Mustafa Cengiz'den Falcao ve Diagne Açıklaması | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Cengiz'den Falcao ve Diagne Açıklaması

1575632684473.png

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sakatlığı sebebiyle forma giyemeyen Radamel Falcao ve Mbaye Diagne hakkında açıklamalarda bulundu.

Radamel Falcao'yu David Beckham'ın sahibi olduğu Miami'nin istediğini ifade eden Cengiz, "İngiliz yakışıklı bir futbolcu var, Beckham! Beckham'ın kulübü, Radamel Falcao'yu istemiş hem de çok daha yüksek para teklif etmiş! Tabii şimdi bunlara hiç kimse inanmıyor, biz bunları görüyoruz, anlatıyoruz. Real Madrid, Juventus istedi diyoruz, insanlar gülüyor ama gerçek bu. O zaman, sadece Galatasaray istedi ve Galastasaray'ı seçti diyorum yine olmuyor. Kolombiya basını da Türk basını da farklı şeyler yazıyor ancak Falcao şu anda bizimle ve Galatasaray'a çok büyük hizmetleri olacak" dedi.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Ocak ayında yeniden sarı-kırmızılı formayı giymesi gündemde olan Mbaye Diagne hakkında konuştu.

"Diagne dönecek mi?" sorusuna cevap veren Mustafa Cengiz, "Diagne henüz askerlik görevini tamamlamadı" dedi. 13 milyon euro satın alma opsiyonu ile Brugge'e kiralanan ancak sözleşmesi Ocak ayında fesh edilmesi gündemde olan Diagne, maaşının 2.2 milyon eurosunu Galatasaray'dan 700 bin eurosunu ise Brugge'den alıyor.

FFP şartları gereği böyle bir transfer sürecine girmek zorunda kalan Galatasaray, Fatih Terim'in raporu doğrultusunda Ocak ayı için stratejisini hazırlayacak. Terim, "Diagne yeniden takıma dönsün" derse; Brugge ile masaya oturulacak ve Belçika temsilcisinin sözleşme fesih talebi kabul edilecek ya da Galatasaray, yüksek ihtimalle sezonun ikinci yarısını hiçbir takımda oynamadan geçiren Diagne'ye 2.2 milyon euro maaş ödeyecek.

"Camialar güçlendikçe biz güçleniriz"

Spor kulüplerinin toplumun itici gücü olduğunu belirten Cengiz, şunları kaydetti:

"Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzon, Sakaryaspor, Göztepe, Konya toplumun itici güçleridir. Ekonomik zorluklardan, coğrafyanın bize getirdiği dertlerden halkımız sıkılmıştır, bunalmıştır. Bunun tek yolu spordur. Bunun spor ekonomisi yolu ile ülke ekonomisine katkısı bize mutlu eder. Fenerbahçe ama Beşiktaş ama Galatasaray ben mutlu olurum. Ben bu ülkenin vatandaşıyım. Bu ülkenin parçalarından birinde mensubu olduğum camianın da temsilcisiyim. O camialar güçlendikçe biz güçleniriz. Ben bu sözde çok samimiyim. Sizin rakipleriniz ne kadar güçlü ise siz o kadar güçlüsünüz. Onların zayıflaması bizi mutsuz eder. Biz bütün yarışın 8 takım değil 18 takım arasında geçmesini dileriz. Ülkemizi ve insanlarımızı mutlu etmesini isteriz."

NTV Spor

Muhabir: Sayın Başkan transfer konusunda bir iki sorumuz var size.

Mustafa Cengiz: Sana çok sevdiğim bir özlü söz ile cevap vereyim. Buna kulak vermeni istiyorum;

Muhabir: Başkanım konu dışına çıkmıyoruz. Anlaşıldı. (Gülüyor)

Kahkaka tufanı

Brugge keske sözlesmeden cikmak icin bir Diagneyi satin alacak enayi takim bulsa. Öylece onlar sezonun ikinci kismi icin para ödemeden kurtulur ve bizde 7-8 milyon falan gelir elde ederiz.

iyide diagnenin parayı bruggeden almıyor muyuz biz yahu. Kiralama adı altında aldığımız parayı neye veriyorduk. Birde bu parayı peşin verip def edebilirler poblem olmaz , sorun bizim oyuncumuzun değer kaybı kulüp oturup bunu konuşmak zorunda. Brugge kafasına göre 2 milyon euro veriyorum seni atremana almıyorum diyemez. Zorunlu opsiyonu varsa okey ama yoksa o adam ocak ayında en iyi değerleneceği yere gitmek zorunda. Kiraya verdiğimiz bir adamı da takip edip haklarını savunalım yahu şu kulüpteki boşvermişlik beni alıyor

Üst Alt