🎗Mustafa Cengiz - Sayfa 59 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

🎗Mustafa Cengiz

Saglanamaz kesinlikle . Ben hep bir sey yazdim durdum , flood yapar gibi yazdim hatta

Hem satip hem almayip hem de basarili olmamiz gerekiyor diye

"Ama oyle sey mi olur yaaa" gibi mesajlar geliyor bazen

Iyi de bana ne ? Ben durumu tesbit ediyorum , yaratan ben degilim bu sacma mecburiyeti

Sinan mantığında hata var. Bu kadar almış olmamıza rağmen kıl payı şampiyon olduk ve tek bir oyuncu satabildik, onun da bize gelişi zaten yüksek idi.

Sadece satıp almayarak bir noktadan sonra artık ne satacak oyuncu kalır elinde, ne de başarı ve başarı ile gelir getirecek bir takım. Bizim kelepir ligimizde bile senin kadro mantığın ile başarılı olunamayacağını defalarca Galatasaray özelinde yaşadık.

Önemli olan bunun dengesini sağlamak, otuz yaş üstü adamlara milyon euro bağlamak doğru yol değil. Doğrusu Henry gibi potansiyel vaad eden oyuncuları bulmak, yerli veya yabancı. Bu çarkı bir döndürmeye başlaya bilsek, hem devamlı satış yapabiliriz, hem de devamlı rekabetçi bir takım oluruz.

Ona bir şey demiyorum ama mecbur olunan olduğuna katılmıyorum, çünkü senin dediğinin ömrü kısa olur. Bir yerde duracak olan bir çark bu. Sat ama hiç alma, elde satacak oyuncu kalmayınca? Alınmalı ama mantıklı alınmalı, bugün Feghouli, Gomis, Belhanda, Mariano, Maicon gibi bonservisleri, maaşları veya yaşları yüksek olan oyuncuları değil.

Sen şimdi Maiconu satsan ne olacak? Kaca satacaksın, 9-10 milyon? Bu adam sana zaten kaca geldi? Yine aynısı Belhanda için geçerli hatta Gomis için bile geçerli imza parası sebebi ile. Belki bir tek Feghouli ama ona bile şu an ortada olan hali ile kim ne kadar verir?

Ama sen Rodriguez gibi, Henry gibi oyuncuları patlama yapmadan bulup alırsan, alt yapıdan da çıkarmaya başlarsan ömrü uzun olan bir çark dönmeye başlar.

Ben gecen senenin basinda bu transferleri elestirdigimde aynilarini soyledim . Ama herkes lazimdi mecburdu dedi

Sansa belhanda maicon feg iyi oynamadi da kismen hakli ciktim , cunku millet de artik inandi asiri ucretler verildigine

Ama ben iyi de kotu de oynasalar ayni dusunecegim diye pesinen soyledim cunku harika adamlar da olsa GS nin 7-8 tane adama bu bonservis ve senelikleri verecek butcesi yok

Boşuna tartışıyorsunuz sportif başarı gelmediği an direk seçim muhabbetine girilecek

Bizim taraftarda sabır 0 gerçi genel olarak Türk seyircisi öyle

Saglanamaz kesinlikle . Ben hep bir sey yazdim durdum , flood yapar gibi yazdim hatta

Hem satip hem almayip hem de basarili olmamiz gerekiyor diye

"Ama oyle sey mi olur yaaa" gibi mesajlar geliyor bazen

Iyi de bana ne ? Ben durumu tesbit ediyorum , yaratan ben degilim bu sacma mecburiyeti

Herkes küçülmek zorunda. Kadro mühendisliği çok mühim. İyi yapıp ıskartaları eleyerek, yaşları düşürerek, bonservis vermeden fazla mücadeleci kadrolar kurmak lazım.

3 senede 2 şampiyonluk alabilirsek bu kapsamda, toplam maaş skalasını da maç başılar ile 48 Milyon'dan 30-32 Milyon bandına indirip borçlar azalmaya başlar.

Linnes, Onyekuru gibi transferler yapıp bu isimlerin iyi olanlarını kadromuza katmalıyız. Talisca gibi kiralıklar da kovalanmalı. 30 yaşını geçen oyuncular ile bol sıfırlı kontratlar dönemi sona ermeli. Maksimum 1 tane olur, o da Drogba, Hagi gibi tartışması olmayan lider bir isim olursa.

