Muslera, transferinden dolayı çok mutlu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Muslera, transferinden dolayı çok mutlu

216986_259117634104947_233346183348759_1268116_6910853_n.jpg

Aslan'ın yeni file bekçisi Fernando Muslera, “Transferimden dolayı çok mutluyum. Türkiye'de yeni bir başlangıç yapacağım. Fatih Terim'le çalışacak olmak ise büyük bir zevk” dedi.

Güney Amerika’nın en önemli futbol organizasyonu Copa America’da finale çıkmayı başaran Milli Takımı’nın buralara kadar gelmesinde büyük pay sahibi olan Muslera, Galatasaray’la ilgili düşüncelerini, takımı takip eden Ultimas Noticias Gazetesi muhabiri Pablo Gobba Honnay'la paylaştı. Muslera, “Transferimden dolayıçok mutluyum. Türkiye benim için yeni bir başlangıç olacak. İtalya’da uzun yıllar futbol oynadıktan sonra, bambaşka bir ülkede kariyerimi sürdüreceğim için heyecanlıyım” dedi.

‘İstikrar açısından önemli’

Sarı-Kırmızılı ekibin sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın en önemli markalarından biri olduğunu dile getiren 25 yaşındaki file bekçisi, “Fatih Terim ile birlikte çalışmak büyük bir zevk olacak. Başta bana verilen kontratın süresinin kısalığından dolayı anlaşamamıştık. Ancak 5 yıllık sözleşme, geleceğim ve istikrar açısından çok önemliydi. Hem maddi hem de manevi açıdan doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Copa America’yı kazanıp, ardından tatilimi yaparak, moralli bir şekilde yeni takımıma katılmak istiyorum” açıklamasını yaptı.

Muslera, geleneği sürdürecek mi?

Cim Bom’un son bombası Fernando Muslera, Galatasaray tarihinin en pahalı kalecisi ünvanını ele geçirdi. Şimdi tüm camia, Sarı-Kırmızılılar’ın geçmişinde önemli yer tutan Taffarel ve Mondragon gibi, Muslera’nın da büyük başarılar kazanmasını bekliyor. Brezilyalı Taffarel, Fransa’da düzenlenen 1998 Dünya Kupası’nın oynandığı esnada Galatasaray’la anlaşmış ve üç sezon boyunca yaşanan zaferlerde önemli pay sahibi olmuştu. Kolombiyalı Mondragon da tam 6 sezon kaleyi korumuş, birçok karşılaşmada efsanevi performanslara imza atmıştı. Copa America’daki kurtarışları üzerine, Ahtapot lakabı takılan kalecinin transferini sevinçle karşılayan taraftarlar, Muslera’nın Güney Amerikalı diğer kalecilerden bayrağı devraldığını ifade ediyorlar. Yöneticiler de, Uruguaylı’nın aynı başarı geleneğini sürdürmesi gerektiğini belirtiyorlar.

Cevap: Muslera, transferinden dolayı çok mutlu

Transferimden dolayı çok mutluyum.

Bizde çok mutluyuz,uzun bir aradan sonra iyi bir kaleciye sahip olduk.Umarım bu performasını devam ettirerek,başarılarımız da büyük pay sahibi olursun.

Eğer Muslera şu performansını sürdürürse biz de tam 10 yıl 35 yaşına kadar oynar. Biz de rahat ederiz.

"Başta bana verilen kontratın süresinin kısalığından dolayı anlaşamamıştık. Ancak 5 yıllık sözleşme, geleceğim ve istikrar açısından çok önemliydi."

Bu cümle benim içimi rahatlattı. 1 sene şampiyonlar liginde adam akıllı oynayıp gelen ilk teklifte kaçacak diye korkuyordum açıkçası.

Buyuk takim kalecide baslar, arti Muslera'nin verecegi guven, bizim defans hattinin oz guvenini 3 kat artirip son 2 yildir gosterdileri performansinin cok ustune cikacagina eminim.

Sampiyonlar ligine katilma adina cok buyuk bir hamle yaptik.

"Ruffier daha yhaaaa xD" diyenlere Ruffier'le kıyaslanmayacak bir kaleci olduğunu gösterecek reis.

defans yüzünden gol yediğinde hemen gönderelim diyenler çıkmazsa güzel olur

Valla açıklamaları çok güzel.Aklı başında işinin bilincinde biri gibi duruyor.Bence uyum sorunu yaşamayacak bir kişilik gibi duruyor.Umarım güzel günleri hep beraber uzun yıllar yaşarız.10 sene kaleci sorunumuz olmaz.Tabi 35 yaşında futbolu bırakırsa :D Van Der Sar gibi 40 42 yaşına kadar oynarsa eğer içimizden biri olur...

mondragona nasıl sabrettiysek fener macında 6 şutla 6 gol yediğinde bunada sabretmek lazım

"Başta bana verilen kontratın süresinin kısalığından dolayı anlaşamamıştık. Ancak 5 yıllık sözleşme, geleceğim ve istikrar açısından çok önemliydi."

Bu cümle benim içimi rahatlattı. 1 sene şampiyonlar liginde adam akıllı oynayıp gelen ilk teklifte kaçacak diye korkuyordum açıkçası.

1 sene ŞL de oynasın. 15-20 M € Bonservis versinler satalım:)

Üst Alt