Mustafa Cengiz: “Donk Galatasaray’a kalpten bağlı olduğunu kanıtladı” | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Cengiz: “Donk Galatasaray’a kalpten bağlı olduğunu kanıtladı”

1597425286095.png

Kulübümüz, 3 sezondur sarı kırmızılı formamızı giyen Hollandalı futbolcu Ryan Donk ile 1 yıllık sözleşme yeniledi.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda gerçekleşen düzenlenen imza törenine Başkanımız Mustafa Cengiz, İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak ve Başkan Yardımcımız Yusuf Günay katıldı.

İmzanın ardından Başkanımız Mustafa Cengiz, İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak ve Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Donk’un savaşçı bir karaktere sahip olduğunu belirten Başkanımız Mustafa Cengiz, “Ne mutluyuz ki Donk bizimle devam ediyor. Donk’u biz çok seviyoruz. 3 sezondur joker gibi. Savaşçı karaktere sahip, her görevi kabul etti. Ben kendisine çok teşekkür ediyorum. %15 indirim talebimizi ilk imzalayanlardan biri Donk, hiç gözünü kırpmadan imzaladı. Maddiyata önem vermediğini, Galatasaray’a kalpten de bağlı olduğunu kanıtladı. O bir profesyonel. Bunu genelde yabancılar hiç yapmıyor. Kendisine ben bu bağlamda da önderlik gösterdiği için teşekkür ediyorum. Donk’un Galatasaray’a yine bir joker gibi, savaşçı karakteriyle çok büyük hizmetler vereceğine inanıyorum. Kendisini transfer etmedik, sadece yuvada kalması için ikna ettik.” ifadelerini kullandı.

İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak, “Donk beni hiç üzmeyen futbolculardan bir tanesi. Galatasaray ailesinin bir ferdi olarak kendisini görüyorum. İnşallah futbol hayatından sonra da Galatasaray ailesinde kalmaya devam eder. Bu anlaşmanın hem Donk’a hem de Galatasaray camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Donk’a tekrar bize yapmış olduğu bu yaklaşımdan dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Donk’un kalpten Galatasaraylı olduğunu dile getiren Başkan Yardımcımız Yusuf Günay ise sözlerini şöyle sürdürdü:

“Donk bizim için artık yabancı bir futbolcu değil, yerli bir futbolcu gibi. Kalpten Galatasaraylı. Taraftarımız da kendisini çok seviyor. Yeniden birlikte olmaktan çok mutluyuz. Galatasaray’a canı gönülden hizmet edeceğine inancımız tam.”

galatasaray.org

Takımımızda winner karaktere haiz 3-4 adamdan bir tanesi. Sevindim kalmasına. Takım halinde salarsak kendisi bu konuda bayrak tutan adam olmasıyla ünlüdür ama her kulvarda yarışta kalırsak büyük katkıları olacağından şüphem yok. Melo'dan beri 6'da oynayıp pozisyonunun hakkını verebilen tek adam diyebilirim.

ryan donk milletin karısına laf eden p..

Mustafa Cengiz istifa

Bunu söyleyenler hayatı boyunca hiçbir futbolcunun anasına, karısına küfür etmemiş mi? Ben 4 yıldır stajımı Belhanda üstünde yaptığımdan futbolcuların da bizim gibi vatandaşlara böyle sövmesine çok şaşıramıyorum. Bunlar bilim adamı değil ki, yarısı liseyi terk edip 13-14 yaşından beri binbir türlü fiziksel ızdırapla yüzleşmiş milyonluk emekçiler. Sen gidip bu herifin iş etiğine, kazandığı paraya laf edersen onun da kendi meşrebine göre sana geri dönmesi kaçınılmaz. Biri gelip bana da Türkiye'nin sana ihtiyacı yok, sg dese büyük ihtimal ben de aynı tepkiyi verirdim. Şikeci heriflerin ahlak yarışına çıkması gibi küfürbaz taraftarın bir üstü kapalı küfürden bu derece incinmesi garibime gitti. Oyuncunun sevilmemesinin de ekstra bir etkisi oluyordur heralde. Kameralar önünde taraftara hırsızsınız diye bağırıp kaybolan telefonu cebinden çıkan Hagi'nin hala Galatasaray tarihinin en sevilen figürlerinden olması gibi.

Bunu söyleyenler hayatı boyunca hiçbir futbolcunun anasına, karısına küfür etmemiş mi? Ben 4 yıldır stajımı Belhanda üstünde yaptığımdan futbolcuların da bizim gibi vatandaşlara böyle sövmesine çok şaşıramıyorum. Bunlar bilim adamı değil ki, yarısı liseyi terk edip 13-14 yaşından beri binbir türlü fiziksel ızdırapla yüzleşmiş milyonluk emekçiler. Sen gidip bu herifin iş etiğine, kazandığı paraya laf edersen onun da kendi meşrebine göre sana geri dönmesi kaçınılmaz. Biri gelip bana da Türkiye'nin sana ihtiyacı yok, sg dese büyük ihtimal ben de aynı tepkiyi verirdim. Şikeci heriflerin ahlak yarışına çıkması gibi küfürbaz taraftarın bir üstü kapalı küfürden bu derece incinmesi garibime gitti. Oyuncunun sevilmemesinin de ekstra bir etkisi oluyordur heralde. Kameralar önünde taraftara hırsızsınız diye bağırıp kaybolan telefonu cebinden çıkan Hagi'nin hala Galatasaray tarihinin en sevilen figürlerinden olması gibi.
taraftar buna sg dememıskı
normal bisey demıs

taraftar buna sg dememıskı
normal bisey demıs

Yav abi onu demiş işte, Galatasaray'ın sana ihtiyacı yok demiş. Sg'in kibarcasıdır bu. Demek ki açığını bile söylemeye yüreği yetmemiş elemanın. Sen bu kontratları almak için yaşın kadar çalışmış heriflere bu lafları söylersen oyuncunun tarzına göre onun layığı bir cevap da alırsın. Pek şaşırılacak bir durum göremiyorum ben.

Yav abi onu demiş işte, Galatasaray'ın sana ihtiyacı yok demiş. Sg'in kibarcasıdır bu. Demek ki açığını bile söylemeye yüreği yetmemiş elemanın. Sen bu kontratları almak için yaşın kadar çalışmış heriflere bu lafları söylersen oyuncunun tarzına göre onun layığı bir cevap da alırsın. Pek şaşırılacak bir durum göremiyorum ben.
belhanda her turlu hakliydi diyebilir misin

belhanda her turlu hakliydi diyebilir misin

Kesin. Herife verilen bir sözleşme, kazanmayı garantilediği para var. Ha biz o parayı hak etmediğine dair herife sövebiliriz, o da sözleşmeyi zorla mı aldım diyerek bize sövebilir o halde. Bu sövmeleri gerekli mercilere ulaştırabilirsek nihai çözüme ulaşabiliriz ama kimsenin dili oraya uzanmadığı için arada kaynayan topçular oluyor ne yazık ki.

Böyle aptalca sözler söylemek yanlış. Ne gönülden bağlı olacak. Hak ettiğinin kaç katı para aldı bunca yıl.

Bu sezon da bizim verdiğimizden daha fazlasını verecek bir kulübün olduğunu sanmıyorum.

Tek hamleli, yerini ve adamını sürekli kaybeden, pozisyon bilgisi düşük kötü bir oyuncu.

Bunu hep söyledim.

Yedekte olmasından zarar gelmez.

Bu devirde futbolcu yada siyasetçi olacaksın milletin anasını afedersin becersen bile haklı görülüyorsun

Üst Alt