Muslera'nın Nefis Kurtarışı


Son derece temposuz ve pozisyonsuz geçen 90 dakikanın uzatmaları oynanıyordu... Ancak 90+2'de az kalsın herşeyiyle 0-0 kokan bu maçın kaderi değişiyordu... İşte Ali Tandoğan'ın gelişine çaprazdan çektiği nefis şut ve Muslera'nın nefis kurtarışı...[video=youtube;MwM6YrsL16I]https://www.youtube.com/watch?v=MwM6YrsL16I&feature=player_embedded[/video]
 
Cevap: Muslera'nın nefis kurtarışıGüzel bi frikik organizasyonu olmuş, tebrik etmek lazım.

Muslera'nın kurtarışı zaten mükemmel. O dakikaya kadar kalesinde tehlikeli pozisyon görmeyen kaleci gol yemeye müsaittir, ama Muslera iyi kaleci olduğunu bir kez daha kanıtladı.Ama o şutu rahatlıkla tutabilirdi, kornere atmazdı eğer elleri büyük olsaydı :sad007:
 
Cevap: Muslera'nın nefis kurtarışıali tandoğan hayatının golünü atıyordu az daha :Dtop aliye giderken pozisyon alışı çok iyiydi
 
Cevap: Muslera'nın nefis kurtarışımuslera çok iyi kaleci ama bu kurtarışı da abartmamak gerekiyor. aynı musleranın yediği hatalı goller de çok. milli takımdaki performansının yarısına ulaşırsa yeter bize.
 
Cevap: Muslera'nın nefis kurtarışıArtık kalede yaşadığım o geçen seneki tedirginlik yok. Rahat rahat izliyorum maçı. Refleksleri çok iyi muslera'nın. Aynen devam eder inşallah.
 
Cevap: Muslera'nın nefis kurtarışıKızmayın ama abartılacak bir kurtarış değil. O şutu kurtarmayacak kalecinin de kalede durmasının manası yok.Tabii bugüne kadar sürekli abuk subuk gol yiyen kaleciler gördüğümüz için kalecimizin böyle kurtarış yapınca da sevinilmesi normal.
 
Cevap: Muslera'nın nefis kurtarışıKızmayın ama abartılacak bir kurtarış değil. O şutu kurtarmayacak kalecinin de kalede durmasının manası yok.Tabii bugüne kadar sürekli abuk subuk gol yiyen kaleciler gördüğümüz için kalecimizin böyle kurtarış yapınca da sevinilmesi normal.Bazi kurtarislar var cok guzel gibi gozukuyor fakat gol oldugunu var saydigimiz da yuzde 95 kaleci hatasi oluyor bu da oyle bir kurtaris . Mukemmel cikarmis gibi duruyor ama dusunuldugunde bu topu cikaramasa kolunun yanindan neredeyse ustune gelen topu yemis dicektik . Onur Kivrak soylemisti cok da guzel soylemisti . Onur, "Şenol Güneş'in sizin arkanızda olduğunu bilmek çok büyük bir avantaj ve moral kaynağı. Dezavantajları ise sonuç olarak o da bir kaleci. Tribünlerde iyi gözüken bir kurtarışın kolay olduğunu o biliyor. Yani her şeyi benim gözümle görebiliyor" diye konuştu.
 
Cevap: Muslera'nın nefis kurtarışıBazi kurtarislar var cok guzel gibi gozukuyor fakat gol oldugunu var saydigimiz da yuzde 95 kaleci hatasi oluyor bu da oyle bir kurtaris . Mukemmel cikarmis gibi duruyor ama dusunuldugunde bu topu cikaramasa kolunun yanindan neredeyse ustune gelen topu yemis dicektik . Onur Kivrak soylemisti cok da guzel soylemisti . Onur, "Şenol Güneş'in sizin arkanızda olduğunu bilmek çok büyük bir avantaj ve moral kaynağı. Dezavantajları ise sonuç olarak o da bir kaleci. Tribünlerde iyi gözüken bir kurtarışın kolay olduğunu o biliyor. Yani her şeyi benim gözümle görebiliyor" diye konuştu.
üstüne gelmesi birşeyi degiştirmez. okadar yakında 113 kkm le gelen topu her kaleci cıkaramaz bana göre. bu reflkestir. her kalecinin refleksi bölyle olmaz.
 
Cevap: Muslera'nın Nefis Kurtarışıİnşallah 15 yıl kalemizi korur. 40 yaşına kadar. Para için hiçbir zaman gözden çıkarılmamalı. Efsane olacak Muslera.
 
Üst Alt