Bak yine tam doğruları konuşmuyorsun, işi kendine artı puan yazmak için. Bu bahsettiğin isimler düştüğünde kimse bu paraların verileceğini bilmiyordu.

Açıklandığı vakit ise bayağa sert ve sayı olarak çok tepki oldu. Çoğunluk bu sözleşmelerin başımıza iş açacağını dile getirdi, özellikle şampiyonluk gelmez ise.

Evet kadro revizyonu gerekli idi ve önceki sezonlar bu hususta yanlışlar, doğrulardan çok daha fazla olduğu için geniş çaplı yapılmak zorunda kalındı. Ancak, bir iki tanenizin iddiasının aksine, çoğunluk bu paralara transfer istemedi ve bunu rakamları öğrenince çok sert bir şekilde dile getirdi.

Yine bugün kimse yüksek maliyetli oyuncular istemiyor. Takımın eksik olan bir iki noktasına akıllı hamleler bekliyor, çünkü bu takım geçen sezon kıl payı şampiyon oldu ve bu sene CL yüzünden yükümüz daha da ağır. Olamaz isek, bu ağır sözleşmeler seneye de sırtımızda olacağı için gelir gider dengesi yine sekteye uğrayacak.

Bu bahsettiğim iki üç takviye bir takıma her sezon yapılmalı. Böylece geçen sezon transferler öncesi gelinen noktaya gelinmez, ortada artık bir takım kalmamış idi, hem de yaşı genç, potansiyeli olan oyuncular olur ise takımın yaşı git gide yükselmez ve bana göre o bahsettiğim çark devamlı döner.

En onemlisi su , sende eren ve gomis var , forvet bakmayacaksin , o luksun yok

Selcuk donk fernando var , 6 numara 8 numara var sende , almissin artik para oduyorsun , bunlari kulubede tutup tekrar para harcayip birini alamazsin

Bizde 4 senelik sozlesme yap , ilk sene begenme , adami da yollayama , uzerine bir tane daha al ...

Bunu yapamazsin iste ffp varken artik

Iste o 2-3 takviye nagatomo bonservisi , mugdat alternatifi , onyekuru kumari ile yapildi

Hareket kabiliyetimiz bu kadarina elveriyor demek ki

Hele terim gibi transfer delisi bir adam bile bu duruma saygi duyuyorsa bize de aynisini yapmak duser

Aciklanan finansal tablodan sonra baskanin dogru yolda oldugunu bir kez daha gördük

Umarim finansal konu da bozmadan ayni sekilde devam eder

Hoca her daim böyle idi ama her seferinde de eksikleri dile getiriyor. Neyse, ne desem boş. Bir sezon şampiyonlar ligine katılım ile gelir gider farkının düzeleceğine inanacak kadar güzel bir rüya görmüyorum, o kadar derin ve huzurlu bir uykum yok. Tek ümidim Fatih Terim, böyle sorunlar yumağı bir kadro ile ve geçen sezona göre ekstra yük ile şampiyon yapar ise Fatih hoca yapar. Bu takım en az iki sezon daha şampiyon olamaz ise FFP ile ilgili kısıtlamaları yerine getirilebileceğine inanmıyorum.

Öyle zararı bir kaç trilyon azaltma ile hiç bir yere varamazsın. Kol gibi döviz bazlı sözleşmeler duruyor ve bir kaç sezon daha duracak, sırf bunu göz önünde bulundurup, şu bir hafta içinde döviz kurunun ne denli hızlı arttığını da işin içine katar isek, bunu anlamak mümkün.

Son düzenleme:
Birkaç hafta içinde transfer yapılmazsa Fatih terim yönetimi dolaylı da olsa hedef gösterir , huzursuzluk çıkar yönetimden de Fatih hocayı istemeyen kesin vardır içten içten bizi oymaya başlarlar yine.

