Muslera Özelinde Oyuna Pasla Başlayamama Sorunu! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Muslera Özelinde Oyuna Pasla Başlayamama Sorunu!

Bu saçma sapan bir ön yargı aslında, babam da sinirlendikçe hadi sok hemen pas at der böyle. Toplu defans yaparken Muslera topu tutunca herkes istiyor ki hemen soksun oyuna. Ama ileride kimse var mı, boş mu diye gören olmuyor genelde (tv'den izleyenler için diyorum çünkü kamera Muslera'yı gösteriyor o an). Bir de stoperler ve Donk falan hiç güven vermiyor bu konuda, genelde top istemek yerine rakibin arkasına giriyorlar zaten, ya da alsalar bile yan pas, geri pas ya da şişirme yapıyor onlar da.

Eliyle veya ayağıyla pas attığında sahadaki çoğu futbolcudan daha isabetli atıyor.

edit; Şampiyonluklarda payının büyük olduğunu bile bile, daha geçen gün bile bir ton güzel kurtarış yaptığını göre göre, gelip böyle bir konuyu gündem yapmak... Bilemedim. Muslera'yı sevmemek de apayrı bir dünyaymış harbiden.

Son düzenleme:
Muslera'nın ayağı kötü, daha doğrusu dengesiz bir iyi atıyor iki çok kötü atıyor.

Nagatomo'ya çokça elle attığı top var, defans adamının da hızlıca çıkması lazım bunu bir tek Naga yapıyor.

fatih hoca'nın ileri atılan uzun topta eren'i kullanmak istediği çok açık. muslera eren'i hazır gördüğü anda uzun oynuyor,arkadan garry sekmesini bekleyip koşusuna başlıyor. dikkatli izleyenler çalışılmış birşey olduğunu anlayacaktır. muslera'yı bu konuda eleştirmek yanlış çünkü gerektiğinde zaten yan taraftakilere gayet iyi aktarıyor.

Fernando katılınca takıma dikkat ettim daha rahat pna pas veriyor. Hatta stoperlerin de onu bulacağını düşündüğünden midir nedir onlara bile kısa veriyor.

Bu arada Garry'e attığı pasla bu başlığı selamladı :)

Bunun kalecinin tercihi olduğunu düşünen saflar var mı aramızda çok merak ettim?

Ft diyodur.Bi bildiği de vardır merak etmeyin

Artık can sıkmanın da ötesine geçmedi mi bu sizce de arkadaşlar? Ya her maç aynı şeyi yapar mı bir kaleci? Önde olsak da geri de olsak da aynı şey. Neden takımda hızlarıyla bilinen futbolcularımız çokken oyunu hızlı başlatmıyor sizce? Normal pozisyonların sonrasında bekle tamam da kornerlerde rakip takım 10 kişi çıkıyor adam yine de başlatmıyor oyunu. Video analizi de yapardım tek tek ama vaktim yok şu an herkes görüyor ama neden Fatih Terim uyarmıyor ki? Tam Porto maçında harika kurtarışlarıyla mest oluyorum, oyunu 15 saniye geç başlattığında kriz geçiriyorum, hiç sahaya yayılmamışlar, pas atacak adam yok demeyin. Yoksa ortasahada Ndiaye gibi bir adama ver direk degaj vurma, o hızlıca dikine çıkıp kanatlara hemen aktarabilir. Sorun değil ilk anda olmaması ya da kötü degaj kullanması.

images.jpg

Üst Alt