5260874.jpg

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, transferde kendi kurallarından vazgeçmedi. Özbek dönemindeki 'puan başına bonus' içeren sözleşmelere, "Galatasaray her maçını kazanmaya oynar. Bizim oyuncumuz beraberlik için para alamaz" diyerek karşı çıkan Cengiz, Yuto Nagatomo'nun anlaşmasına özel prim maddesi koydurmadı.

Galatasaray'da 20 Ocak'ta sürpriz şekilde Dursun Özbek'i geçerek, başkanlık koltuğuna oturan Mustafa Cengiz, kulüpte en önemli değişikliği transfer politikasında yaptı. Devre arasında alınan tek isim olan Japon futbolcu Yuto Nagatomo yeni başkanın kurallarına göre sarı-kırmızılı kulübe imza attı. Yazın 10 yabancı transfer eden sarı-kırmızılılar, bu oyuncularla yaptığı sözleşmelerde garanti maç başı ücretlerini puan başına bonus şeklinde değiştirmişti. Başta Gomis olmak üzere yeni transferler beraberlik halinde 4-5 bin Euro, galibiyette ise 12-15 bin Euro arasında değişen primlerle ödüllendirildi.

ŞAMPİYONLUĞA 150 BİN EURO

Dursun Özbek dönemindeki bu maç başı uygulaması Mustafa Cengiz'in tepkisi çekti. "Galatasaray her maçını kazanmaya oynar. Beraberliği hiçbir Galatasaraylı kabul etmez. Galatasaray'ın oyuncusu da bir puan için prim alamaz" görüşünü savunan Başkan Cengiz, koltuğa oturur oturmaz dediğini yaptı. Nagatomo ile imzalanan sözleşmeye puan için prim maddesi koyulmadı. 850 bin Euro garanti para kazanacak olan Japon sol beke maç başı herhangi bir ödeme sözü verilmezken, şampiyonluk halinde 150 bin Euro bonusla ödüllendirilecek.

Sabah
 
Galatasaray için kimle oynarsa oynasın beraberlik puan kaybı demektir, kazanç değildir, kayıbın ikramiyesi mi olur?

Helal başganım.
 
Bu gorusunu sampiyonlar ligine girdigimizde de barindirmasini dilerim

tam destek verirken 2-3 populist aciklamayi patlatip tribunlere oynamaya basladi baskan

bu arada evet sacmaydi o uygulama
 
Asıl hedef; garanti ücretin minumuma indirilip maç başı ucretin artırılması olmalı.
Türk furbolu ancak bu şekilde ayağı kalkar.

Oyuncular yatarak para kazanmaya alıştı birkere,kendilerini geliştirip formayı almak için çaba sarf etmiyorlar.
Ne zaman, ilk 11 cikmak isteseler o zaman da; hocanın ayağını kaydırmayı daha kolay görüyorlar.

Misal selçuk'a garanti ücret yerine maç başı 100 bin euro verseydik ve şampiyonluk durumunda 500 bin euro prim verseydik eğer para kazanmak için kendini gelistirip,fit kalmak zorunsa kalacaktı.
Ayrıca 40 maç oynarsa 4 milyon euro'yu cebe indirecekti veya garanti ücret veren başka bir takıma gidecekti.
Bizimde paralarımız boşa gitmeycekti.

Ancak biz garanti ücret olarak 3 milyon verdiğimiz için oynamamak daha çok işine geldi.

Oh be Sonun da kurtulduk DURSUN'dan.
 
Son düzenleme:
Üst Alt