirmez.Yine de eline sağlık aga :)
 
Cevap: Muhammet DemirMilli takımlarda çok iyi olmasına rağmen, gerek hazırlık maçlarında gerekse a takımda çıktığı bi kaç maçta vasattı
 
Cevap: Muhammet DemirNamık,eline sağlık analiz için ama bu oyuncu Sercan'dan daha yetenekli ve Bursa bu çocuğu bize yedirmez.Yine de eline sağlık aga :)Sene sonu sözleşmesi bitecek ondan dolayı bir umut diyorum Mert aklını çelebiliriz :)Milli takımlarda çok iyi olmasına rağmen, gerek hazırlık maçlarında gerekse a takımda çıktığı bi kaç maçta vasattıBu sezon başı hazırlık maçlarının birinde izledim ve beğenmiştim iyi durumdaydı. A takımla zaten fazla oynayamadı sonradan kısa sürelerde dahil oldu ve pek etkin olamadı. Bursaspor'un zorlu maratonunda bu sene daha çok şans bulmasını bekliyorum. A2'de maça çıktı ama A2'ye fazla bir oyuncu.
 
Cevap: Muhammet DemirRijkaard ve Neeskens gibi iki adamın elinde Muhammet'in çok kaliteli bir golcü olacağına şüphem yok. Bu yüzden en kısa zamanda Muhammet'i almak için nabız yoklamalıyız.Bu yönetim varken sene sonu ne Rijkaard kalır ne Neeskens..Oyuncuya gelince, bende Özgür Aşık'ın yazdığını duydum hakkında. Bursa'da kadroya girmemesi de sanırım bunu gösteriyor. Avrupada bu yaşta oyuncular takımlarında forma buluyor, bizde 20 olmadan güvenilmiyor oyuncuya. İnşallah o da forma bulamadan eriyip gitmez. Transferde bir katakulli yapamazsak, Bursa normal yollardan vermez bize bu oyuncuyu.. Kontratının bu sene sonu bittiğini hatırlatalım.
 
Cevap: Muhammet DemirBu yönetim varken sene sonu ne Rijkaard kalır ne Neeskens..Oyuncuya gelince, bende Özgür Aşık'ın yazdığını duydum hakkında. Bursa'da kadroya girmemesi de sanırım bunu gösteriyor. Avrupada bu yaşta oyuncular takımlarında forma buluyor, bizde 20 olmadan güvenilmiyor oyuncuya. İnşallah o da forma bulamadan eriyip gitmez. Transferde bir katakulli yapamazsak, Bursa normal yollardan vermez bize bu oyuncuyu.. Kontratının bu sene sonu bittiğini hatırlatalım.Bitmiyormuş maalesef. Uzatmışlar bir yıl TFF'de öyle yazıyor ben transfermarkt'ı baz alarak konuşmuştum. Muhammet'in şanssızlığı Bursaspor'un bu kadar yükselmesi. Sercan çıktığı zaman Bursa daha Süper Lig'e yeni çıkmıştı sanırım. O sezon oynamaya başlamıştı. Nunez transferi kötü oldu bu açıdan aslında bu noktada biz devreye girebiliriz işte. Alırsak şimdi alabiliriz, parlarsa Sercan mevzusuna döner.
 
Cevap: Muhammet DemirBitmiyormuş maalesef. Uzatmışlar bir yıl TFF'de öyle yazıyor ben transfermarkt'ı baz alarak konuşmuştum. Muhammet'in şanssızlığı Bursaspor'un bu kadar yükselmesi. Sercan çıktığı zaman Bursa daha Süper Lig'e yeni çıkmıştı sanırım. O sezon oynamaya başlamıştı. Nunez transferi kötü oldu bu açıdan aslında bu noktada biz devreye girebiliriz işte. Alırsak şimdi alabiliriz, parlarsa Sercan mevzusuna döner.Bitiyor hocam 31 Mayıs 2011.MUHAMMET DEMİR - Oyuncu Bilgi Ekranı Türkiye Futbol Federasyonu
 
