Mustafa Cengiz'den Bakan Özlü'ye Ziyaret | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Cengiz'den Bakan Özlü'ye Ziyaret

6fb3ef6e7861470db50446e17c1337e3.jpeg

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Günay ve Galatasaray Gayrımenkul A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Akif Şener; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü'yü Ankara'da makamında ziyaret etti. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik'in de yer aldığı ziyarette Galatasaray Spor Kulübü'nün Teknokent projesiyle ilgili detaylar konuşulurken karşılıklı görüş ve düşünceler iletildi.

Görüşme sonrası Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Galatasaray Televizyonu'ndan Serbay Şenkal'a yaptığı açıklamada, "Sayın Mustafa Cengiz, Mecidiyeköy ve şu anda stadyumun bulunduğu Seyrantepe'de Teknokent kurmak istediklerini iletti. Bunun görüşmesini yaptık. Gayet uygun ve gayet makul karşıladık. İnşallah Teknokent'i kuracağız şimdiden hayırlı olsun diyorum" ifadelerini kullandı.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ise Türkiye ve Galatasaray'ın çağı yakalama savaşında bir katkıda bulunduklarının altını çizerken "Batıda Silikon Vadisi olarak tabir edilen Teknokent'i Galatasaray bünyesinde kurmak için bir adım attık. Bu konuda gerekli altyapı çalışmalarımızı yaptık ve sayın bakanımızın onayına sunduk. İlgiyle karşıladığı ve gerekli desteği vereceğini beyan ettiği için teşekkür ediyoruz. Bu projeyle Türkiye'de bilimin ve sporun gelişmesi yolunda bir adım atılmış olacak. Bu projenin, teknolojik gurur yaşatmasının yanısıra parasal anlamda da ciddi katkılar sağlayacağını camiamıza müjdeliyorum" diye konuştu.

galatasaray.org

Üst Alt