Mustafa Cengiz: "Kayınvalidem 1 aydır bizde kalıyormuş, yeni öğrendim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
DZjZGdNXkAEjhvq.jpg

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, A Spor'da katıldığı televizyon programında açıklamalar yapıyor. Mustafa Cengiz'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"KAZANMAYA HAZIR DEĞİLDİM, SAYIN ÖZBEK DE KAYBETMEYE HAZIR DEĞİLDİ"

"Seçime hazırlıklı değildim, sanırım sayın Dursun Başkanım da hazırlıklı değildi. Ne o kaybetmeye hazırlıklıydı, ne de ben kazanmaya hazırlıklıydım.
3500'i geçtiğimizde kazandığımızı anlamıştım. Birinci sandık açıldığında yaşlı insanların bize teveccüh ettiğini anladık. Konfor çok önemli, insanoğlu statükoyu korumak ister. Buna saygı duyuyoruz. Bunun için seçildikten sonra sarı kravatı çıkardım, sarı-kırmızılı kravat taktım. Seçildikten sonra oy vermeyenlerin de güvenini kazanmayı amaçladım. Birçok oyu tepki olarak aldım, biz mutfakta olan insanlarız, genel Galatasaray camiası beni tanımazdı. Başkan ve yönetici olarak bu tanınırlığı sağlamak istedik. Taraftar bize inanmalı, güvenmeli. Yüzde 60 hazırlıklıydım. "

"ARKADAŞLARIMIZ TAPU KADASTRO MEMURLARI GİBİ ÇALIŞIYOR"
"Yönetimimiz inanın tapu kadastro memurları gibi çalışıyor. İki aydan bu yana şirketime uğramadım, oğlum götürüyor. Oğlum yönetiyor, arada sorunları anlatıyor. Gazetede bazen haberler çıkıyor, 'Oğlunu yönetim kuruluna aldı' diye, ben bunlara gülüyorum."

"KEŞKE TEMİNAT VE REHİNLER OLMASAYDI"
"Sayın başkan 'Kasa kolaylığı' diyor, ben o lafı sevmiyorum. Kendisine bu açıdan teşekkür ediyorum. Kimse hayrına TL anlamda yardımda bulunmaz. Bu konuya çok takılmak istemiyorum. Divan'da iki kere, devir-teslimde bir kere, yüz yüzeyken bir kez daha rica ettim, sert bir şekilde değil, kırmadan. Kendisi bunun normal olduğunu söyledi. Üç tane olay için çeki olağan ve normal görmüyorum. Bunun düzeltmesini rica ettik, noter yoluyla da rica ettik, yine 'Hayır' dedi, hatta benim tarafımdan ödenmesi gerektiğini söyledi. Biz de kasa kolaylığı sağlıyoruz ancak bunların dile getirilmesi normal değil. Mehmet Cansun, rahmetli Özhan Canaydın, Ünal Aysal ve Adnan Polat'ın da kulüpte paraları vardı, hiçbiri dile getirmedi. Dursun Başkanımın da o parayı alması gerekiyor ancak telaş gösterilmesini normal bulmuyoruz. Menajer, başkan kim olursa... Galatasaray'da kimsenin parası kalmaz. Keşke bu teminat ve rehinler olmasaydı"

ÖZBEK VE İBRA EDİLMESİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA
"Mali genel kurulla ilgili olarak en ufak bir hazırlık yapmış değilim, vaktim yok. Kayınvalidem inanın 1 aydır bizde kalıyormuş, yeni öğrendim. Bunu şunun için söylüyorum, basında şöyle haberler çıkıyor: 'İbrasızlık için plan yapıyormuşuz, liseli-lisesiz ayrımı yapıyormuşuz' Yalan demek istemiyorum ama teyit edilmeyen haberler yapılıyor."

ADNAN POLAT VE İADE-İ İTİBAR KONUSU...
"Özhan bey yoruldu, ben Adnan Polat'a aday olması gerektiği için üç kez ricada bulundum. Bu dediğim 2011 öncesinde. Adnan Başkanımın durumu ile Dursun Başkanımın durumuyla çok farklı. Adnan Başkanımın durumu, spontane anlık bir olaydı. Ona hiçbir zaman mali bir tepki verilmedi, hatta sportif olarak iyi durumda olmamamıza rağmen. Dursun Başkanım mali açıdan tepki görüyor. İade-i itibar çirkin bir laf. Olmuş bir şey. Galatasaray camiasının özür dileyecek bir durumu yok. Üzüntü ve kırgınlıklar durumu var. Adnan Beyin bana sanırım güvenci tam."

