Mustafa Cengiz: "Kulübün borç alacak farkı 1 milyar 226 milyon TL" - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Cengiz: "Kulübün borç alacak farkı 1 milyar 226 milyon TL"

Dostlar bu kuluplerin satisi ile ilgili konuya bir cok kereler anlasilacagini umarak aciklik getirmeye calistim , fakat goruyorum ki malesef bir turlu kavranamiyor mesele

Simdi basta 3 buyukler olmak uzere , bir cok kulup , kurulus statusu bakimindan dernek seklinde bir orgutlenmeye sahip . Dernek denen sey de , aitlik olarak dernek kongre uyelerinin malidir. Bu dernek zaman icinde profesyonel bir futbol takimi (ve diger branslar) sahibi olmus , ayrica bir takim araziler satin almis , tasinmazlar elde etmis

Gun gelmis , gunun ihtiyaclari sirketlesmeyi hatta ardindan da bu sirketlerden birini halka acmayi gerektirmis

Simdi oncelikle satisa konu olabilecek yapi "sportif yatirimlar as" denen anonim sirkettir , fakat bu sirketin yaklasik 34% u zaten satilmis durumda , kime ? Halka . Yani bir yatirimci zaten hisseleri toplayarak sportif as nin 34% une sahip olabilir . Kalan kisim ise dernegin sahip oldugu paylardir.

Bir de bu sirketin yonetim hakkini temsil eden bir pay var . Bu da dernegin elinde . Yani dernek demis ki , ben kendi malim olan futbol takimini bu sirket uzerinden yuruturum , ama haliyle de kontrolunu de ben yaparim

Dernek uyeleri ornegin bir sahip olduklari riva floryayi elden cikarirken , bunu haybeye vermiyorlar , kendi yonetim hakkina sahip olduklari GS markasinin lokomotifi futbol takimini isleten sportif as batmasin , yok olmasin diye veriyorlar ve hukuki acidan da sirket bu rakam nispetince dernege borclaniyor

Bu yuzden zaten derneklerin satisi mumkun olmadigi gibi , bu hukuki duruma ek olarak ekonomik olarak da bu mumkun degil

Konu ornegin basaksehir olsaydi , bazi kucuk mevzuat degisiklikleri ile bir satistan soz edilebilirdi cunku basaksehir bir sirket aitligine musait sekilde kuruldu

Buyuk kuluplerin tum isim hakki , tesis , takim , aktif ve pasifleri ile herhangi bir fon ya da kisiye satisi mumkun degil .

Bu konuda bilgisi olmayan bir cok spor yazari ileri geri konustugu icin bu konu surekli gundemde kaliyor fakat gercek farkli
Kaç sefer diyeceğim sana burası türkiye.
Sen satmak iste arabın teki gece yarısı bir yasa geçirtir meclisten ertesi günü kitabına uydurulur satılır.

Sanki yasaları çok takan var.

Gscimbom Mobile

Dolayısıyla, geçiniz efenim Aysalı da Dursunu da Mustafası da aynı şeyin laciverti. 2-3 ay öncesine kadar UEFA nın rutin işlemi dediği şeyi şimdi CAS tan döndürmeye çalışıyor. Hani rutinti noldu?? Hepsi yalancı hepsi beceriksiz bunların.

Peki sevgili dostum , bu isleri yalayip yutmus ben "rutin mutin degil.." dedigimde "bu is kapanmadi" dedigimde neden cogunuz (seni bilemem) "sana mi kulube mi inanacagiz" deyip beni yalanciya cikardiniz

Ua forumu ve burasi , sike mevzusu ve ffp hakkinda ne dedimse cikti , hala takdir gormek istiyorsan sus da insanlar degerlendirsin diyorsunuz

Bekledim , hic bir takdir yahut biat olmadi bu konularda bile soylediklerime

Peki sevgili dostum , bu isleri yalayip yutmus ben "rutin mutin degil.." dedigimde "bu is kapanmadi" dedigimde neden cogunuz (seni bilemem) "sana mi kulube mi inanacagiz" deyip beni yalanciya cikardiniz

Ua forumu ve burasi , sike mevzusu ve ffp hakkinda ne dedimse cikti , hala takdir gormek istiyorsan sus da insanlar degerlendirsin diyorsunuz

Bekledim , hic bir takdir yahut biat olmadi bu konularda bile soylediklerime
Evet senin rutin değil dediğini hatırlıyorum, bu konuda haklısın. Benim de rutin olmadığına dair mantık yürütmelerimi içeren mesajlarım var, rutin olmadığını düşünüyordum en başından.

katılıyorum, sanki bana drogba oynayacak, altı üstü donk bu. bunun gibi 500 bin euroya oynayacak 50 kamyon adam bulunur portekizde belçikada hollanda da ve ingiltere alt liglerinde. bundan da iyi oynarlar.
Bunu sezon basi söylemekten dilimde tüy bitti ama bugün kücülme tek cözüm diyenler o zaman bu sözlesmeyi disardan aldigin adam ya tutmazsa diye savunuyordu. Tutup tutmayacagini bilemezsin bu dogru ama Donk icin böyle bir sözlesmenin altina girmek mi riskli, yoksa ücte bir, dörtte bir fiyatina bir oyuncu bulmak mi. Tabii saglam bir scout sistemin olsa bu risk minimize edilir ama yok iste. Kücülmeyi savunup bu maaslari, dolayisi ile düsmeyen maas citasini savunmak mantiken bana ters geliyor. Ayrica bu yastaki Donka atiyorum bir milyon euro kabul edersen de, ederse imzala etmezse hoscakal de.

Bunu sezon basi söylemekten dilimde tüy bitti ama bugün kücülme tek cözüm diyenler o zaman bu sözlesmeyi disardan aldigin adam ya tutmazsa diye savunuyordu. Tutup tutmayacagini bilemezsin bu dogru ama Donk icin böyle bir sözlesmenin altina girmek mi riskli, yoksa ücte bir, dörtte bir fiyatina bir oyuncu bulmak mi. Tabii saglam bir scout sistemin olsa bu risk minimize edilir ama yok iste. Kücülmeyi savunup bu maaslari, dolayisi ile düsmeyen maas citasini savunmak mantiken bana ters geliyor. Ayrica bu yastaki Donka atiyorum bir milyon euro kabul edersen de, ederse imzala etmezse hoscakal de.

zaten belçikada kolundan tutup getireceğin herhangi bir futbolcu bu kadar katkıyı rahatlıkla verir. donkun oynadığı futbol mu? olurda belçikanın en kötü futbolcusunu bulmayı başarır getirirsek o da donk'un yarısı kadar top oynar en kötü. ha aldığı parada 500 bin olacağı için sana dokunmaz. atarsın kulübeye olur biter.

Üst Alt