Bu statükocular hiç değişmez Galatasaray’da hoca gider bunlar baki kalır.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bukadar gelir ile hala zarar etmis bulunmak dayiz. Artik hazir gelen paralarla bu tekne yürümüyor. Sonucta sokaktan gelen her kisi bu sekilde bir külübü yönetir. Extra gelir elde etmek icin bu zamana dek ne yapti bizim yönetim? Sirf taraftar kampanyasi baslatti baska birseyini görmedim. Sampiyon olamasaydik halimiz ne olurdu onu merak ediyorum. Malesef bu yönetim de bu isi beceremiyecek. Nezaman kendi sirketini yönetti gibi külübü yönetecek bir baskan gelir ancak ozaman galatasaray düzlüge cikar. Yoksa ahmet gelmis mehmet gitmis hic birsey fark etmez. Sirf kendi reklamlarini yapip sahsi islerini galatasaray üzeri düzeltip kendilerini zengin ederkene galatasaray fakirlestirmek vicdansizlik dir. Basta dursun olmak üzere galatasaray sayesinde ceplerine para dolduran larin allah belasini versin

SM-G935F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bugünkü kur artışıyla ayağına altın fırsat geldi çıkıp dese ki;

1) Süper Kupayı zam isteyen futbolcular yüzünden kaybettik hepsini gönderiyorum diye araya masum ama yüksek maaş alanları da katar taraftarın önüne atar

2) Şampiyonlar Ligine parası için girdik sonuncu olsa da problem değil bu sene memleket olağanüstü halde

3) Türkiye Kupasına gençlerle çıkacağız

4) Ligde de hedefimiz seneye Şampiyonlar Liginde gruplardan çıkabilmek için ilk 2'ye girmek...

5) Transfer yok eldeki katkı vermeyenleri temizleyeceğiz...

6) Kalan Locaları da üyelik karşılığında başkanlık kontenjanımı kullanarak satıyorum

7) Kombineleri sattık isterseniz sezon maçlarına da gelmeyin maç günü hasılatımız sıfır olsun

8) Mechandising gelirleri de düşerse düşsün biz Mağazacılık AŞ'yi Sportif AŞ'den Derneğe devrediyoruz

9) Galatasaray TV'yi de 2019 Nisan'ın ihale süresi bitince kapatacağız

10) Amatör şubelerin bir kısmını kapatıyoruz

11) Bu sezon 2 hedefimiz var net borcumuzu 300 trilyonun altına çekmek ve ligde ilk ikiye girmek yani sezonu 2.bitirip kupasız da bitiririz....

Bu sene bizim Kurtuluş Savaşımız dese tüm rakiplerimiz çökerken biz şaha kalkarız...Ama o cesaret başkanın tıynetinde yok maalesef devlet memurluğu ataleti var...

Bugünkü kur artışıyla ayağına altın fırsat geldi çıkıp dese ki;

1) Süper Kupayı zam isteyen futbolcular yüzünden kaybettik hepsini gönderiyorum diye araya masum ama yüksek maaş alanları da katar taraftarın önüne atar

2) Şampiyonlar Ligine parası için girdik sonuncu olsa da problem değil bu sene memleket olağanüstü halde

3) Türkiye Kupasına gençlerle çıkacağız

4) Ligde de hedefimiz seneye Şampiyonlar Liginde gruplardan çıkabilmek için ilk 2'ye girmek...

5) Transfer yok eldeki katkı vermeyenleri temizleyeceğiz...

6) Kalan Locaları da üyelik karşılığında başkanlık kontenjanımı kullanarak satıyorum

7) Kombineleri sattık isterseniz sezon maçlarına da gelmeyin maç günü hasılatımız sıfır olsun

8) Mechandising gelirleri de düşerse düşsün biz Mağazacılık AŞ'yi Sportif AŞ'den Derneğe devrediyoruz

9) Galatasaray TV'yi de 2019 Nisan'ın ihale süresi bitince kapatacağız

10) Amatör şubelerin bir kısmını kapatıyoruz

11) Bu sezon 2 hedefimiz var net borcumuzu 300 trilyonun altına çekmek ve ligde ilk ikiye girmek yani sezonu 2.bitirip kupasız da bitiririz....

Bu sene bizim Kurtuluş Savaşımız dese tüm rakiplerimiz çökerken biz şaha kalkarız...Ama o cesaret başkanın tıynetinde yok maalesef devlet memurluğu ataleti var...
Uğur, birinci paragrafı okudum, orada bıraktım çünkü bir sorum olacak. Bu oyuncuları nasıl göndermeyi düşünüyorsun?

Üst Alt