Muslera, Taffarel ve Mondragon'dan İyi Mi? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Muslera, Taffarel ve Mondragon'dan İyi Mi?

Cevap: Muslera, Taffarel ve Mondragon'dan İyi Mi?

Mondragon aşırı vasat kaleciydi.Taraftarımız arasında onu bu kadar popüler kılan nedir çözemedim yıllardır

Cevap: Muslera, Tafo ve Mondi'den iyimi?

banada simdilik oyle geliyor gerçi, muslera bir iki sene daha kalirsa. cl'de bir ikinci tur + bir sampiyonlukla rahat geçer Mondi'yi.

Aynen hacım Muslera yı elde tutabilirsek ve Tafi ile çalışmaya devam ederse sıralamayı baştan aşşağıya değiştirir.

Gerçi Tafi'yi geçmesi benim için zor olacak adamın imkansızları kurtarmasından yaptığı asistlere kadar o efsanevi performansı hala gözlerimin önünde.

Mondragon'u çok küçümsüyoruz bence deplasmanda 0-0 biten Liverpool maçındaki reisliği hala hafızamdadır.

Muslera bu formunu devam ettirirse herkesi geçer. Yine de yetenek olarak genel sıralamaya katılıyorum Taffarel-Muslera-Mondragon.

HERKES RAHAT ETSİN

Ama, esas kahramanı en sona bıraktım. Beckenbauer, Mondragon için, ‘‘Şu anda dünyanın en iyi kalecisi’’ demişti. Bu sözlerine Liverpool'un resmi yayın organında da yer verilmişti. Beckenbauer'den daha fazla futbol bilmiyoruz herhalde. Mondragon, dün gece G.Saray'ın kazandığı büyük başarının en büyük mimarıydı. En azından 7-8 pozisyonda gözlerimi kapadım. Mondragon, gözümü her açışımda beni sevindirdi.

Mondi nin kaleciliğini unutmayın bukadar küçük görmeyin derim sadece yukarıdaki alıntı değil adam bu topraklara ayak basmış en özel kalecilerin başında geliyor.Neden gider gitmez hakkında herşey unutuldu çözemedim.

Şu an için bu kıyaslamayı yapabileceğimizi söyleyemem.Öncelikle Musleranın seneye şampiyonlar liginde kalemizi koruması gerek.

Mondi uzaktan gol yemezdi. Tüm Maradona'lar bir araya gelse vursa mondi çıkarırdı oradan o vuruşu.

mondragon mukemmel bir kaleci degildi. adamin lakabi ucan okuz. TR sempatikligi ve duygusallıgı sayensin tutundu. mondragonu bana anlatma. sadece standartı olan bir kaleciydi ne ustune cıkar ne altına inerdi. cok severdim hala severim adamdir o ayri. muslera gibilere yetenek diyoruz.

Cevap: Muslera, Tafo ve Mondi'den iyimi?

Aynen hacım Muslera yı elde tutabilirsek ve Tafi ile çalışmaya devam ederse sıralamayı baştan aşşağıya değiştirir.

Gerçi Tafi'yi geçmesi benim için zor olacak adamın imkansızları kurtarmasından yaptığı asistlere kadar o efsanevi performansı hala gözlerimin önünde.

Muslera'nin Tafi'yi geçmesi için avrupa'da efsanelik bir maç çikartmasi gerekir. 'ki o kadar kalirmi Muslera? Sanmiyorum ben.

Taffarel bambaşka idi. Mondi de süperdi. Muslera bunların ortalarında gibi şimdi.

Ama şunu bilelim ki Dünyanın en iyi 5 kalecisinden birine sahibiz. Neuer'den Casillas'dan nesi eksik?

Bir tane maç getirip iyi kaleci demek olmaz.Mondinin ne doğru dürüst bir milli takım kariyeri var ne de Galatasaray hariç klüp kariyeri.Hatta o yıllarda Galatasarayın en başarısız yıllarındandır

Yanlış karşılaştırma olmuş. Hepsinin ayrı yeri var. Bazı oyuncuları kıyaslamak onlara yapılmış haksızlıktır.

Üst Alt