Mustafa Cengiz, Transfer Gündemiyle Alakalı Konuştu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Cengiz, Transfer Gündemiyle Alakalı Konuştu

DkRK4LvW4AAFPF4.jpg

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, maliyet ve transfer konuları hakkında Ankaragücü maçı öncesi TRT Spor'a özel açıklamalar yaptı.

Cengiz, ligin başında taraftara seslendi ve transferlerin devam edeceğinin sinyallerini de verdi.

Denayer konusuna açıklık getirdi

Jason Denayer için bir girişiminiz olacak mı sorusuna Cengiz, "Bunlar doğal olan şeyler. Teknik kadronun talepleri doğrultusunda biz gerekeni mali şartlar ölçüsünde ve finansal fair play zorunlu kuralları içinde yapıyoruz. Bundan önce sürekli bir yanlış anlama var. Taraftara şunu söylemek isterim: Ben şu anda mesele sadece mali değil, tabii ki mali sorunlar var ve ülkemizin içinde bulunduğu bu geçici sorunları bu ülke aşar. Ortalama yaşı 29 olan bir ülkeden bahsediyoruz. Biz nice zorluklar atlattık bu zorluğu da bu ülke atlatacak, kulüplerimizde atlatacak. Ama şu anda bir realite var ve bir gerçek var. Bu gerçekler karşısında biz attığımız her adıma kendi cebimizden harcamıyoruz, her adıma dikkat etmemiz gerek, her kuruşa şunun hesabını davranmak durumundayız." ifadelerini kullandı.

"Jason Denayer'i aynı şartlar çerçevesinde kiralayabiliriz"

Şu anda alsak bile bahsettiğiniz oyuncuları oynatamayız diyen Cengiz, "Biz oyuncu satmadan oyuncu alamayız. Bunu bir türlü anlatamıyorum. Alırız ama sadece Süper Lig'de oynatırız, Şampiyonlar Ligi'nde oynatamayız. Bu kaynak israfına sebebiyet verebilir. Biz bizim sütümüze emanet edilmiş olan taraftarın, camianın parasını kendi harcamamızdan çok daha dikkatli yapmak durumundayız. Buna mecburuz. Ben kimseyi suçlamıyorum biz çok iyiyiz, geçmiş kötü yönetti bu anlamda da demiyorum.

Ne yaptığımıza ne harcadığımıza dikkat etmek durumundayız. Taraftar sadece buna güvensin ve buna inansın. Hem bize hem teknik kadroya hem kendi ruhuna da inansın taraftar. Çünkü taraftar zaten bizim bunu yapacağımıza bu yanlışlara düşmeyeceğimize bize inanarak bize bu görevi verdiler. Biz de bunu yerine getirmek durumundayız. Yani biz futblcu satmadan futbolcu alamayız. Sadece kiralayabiliriz. Biraz önce dediğiniz futbolcuyu da (Jason Denayer) yine geçen yıl ki uygun koşullar içinde kiralayabiliriz.

"Bafetimbi Gomis satılmayacak"

Gomis gidecek mi sorusuna Cengiz, "Hayır, gitmeyecek. Bakın bizim tüm oyuncularımız değerlidir. Türkiye Süper Ligi çok değerli bir lig. Altıncı ligi görünüyor ama bana göre Avrupa'nın ilk dört liginden biri. Bu çok değerli 18 takım içinde şampiyono lmuş bir kadroyu lütfen hafiflemeyin. Bu demecimi biraz kaba tariflerle oldu ama ben onu demek istedim. Yani siz bu kadroyu küçümsemeyin, bu kadro şampiyon oldu, lütfen bu kadronun dağılacağını hezimet olacağını zannetmeyin.

Ayrıca bütün bir muharebe tüm bu çatışmalar boyunca siz bu çatışmayı kaybedebilirsiniz hiç önemli değil. Önemli olan sizin sonuçta muharebeyi kazanmanız ve Galatasaray ve büyük takımların hedefi bu olmak durumundadır."