# Muhammed DemirHerkesin malumu Türkiye'de iyi futbolcuyu mumla arar olduk.74 milyonluk Türkiye Cumhuriyet'inde saysan 5 tane kaliteli futbolcuyu sayamassın.Neyse konuya dönelim.Ben fazla bu scout işinden anlamam.Artislik yapacak halimizde yok:).Üstadalar affetsin ama bu Muhammed Demir'i burda önermedikleri, tanıtmadıkları için onları kınıyorum:) Neyse herkesin bildiği bir futbolcu zaten.Fazla söze gerek yok.Bence Türk futbolunun son yıllarda yetiştirdiği en iyi futbolcularından bitanesi.Serdar Aziz,Gökhan Töre ile beraber takımımızda görmek istediğim futbolcularından bitanesi.Bence daha çok parlamadan almalıyız.

Tam adıMuhammet DemirDoğum tarihi10 Ocak 1992 (19 yaşında)Doğum yeriAraklı, Trabzon, TürkiyeBoyu1,75 m (5 ft 9 in)MevkiiForvet[video=youtube;9P5QlVP4lq8]https://www.youtube.com/watch?v=9P5QlVP4lq8[/video]
 
Cevap: # Muhammed DemirBu adam ile ilgili analizi 2010 yılında yapmıştım ben, üzerinde konuşulmuştu hatta, bu bölümdeydi ama şimdi o konu nereye gitti bilmiyorum, bir ara konularda istem dışı bir kayma olmuştu muhtemelen yanlışlıkla başka bir bölüme taşındı. 16 yaşında ciddi bir sakatlık geçirdi o sakatlığı geçirmeseydi şu an daha iyi noktadaydı, yine de yavaş yavaş potansiyeline erişiyor.
 
Cevap: # Muhammed DemirBu adam 12 yaşında Trabzon'dan Bursa'ya gelmişti hatırladığım kadarıyla, Bursa alt yapısı ona yarardan çok zarar vermiş olabilir, hocalarının hatalarından talihsiz sakatlıklar yaşadı çünkü.Emre Pehlivan çok övülüyor ama ben çok şey beklemiyorum açıkçası, mesela Serkan Kurtuluş daha piyasaya çıkmadan Bursa'da çok ünlüydü, Sercan ve Volkan'ın esamesi okunmazken Serkan'ın adı çok dolaşıyordu ortalıkta ama şu an yokları oynuyor, bu adamların yeteneği yeterli değil, başarı için süreklilik gerek.
 
Cevap: # Muhammed DemirBursa alt yapısı bizim alt yapıdan daha iyi degil. Onlar genclerine daha fazla sans veriyor, fark bu.
 
Cevap: # Muhammed DemirBu adam 12 yaşında Trabzon'dan Bursa'ya gelmişti hatırladığım kadarıyla, Bursa alt yapısı ona yarardan çok zarar vermiş olabilir, hocalarının hatalarından talihsiz sakatlıklar yaşadı çünkü.Emre Pehlivan çok övülüyor ama ben çok şey beklemiyorum açıkçası, mesela Serkan Kurtuluş daha piyasaya çıkmadan Bursa'da çok ünlüydü, Sercan ve Volkan'ın esamesi okunmazken Serkan'ın adı çok dolaşıyordu ortalıkta ama şu an yokları oynuyor, bu adamların yeteneği yeterli değil, başarı için süreklilik gerek.
serkan kendine yazık edenlerden tamam sağbek değil bu adam ortasahada sağ kanat -sol kanat oynar ama sağbekken bile hücumdaki yeteneğinden konuşturabilirdi.arda sağbek oynarken nasıldı biliriz.emre pehlivanı bize karşı oynarken izledim. oldukça tekink ve hırslı .
 
Cevap: # Muhammed DemirCenk Tosun gözden biraz düşmüşken bir operasyon yapmak lazım aslındaAynen bro. Muhammet Demir'i falan geçelim şimdi 2-3 gol attı diye 10 milyonlar havada uçuşur yine. Cenk'i geçen sene çok izledim bu sene denk gelemedim pek ama havadan-yerden çok etkili bi adam. Neden oynamıyor bilmiyorum ama hazır piyasası düşmüşken kapmak gerek. Yerli olarak en iyi santrafor geçen seneki formu Burak'tan falan iyiydi hatırlıyorum. Topu alamıyolardı ayağından.
 
Üst Alt