GSC Haber - Mustafa Cengiz: "Göğüs sponsorluğu için teklif var" - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Mustafa Cengiz: "Göğüs sponsorluğu için teklif var"

3 CL maçı sonrasi yine anamizin ligine donecegimiz icin hicbir buyuk yabancı firma bize sponsor olmayi dusunmez. Bunun icin once yurtdisi performansimizi arttirmamiz lazim. Hem ben THYi yabanci sirketlerin uzerinde gorurum bir anlasma sirasinda. Yurtici ucuslarda falan takima maddi destek yaninda yardimlari falan dokunursa basimizin ustunde yeri var. Birde guzel bir paraya anlasilirsa. Milli bir takima milli bir sirket gider, ta ki sponsor anlasmalarda makas aşırı acilmazsa. Yoksa yemisim Qatari falan.
2024'de en az 14 mac yapma olasiligimiz var. 10 yillik anlasma olsa adamlar 5 yil 14 mac reklam yapacaklar.

Alp Yalman değil futbol dünyasının bunun sorumlusu. Türkiye'de büyük kulüplerin hepside buna ayak uydurmak zorundaydı.

Transfer konusunda fikrim sabit. Bunun sorumlusu yöneticilik tarafına yıkmak bence Türk futbolunun en büyük sorunu olmuştur ve bu anlayışla kulüplerin iflas eşiğinde olmasının Anna nedenidir.

Çünkü gelen başkanlar, yöneticilerden aynı zihniyeti taşıyıp taraftar bizden transfer mucizeleri bekliyor hoooop isimli uçuk fiyatlara adam alıyım da millet benden memnun olsun da rahat bıraksın modunda.

Yöneticilik adına asıl olan işleri ama rezalet bir şekilde yöneterek kulüpleri bitirme noktasına kadar getirdiler ki bide sadece yaptığı trabsferler az çok iyi olduğu için ayakta alkışlıyor taraftar bilmem medya olsun.

Aynı yöntemi rte de kunlanıp duruyordu. Makarna, kömür bilmem ne dağıtıp hoooop oyları topladı doğu bölgesinden özelikle.

Bu yöneticilik değil sahtekarlıktır.

Edit: transfer konusunu futboldan anlayan kişileri bulup onlara bırakan yöneticilik doğrudur bence. Misal monchi gibi birisini bul. Bütçe sun ona ve ekibine okadar.

Kesinlikle hayır.Anap-Özal dönemiyle başlayan liberalleşme sürecine en çabuk ayak uyduran GS oldu.O da yönetimleri sayesindedir.

E tamam bu yonetim de onu yapmadi yani. Ne diyelim forvetsiz de kalinabilir normaldir mi diyelim?
Tabiki de hayır. Transferden kim sorumlu ise o eleştiriyi görmeli. Bizde transferden kim sorumlu tam olarak biliyorum vallahi.

Albayrak mı... Scout ekibi ve teknik heyetmi?

Burada amatörlük var sanki görev dağılımında ki bu konuda tabiki de yönetim eleştirilir. Profesyonel transfer ekibi kurulmadığı için eleştirilir

Tabiki de hayır. Transferden kim sorumlu ise o eleştiriyi görmeli. Bizde transferden kim sorumlu tam olarak biliyorum vallahi.

Albayrak mı... Scout ekibi ve teknik heyetmi?

Burada amatörlük var sanki görev dağılımında ki bu konuda tabiki de yönetim eleştirilir. Profesyonel transfer ekibi kurulmadığı için eleştirilir

Kim sorumlu sence? Kim gidiyor transfer gorusmelerini yapmaya? Kim donuste havalimaninda roportaj veriyor?

Kim sorumlu sence? Kim gidiyor transfer gorusmelerini yapmaya? Kim donuste havalimaninda roportaj veriyor?
Amatörüz bu konuda yani. Bunun sorumlusu çok sevdiğim ve saydığım Fatih hocam da olabilir. Bu tür işlerde uzman sportif direktörü üstünde, yanında kabul görmüyor maalesef. Bu konuda net değişmesi gerekir. Albayrak iyi niyetli vesaire tamamda bugünün futbolunda bu işler artık böyle bu sektörde eğitim eksikliği olan kişiler ile yürümesi net büyük kumardır ve kulüp bir şekilde zarar görür farklı farklı yerlerden ki görüyoruz zaten sürekli şekilde.