"Emre Akbaba ile görüşmemiz olmadı"

Emre Akbaba transferi hakkında konuşan Cengiz, "Emre Akbaba makul şartlar içerisinde bizi de istediğini söylüyorlar, biz görüşmedik asla. Biz öyle bir saygısızlıkta bulunmayız. Sevgili başkanıyla görüştük. Onlar bizim teklifimizin iki katı gibi bir noktadaydı. Gelmedi. Gelirse Galatasaray'ın hayrına. O mevcut kurlar içerisinde olası bir transfer olursa biz onu realize etmek isteriz. " açıklaması yaptı.

TRT Spor

Bu ne yaw

Muhabir: "Fatih Terim, bu takım Ş. Ligi'ni götüremez anlamında konuştu."

M. Cengiz: "Yapmayın Allah aşkına. Hocam, bazı oyunculara yönelik söyledi. Kendi takımını açığa düşürür mü? Asla. Hocam, en olmaz durumlarda şampiyonluklar yapmıştır. Hocanın olduğu yerde mücadele vardır."

Bu ne yaw

M. Cengiz: "Yapmayın Allah aşkına. Hocam, bazı oyunculara yönelik söyledi. Kendi takımını açığa düşürür mü? Asla. Hocam, en olmaz durumlarda şampiyonluklar yapmıştır. Hocanın olduğu yerde mücadele vardır."
Konusunda da yazdım, bu adam da günden güne çok sıkışır ise Fatih hocayı yem eder havası seziyorum.

Valla acilen çift yönlü bir ortasaha iyi kaliteli bir stoper Gomis'i yedekleyecek bir santrafor almazsanız şampiyonlar liginde 4-5 yer yer döneriz rezil oluruz daha 2.lig takımı Ankaragücüne bile ne kadar zorlandık kimse kendini kandırmasın başkan alamıyorsanız kiralayın.

Eee ulke batiyor, kulubler batacak gibi ama biz hala transfer transfer diye bagiriyoruz. Turk futbolculara bakacagiz artik yapacak bisey yok. Oyle 2012-2013 gibi futbolculari getiremeyiz.

Denayer gelirse ona bile sukur. Kiralamak en dogrusu.

Valla acilen çift yönlü bir ortasaha iyi kaliteli bir stoper Gomis'i yedekleyecek bir santrafor almazsanız şampiyonlar liginde 4-5 yer yer döneriz rezil oluruz daha 2.lig takımı Ankaragücüne bile ne kadar zorlandık kimse kendini kandırmasın başkan alamıyorsanız kiralayın.
Yiyip dönelim de niye rezil oluyoruz?

Aysalın Prandellili Buraklı Selçuklu Pandevli Sneijderli Tellesli Melolu takımı 4-5 yemedi mi Arsenal'den Dortmund'tan...Merak etme o kadar da rezil olmayız üstat...

Yiyip dönelim de niye rezil oluyoruz?

Aysalın Prandellili Buraklı Selçuklu Pandevli Sneijderli Tellesli Melolu takımı 4-5 yemedi mi Arsenal'den Dortmund'tan...Merak etme o kadar da rezil olmayız üstat...

Galatasaray karizmasında ki bir takım 4-5 gol yiyemez yememeli yenilecek duruma düşürülemez göz göre göre timsahların önüne atacaklar takımı ve transfer dönemi bitiyor neredeyse..

Eee ulke batiyor, kulubler batacak gibi ama biz hala transfer transfer diye bagiriyoruz. Turk futbolculara bakacagiz artik yapacak bisey yok. Oyle 2012-2013 gibi futbolculari getiremeyiz.

Denayer gelirse ona bile sukur. Kiralamak en dogrusu.

Transfer diye bagiran yok ki herkes bir oyuncuya bile razi olmus durumda. Onu da alsinlar bir zahmet

Bu ne yaw

Katıksız mal

Üst Alt