Muhteşem Yüzyıl | Çarşamba | 20.00 | Show TV | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Muhteşem Yüzyıl | Çarşamba | 20.00 | Show TV

muhtesem-yuzyil-reyting.jpeg

Yapımcılığını TİMS Productions'ın üstlendiği, senaryosunu Meral Okay'ın yazdığı, yönetmenliğini Yağmur ve Durul Taylan'ın yaptığı dizi, 1500'lü yıllarda Kanuni Sultan Süleyman'ın tahta çıkmasıyla başlayıp Hürrem'le tanışmasının ardından 'Muhteşem Süleyman' ismini kazanma sürecini anlatıyor.

Fazla Tv veya dizi izleyen birisi olmadigimdan ilgimi cekmemisti bu dizi, yanliz samanyolu tv ve dincilerin bukadar tepki gösterdigine göre güzel bir dizi olucak kanatindeyim izlemem lazim :)

Cevap: Muhteşem Yüzyıl

Hayatı,at üstünde savaştan savaşa koşmakla geçen bir padişahın hayatını haremden ibaret sanan insanların yazdığı bir dizi..

Kendi ecdadını kötüleyerek matah bir şey yaptığını sanan zavallıların yeni reyting oyuncağı...

Daha dizinin 1 bölümü bile cikmamis , fragmanda izlediginiz 2-3 dklik görüntülürden ecdadini kötülüyen hayati haremde gecen bir dizi oldugunu anladiniz bravo....

halit ergenç olmamış bence diziyi daha görmeden deli olan samanyolu tv ye hayret ettim neymiş ecdada sövüyorlarmış sen kendi kanalındaki dandik dizilerinde kemalistlere kürtlere alevilere olmadık hakareti yap sonra utanmadan daha tek bölüm yayınlanmamış diziye hakaret et, neymiş haremi neden göstermişler sanki bütün o padişahları leylekler getirdi.

Aptalca bir dizi...

Kendi ecdadını sex-harem gibi gören zihniyetin ürünü...

Avrupa Kanuni'ye hayran iken içimizdeki soysuzlar Onu İçkici-Kadın düşkünü gibi gösterme gayretinde...

Milletimiz gereken tepkiyi gösterecektir...

Aptalca bir dizi...

Kendi ecdadını sex-harem gibi gören zihniyetin ürünü...

Avrupa Kanuni'ye hayran iken içimizdeki soysuzlar Onu İçkici-Kadın düşkünü gibi gösterme gayretinde...

Milletimiz gereken tepkiyi gösterecektir...

osmanlı da harem yokmuydu fragmanda içki içen padişah görmedim.mesela 4.murat hakkında ne düşünüyorsun merak ettim.

TİMS Productions zaten tamamen ülkeyi yozlaştırmak için çalışan bir kurum gibi.Her türlü ahlaksızlığı özellikle gençlere normalmiş gibi gösteriyor.Kavak Yelleri,Melekler Korusun gibi gençlik dizilerinin yanında bir de tarihe el atmışlar...

Show tv'den türk kültürüne, ananelerine, geleneklerine, tarihine uygun, saygılı bir dizi beklemek beyhudedir. Bu dizi de öyle. osmanlı padişahlarını kadın düşkünü vs. göstermek isteyenlere yazıklar olsun.

Haremi bilmeyen yok zaten, dizidede göstermelerinin bir sakincasi yoktur osmanli döneminde oglancilik bile vardi :eek:

Bu millet aski memnu gibi sapik bir diziyi izlemis onda ahlaki bozulmadiysa tvde erotik film yayinlasalar birsey olmaz artik :)

The Tudors, Spartacus gibi dizilerin tam anlamıyla çakması olmasa bile; adamlar bu diziden fikir yürütüp, Osmanlı dönemine göre uyarlamışlar gibi bir izlenim kazandım. Bakalım doğru muyum değil miyim; göreceğiz.

bi arada Gülben Ergen'in baş rolde olduğu bi dizi vardı. Resmen sarayın içinden başka bir tarihi yoktu sanki Osmanlı'nın.

Osmanliyi kötülüyen birsey göremedim dizide. Iyi para harcamislar kaliteli bir dizi . Padisahlarin haremden kiz alip odasina cagirdigini hepimizi biliyoruz, arablari rumlari saraylara doldurup onlara yetki verdiklerinide biliyoruz, Türk kültüründen uzak arab kültürünü benimsemis olmalarini biliyoruz, zaten hepsi bildigimiz seyler neden bukadar tepki gösteriliyor anlamiyorum...

Avrupalıların bile hayran kaldığı Efsane bir tarihimiz ve Kanuninin harika olaylarla dolu bir hayatı varken Ahlaksız Avrupalıların Hürrem Sultan ve Harem hakkındaki rüya ve kurgularından esinlenerek hazırlanmış bir dizi..

Burda 3-5 cahil harem filan diyorlar.Gidin araştırın bakalım Osmanlıda Harem neymiş.

Üst Alt