Sponsor isi ülkedeki ekonomik durumdan dolayi ne yazik ki hayal

Buyuk is adami diye abartilan ali koc bile sponsor bulamadi

Amatörüz bu konuda yani. Bunun sorumlusu çok sevdiğim ve saydığım Fatih hocam da olabilir. Bu tür işlerde uzman sportif direktörü üstünde, yanında kabul görmüyor maalesef. Bu konuda net değişmesi gerekir. Albayrak iyi niyetli vesaire tamamda bugünün futbolunda bu işler artık böyle bu sektörde eğitim eksikliği olan kişiler ile yürümesi net büyük kumardır ve kulüp bir şekilde zarar görür farklı farklı yerlerden ki görüyoruz zaten sürekli şekilde.

Sportif Direktore gerek yok ki mevcut yapilanmada. Futbol aklinin bizzat kendisi Terim zaten. Transfer gorusmelerini basariyla surdurecek kisi lazim sadece, bunlarin da Sukru Hanedar ve cok sevdigimiz Apo olmadigi belli. Yonetim sadece transfer gorusmeleri ve basin aciklamalari icin birini getirse fena olmaz yani.

SAF, Wenger vs. nasil SD ile calismadiysa Terim'in de calismasina gerek yok.

Acikcasi bizim transfer calismalarini keske Sneijder yapsa. Drogba olmaz o ABD'de.

Bilgilendirdigin icin tesekkürler, bak ben bunu bile bilmiyordum. Benim bilgim parca isinde cok yaygin olduklari.
Hocam Huawei'in zaten kendi telefonlarında kullandığı Kirin serisi bir işlemci ailesi var. O da Samsung'un yolundan gidiyor yani. Adamlar taaa 2004 yılında HiSilicon adında bir şirket kurmuşlar bunun için. Vizyonerliğe bakar mısın. Sadece giriş segment telefonlarında Qualcomm kullandılar. Geçen yıl sattıkları 180 milyondan fazla telefonun çoğunda kendi işlemcilerini kullandılar yani. 3-4 yıla kalmaz komple kendi işlemcilerini kullanır hale gelecekler. Bu işlemcileri dışarıya satmayacaklarını söylüyorlar lakin o değişebilir bence.
Telefonların çeşitli parçalarını üreten firmalar:
Samsung, Foxconn >> > Panel
Qualcomm >>> CPU, GPU, mobil modem chipleri (Telefonların internete bağlanmasını sağlayan ufak chip zımbırtı)

Bence bu durum yüzünden simdi hic kafalari sponsorluklarda falan degildir.

Araplar olmuyorsa, keske Yutoyu kullanip iyi bir japon sponsoru bulsak
#ÇareSONY

514fa8ca9963f3e361a2631d2c15cb49.jpg

Cin'in teknolojide 1 numara olmak uzere gordugunu gormek icin alim olmaya gerek yok o yuzden bu protectionist politikalar normal
Adamlar çakmalarını ürete ürete 1 numara oldular şaka maka. :D
Bu arada ek olarak Çin F-35'in bilgilerini de çalarak J 31'i yapmış Hamza. Öğrendiğimde şok oldum yav. Öyle tersine mühendislik filan da değil. Birebir kopyalamış adamlar. :D

Adamlar çakmalarını ürete ürete 1 numara oldular şaka maka. :D
Bu arada ek olarak Çin F-35'in bilgilerini de çalarak J 31'i yapmış Hamza. Öğrendiğimde şok oldum yav. Öyle tersine mühendislik filan da değil. Birebir kopyalamış adamlar. :D

Askeri seyleri bilemeyecegim de artik Matematik/Informatik alaninda cok degerli bilgi ureticisi olmaya basladilar kesinlikle.

Cakmayla gecistirilemeyecek bir seye evrildi. Devlet yapisi o kadar enteresan ki real time veri analizi cok gelistigi icin merkez planli ekonomi konsepti daha surdurulebilir, hatta daha verimli hale geldi. Ayrica insanlara "sosyal kredi" vermeye basladilar, yani vatandaslarini notlandiriyorlar, bu notlara gore de vatandaslarin yapacagi isler, yararlanacagi hizmetler, cocuklarini okutacaklari okullar, oturacaklari evler vs. kisaca hayat standartlari belli oluyor. Cok entersan yerlere gidebilecek, hatta bence gelecekte her yerde bir benzeri uygulanacak bir merkezi planlama var. Nodlari da guclendirilirse bu planlamanin acayip bir toplum haline gelebilir Cin toplumu.

Gönlümde neden bilmiyorum ama hep bir Türkiye İş Bankası sponsorluğu yatıyor. Yakışırdı kulübümüze. Kapitalist düzen falan ama sonuçta bizim bankamız.

Üst Alt