GSC Haber Mustafa Cengiz 108 Gün Sonra Stadyumda Olacak


42730

TFF Yönetim Kurulu'nun 28.02.2019 tarih 111 Sayılı toplantısında, Futbol Disiplin Talimatı'nda değişiklik yapılmasına karar verildi. Talimat, TFF'nin resmi internet sitesi TFF.orga'da 01.03.2019'da yayınlanarak bugün yürürlüğe girdi.

Talimatnamenin 97/3 sayılı maddesi şu şekilde değiştirildi:

"MADDE 97 – HAK MAHRUMİYETİ CEZASI

(1) Hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılan kişiler, futbol müsabakalarına iştirak edemez,hakemlik, temsilcilik, gözlemcilik, saha komiserliği yapamaz, TFF veya kulüp yöneticisi, idari
ve teknik görevlisi olarak müsabakalarda görev alamaz, kulüp mensubu olarak futbolla ilgiliidari, sportif veya sair hiçbir faaliyette bulunamaz ve stadyumlara giremez.

(2) İki sezon arasında geçen dönemler hak mahrumiyeti cezalarının infazında hesaba katılmaz.

(3) Kulüp başkanlarının aldıkları hak mahrumiyeti cezası, kulübünün resmi müsabakalarında,protokol tribünü hariç stadyumlara girmelerine engel olmaz."

Böylece Mustafa Cengiz 108 gün sonra bir Süper Lig maçında stadyumlardaki yerini alabilecek.Galatasaray yöneticisi Özgür Savaş Özüdoğru,Mustafa Cengiz'in Pazar günkü Erzurumspor karşılaşmasını Erzurum Kazım Karabekir Stadyumu locasında takip edeceğini açıkladı.Mustafa Cengiz'in protokol tribününe giriş yasağı ise 42 gün sonra bitecek.

 
Bu haberi paylaşan yönetici de bunu paylaşıp silmiş.Profilinde görünmüyor şimdi.Bugünkü Kulüpler Birliği açıklaması ve bu talimat değişikliğiyle bizimkilerin ağzına bir parmak bal mı çalındı acaba TFF seçimleri için.
Federasyon başkanı seçimi olacağı için bu tarz bir şey yaptılar kesin.
Senin dediğine ek olarak böyle bir gelişme de oldu.
 
Son düzenleme:
Üst Alt