ADAYLIĞI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPIYOR MU?
"Kongre için henüz bir çalışma içinde olmadık. Şu anda seçim için sıfır çalışmamız var."

UEFA'DAN CEZA GELECEK Mİ?
"3 yılda verilen taahütlerden 130 milyon Euro'ya yakın zarar etmişiz. UEFA'nın verdiği marj 30 milyon Euro, 100 milyon Euro aşılmış. Kombine ve bilet satışlarından iki ayda 17 milyon TL hasılat ettik. Bunları UEFA'ya hep anlattık, projeksiyona koyduk. Şampiyon olduğumuzda olacağımız durum, olamadığımızda bulunacağımız durumları da projeksiyonlara ekledik."

"Mağazalarda müthiş bir hareket var. Yıllık 80 milyon olan brüt cüro, 120 milyon TL'ye doğru gidiyor. Bunlar net kar. Kombine ve bilet satışlarında 17 milyon TL 2 aya yakın sürede hasılat elde ettik. Dün itibariyle 5+1 kampanyamıza 3,2 milyon hasılat geldi."

"UEFA ile görüşmemizde 10. dakikada bir delege, 'Sizin bu mali anlattıklarınızı sizden önceki yönetim de anlattı' dedi. Buraya gelip toparlayacağız diyorsunuz ama borcunuz daha çok atıyor dediler. UEFA, Türk takımlarının şampiyonlarda olmasını istiyor, Türkiye'nin futbol ülkesi olduğunu biliyor. Türkiye, futbolla yatıyor. Coğrafyamızdan dolayı iç ve dışta sıkıntılarımız çok. Futbol, halkımızın teselli noktası. Bu noktada 'Lütfen Galatasaray'ı destekleyin. Devletin de projeleri var. Türk takımlarını tolere edin. Fenerbahçe ve Beşiktaş için konuşamam ama Galatasaray olarak bu durumu iki yılda düzelteceğiz' dedik. Galatasaray, kanatlanmaya hazır bir kulüp. Ceza verirseniz, kanatlarını kesersiniz' dedik. Yeryüzünde herhangi bir yere gidin, Galatasaray'ı duyduğunda 'O ney?' diyen olmaz. 25 stat yapıldı, hemen hemen tüm deplasmanlara gidiyorum. Müthiş statlar yapıldı. Kendilerine bunları anlattık. Schalke stadında ayağınız kaysa çime düşersiniz, bizim stadlarımız daha insani. Bunları anlattık. UEFA'ya her hafta raporlama yapıyoruz, ek yapıyoruz. 35 bin ortalamaya çıktık, 8 binden geldik buraya. Loca satışları da böyle. Sponsor konusunda acele etmiyoruz."

"Umarım en az cezayla Türk futbolu yoluna devam edecektir."

"GARRY RODRIGUES'E TEKLİF VAR"

"Badou Ndiaye'nin bonservis bedeli bilinenden daha yüksek. Garry Rodrigues'e de teklif var ancak değerini bulmadan satmayız. Premier Lig'de adını bilmediğimiz ama müthiş paralara oynayan oyuncular var. O yüzden değerini bulmadan satmayacağız. Google'da West Ham United'ın sağ bekinin fiyatına bakın. Bir bakıyorsunuz, 30 milyon Euro."

YUTO NAGATOMO KALACAK MI?

"Nagatomo inan edin tam bir barış elçisi oldu. Japon başkonsolosu geldi ve Japonya'da Galatasaray çok ilgiyle izleniyor ve Türkiye'ye ilgi, sempati çok yükseldi dedi. Bugün yazılı metin geldi Japon Futbol Federasyonu'ndan hazır tuttuğumuz ve oynattığımız için."

TARAFTARA ÇAĞRI!

