Muslera: "Bugün Fenerbahçe’nin bir hedefi yok ama bizden puan alabiliyor" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Muslera: "Bugün Fenerbahçe’nin bir hedefi yok ama bizden puan alabiliyor"

44302

Futbol Takımımızın, Fenerbahçe ile 1-1 berabere kaldığı karşılaşmadan sonra kalecimiz Fernando Muslera yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Fernando Muslera şunları söyledi:

“Bence değinmemiz gereken maçtan daha önemli bir konu var. Bugün ısınmaya çıkarken üzerimizde çok güzel tişörtler vardı. Can Bartu ve Metin Oktay’ın, iki efsanenin forma değiştirdiği kare vardı. Futbol bir spor, bunu unutmamamız gerekiyor. Ben buradan bütün Fenerbahçe camiasına ve Can Bartu’nun ailesine başsağlığı dileyerek başlamak istiyorum sözlerime. Onun kaybının Türk futbolunda çok büyük bir kayıp olduğunu hissedebiliyorum.

Burada üç puan almak bizim için çok önemliydi. Şampiyonluk yolundaki en önemli maçlarımızdan birine çıktık. Kesinlikle üç puan almamız gerekiyordu. Maçın genelinde iyi oynayan bir Galatasaray vardı. Özellikle rakibimiz 10 kişi kaldıktan sonra baskıyı arttıran bir Galatasaray vardı. Pozisyonları bulduk, pozisyonlara girdik ama son vuruşlarda istediğimizi yapamadık. Bu üç puanı kazanabilmemiz için son vuruşlarda daha etkili olmamız gerekiyordu. Fenerbahçe’nin oynadığı oyuna bakıyorsunuz, buldukları tek şans gol oldu. Yapacak bir şey yok. Şampiyonluk yolundaki çok önemli bir üç puanı alamadık ne yazık ki ancak yolun sonuna kadar devam edeceğiz. Biliyorsunuz 2021’e kadar kontratım var. Şampiyonluk yaşamadan bu kontratımı bitirmek istemiyorum.

Bakıldığı zaman kaderimiz şu an bizim elimizde değil. Bugün buraya üç puan parolasıyla gelmiştik. Üç puan alıp şampiyonluk yolunda önemli bir adım atmak istiyorduk. Bunu yapamadık. Kalan maçlarda mücadele edeceğiz. Kime karşı oynadığımızı çok da düşünmememiz gerekiyor. Bugün Fenerbahçe’nin bir hedefi yok ama bizden puan alabiliyor. Bu her maçta olabilir, herkese karşı olabilir. Yüzde yüz konsantrasyonla beraber kalan maçlarımıza devam edeceğiz. Futbolun güzelliği de burada zaten kimin nerede puan kaybedeceği belli olmuyor. Yolun sonuna kadar devam edip yolun sonunda mutlu sonla ayrılmak istiyoruz.”

galatasaray.org

Üst Alt