Mustafa Cengiz: "CAS'ta davayı kazandık!" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Cengiz: "CAS'ta davayı kazandık!"

41753

Başkanımız Mustafa Cengiz, bugün saat 14.30’da GSTV’de CAS kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkanımızın açıklamaları şu şekildeydi:

Mustafa Cengiz: "24 Ocak'ta görevi devraldım, 25 Ocak'ta UEFA ile görüştüm. Bir strateji konuştuk. 147 milyon euro zarar ettiğimiz için kesinlikle men cezası alacağımızı söylemişlerdi. Biz onlardan 4 ay süre istedik, iyi yola gireceğimizin sözünü verdik."

Cengiz: "Neredeyse her ay sunumlar yaptık. Bizi sürekli denetlediler ve sonuçta bize 13 Haziran 2018'de 4 yıllık bir yapılandırma anlaşması yaptılar. Bu anlaşmayla birlikte Galatasaray, men cezası yemekten kurtuldu."

Cengiz: "Buna çeşitli çevrelerden şiddetli tepki geldi. Galatasaray'ın bu kadar çok zarar etmesine rağmen bu kararın çıkmasına üst yargı mercii itiraz etti. Türkiye'den de sağ olsunlar bu komiteyi aleyhimize çok beslediler."

Cengiz: "Binlerce mail, fax gitti. Bu komite, bize tanınan 4 yıllık anlaşmayı bozma hakkına sahip. Komite bize karşı olmasına rağmen bizim yeniden yargılanmamızı istedi. Biz bundan rahatsız olduk."

Mustafa Cengiz: "Biz bu yeniden inceleme kararına CAS'ta itiraz ettik ve davayı kazandık."

Cengiz: "Komitenin yeniden yargılanma kararı reddedildi. Böylece yeniden yapılandırma anlaşmamız devam edecek."

Cengiz: "UEFA'ya yazılı, kapalı kapılar ardında ya da dostluklarıyla bizi düzenli olarak şikayet ederek bizim mücadele azmimizi yüksek tutan kişilere özel teşekkür ederim."

Cengiz: "Benim rakibimin güçlenmesi beni güçlendirir. Eğer benim güçlü bir kültürüm, geleneğim varsa, rakibimin gücü beni yüceltir."

Cengiz: "Rakiplerimiz artık yorulmasınlar, çaba sarf etmesinler, gerek yok. İsterlerse devam etsinler tabii, biz bundan rahatsız olmayız. Bu vesileyle camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

Cengiz: "Onlara da saygı duymak gerek. Bizimle uğraşsınlar, mücadele etsinler, bu bizi diri tutar. Onun için teşekkür ettim, ironi yapmadım."

Cengiz: "Rakiplerin de bizim şampiyon olmamamız için adil, mert mücadele etmelerinden hiç rahatsız olmayız ama birlik adı altında arkamızdan sinsice şeyler yapılırsa, bunu hoş karşılamayız. Bu yol, yol değil."

(GS TV)

41749

Benfica maçını unutturma girişiminde mi bulunacaksın Cengiz başkanım ? Unuttuk zaten merak etmeyin el birliğiyle alıştırdınız anasını satayım avrupa hezimetlerine.

Mustafa Cengiz: "24 Ocak'ta görevi devraldım, 25 Ocak'ta UEFA ile görüştüm. Bir strateji konuştuk. 147 milyon euro zarar ettiğimiz için kesinlikle men cezası alacağımızı söylemişlerdi. Biz onlardan 4 ay süre istedik, iyi yola gireceğimizin sözünü verdik."

Cengiz: "Neredeyse her ay sunumlar yaptık. Bizi sürekli denetlediler ve sonuçta bize 13 Haziran 2018'de 4 yıllık bir yapılandırma anlaşması yaptılar. Bu anlaşmayla birlikte Galatasaray, men cezası yemekten kurtuldu."

Cengiz: "Buna çeşitli çevrelerden şiddetli tepki geldi. Galatasaray'ın bu kadar çok zarar etmesine rağmen bu kararın çıkmasına üst yargı mercii itiraz etti. Türkiye'den de sağ olsunlar bu komiteyi aleyhimize çok beslediler."

Cengiz: "Binlerce mail, fax gitti. Bu komite, bize tanınan 4 yıllık anlaşmayı bozma hakkına sahip. Komite bize karşı olmasına rağmen bizim yeniden yargılanmamızı istedi. Biz bundan rahatsız olduk."

Cengiz: "Rakiplerimiz artık yorulmasınlar, çaba sarf etmesinler, gerek yok. İsterlerse devam etsinler tabii, biz bundan rahatsız olmayız. Bu vesileyle camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

yali cocugu ve digerlerine güzel koydu :)

Üst Alt