"Tüm futbolcular şampiyonluk havasına girmişler. Her maçı final olarak görüyorlar, terlerinin son damlasına kadar mücadele ediyorlar. Biz hak ederek, sonuna kadar çarpışarak inşallah şampiyonluğa ulaşacağız. Ben kendimi bildim bileli Galatasaraylıyım. En büyük hayalime kavuştum. Ama taraftarların böyle güçlü olduğunu inan edin bilmiyordum. Taraftardan bu desteğin daha da artmasını rica ediyorum. Taraftarımız yüzde 5'ini yansıtıyor. Yüzde 10-15'ini yansıtsalar dünyanın tepesine çıkarız. Potansiyelimizi kullanmamız gerekiyor."

Habertürk

Son düzenleme:
Mustafa Cengiz: "3 yılda 130 M €'ya yakın zarar etmişiz. UEFA'nın verdiği marj 30 M €. 100 M € aşılmış."

:|

Başkan akıllı adam yav Dursun olsa 10 milyona satardı.

"Badou Ndiaye'nin bonservis bedeli bilinenden daha yüksek. Garry Rodrigues'e de teklif var ancak değerini bulmadan satmayız. Premier Lig'de adını bilmediğimiz ama müthiş paralara oynayan oyuncular var. O yüzden değerini bulmadan satmayacağız. Google'da West Ham United'ın sağ bekinin fiyatına bakın. Bir bakıyorsunuz, 30 milyon Euro."

Başkan akıllı adam yav Dursun olsa 10 milyona satardı.

Satsında görürüz hocam sallamak kolay bizim ülkede

Mustafa Cengiz: 2 ayda 220 milyon liralık borç ödedik 2 seneye borçları sıfırlayacağız ve artıya geçmeyi umuyoruz.

"3 yılda verilen taahütlerden 130 milyon Euro'ya yakın zarar etmişiz. UEFA'nın verdiği marj 30 milyon Euro, 100 milyon Euro aşılmış. Kombine ve bilet satışlarından iki ayda 17 milyon TL hasılat ettik. Bunları UEFA'ya hep anlattık, projeksiyona koyduk. Şampiyon olduğumuzda olacağımız durum, olamadığımızda bulunacağımız durumları da projeksiyonlara ekledi

Bu ne ya. Resmen sampiyon olamazsak baya büyük birsey girecek diyor

"3 yılda verilen taahütlerden 130 milyon Euro'ya yakın zarar etmişiz. UEFA'nın verdiği marj 30 milyon Euro, 100 milyon Euro aşılmış. Kombine ve bilet satışlarından iki ayda 17 milyon TL hasılat ettik. Bunları UEFA'ya hep anlattık, projeksiyona koyduk. Şampiyon olduğumuzda olacağımız durum, olamadığımızda bulunacağımız durumları da projeksiyonlara ekledi

Bu ne ya. Resmen sampiyon olamazsak baya büyük birsey girecek diyor
Bu her takım için geçerli ama.

Hatta diğerleri uçurumun eşiğinde. Ceza yersek biz de yavaştan uçuruma yöneliriz yine. CL şart.

100 M aşıldı ha? Cidden oha. Ceza vermezlerse büyük mucize olur orta takımlara karşı bu kadar acımasızken.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Şovmen biri bu da biraz. Galatasaray başkanı biraz vakur ve gizemli olmalı. Ama iyi niyetli de olmalı. İkisi bir Araya gelemedi bir türlü

Dua edin de Dursun, Mayıs'ta tekrar aday olup başkan olmasın. Yoksa unutun Galatasaray'ı, tarihin dibine gömer o hain bu takımı.

Evet ne çok konuşuyorsunuz arkadaş be, Tv programına da mı çıkmasın adam? 7/24 çalışıyorum diyor. Daha ne istiyorsunuz? Geleli kaç ay oldu? Neyini düzeltecekler hemen? Saçmalıyorsunuz.

Geleli kaç ay olduğu önemli değil dursunda bunun gibi anca konuşuyordu konuşması bizim ne işimize yarıyacak diyorum neye itiraz ediyorsun.

Mustafa Cengiz kendi PR'nı yapıyor gibi hissediyorum. Elbette yaptıklarını görmezden gelmiyorum. Lakin fazla konuşan iş yapmayanlara denir. Çenesi bol laf yapan kişiler genel de hiç bir iş yapmayan kişilerdir.

Üst Alt